ارتباط با ما در

فرمانده نیروی انتظامی خبرداد :

افزایش ۷۰ درصدی جرائم فضای مجازی در کشور

سردارحسین اشتری تاکید کرد: وضعیت آسیب‌های اجتماعی در کشور رو به افزایش است و تبع آن جرائم در فضای مجازی نیز بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است.

منتشر شده

جامعه ایرانی – فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی گفت: جرائم فضای مجازی در کشور ۷۰ درصد افزایش یافته است.

سردارحسین اشتری امروز در آئین تکریم و معارفه فرماندهی انتظامی استان زنجان، با بیان اینکه استان زنجان در شاخص‌های جرایم و آسیب‌های اجتماعی در ۱۵ شاخص تعیین شده آمار خوب و واقعی را نسبت به جمعیت این استان دارد، افزود: استان زنجان آمارهای خوبی در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند این امر از ریشه مذهبی نشات می‌گیرد.

وی با بیان اینکه جرائم و آسیب‌های اجتماعی روزانه، ماهانه و فصلی در کل کشور رصد می‌شود، خاطر نشان کرد: وضعیت آسیب‌های اجتماعی در کشور رو به افزایش است.

فرمانده انتظامی با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در فضای مجازی افزود: جرائم در فضای مجازی بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه در هر شهری‌، روستا و استانی که از نظر اعتقادی و مبانی دینی قویتر باشند جرائم کمتری دارند، بیان کرد: در محلی که یک روحانی فعال و دلسوز خوبی داشته باشیم قطعا در آن محل مشکلات کمتری خواهد بود.

اشتری با اشاره به اینکه در حدود ۷۰۰ کلانتری در کل کشور مرکز و دفاتر مشاوره راه اندازی شده و فعال است ابراز کرد: در این مراکز دعواهایی که به کلانتری‌ها ارجاع داده می‌شود مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی خانواده‌ها را گزینه اول و تاثیر گذار در کاهش جرائم عنوان کرد و افرود: اگر می‌خواهیم جرائم در جامعه کاهش یابد باید از خانواده شروع کنیم.

سردار اشتری با اشاره به اینکه برای کاهش جرائم همه باید پای کار باشند و نیروی انتظامی و دستگاه امنیتی تنها مسئول نیستند، افزود: باید همه کسانی که در این حوزه توانایی دارند پای کار بیایند.

وی با اشاره به اینکه امنیت امروز به برکت خون شهدا و هدایت‌های رهبری و حضور مردم در صحنه بدست آمده است، افزود: امروز امنیت با ثبات و مثال زدنی را در کشور داریم باید قدردان آن باشیم و به ارتقا آن کمک کنیم تا خدشه‌ای به حوزه امنیت در کشور وارد نشود.

فرمانده انتظامی با اشاره به اینکه براساس نظرسنجی اعتماد به نیروی انتظامی از سوی مردم ارتقا یافته است، افزود: اعتماد به نیروی انتظامی بالاترین سرمایه است.

وی در پایان سخنان خود، با بیان اینکه نیروی انتظامی باید طوری کار کند که یک مجرم با دیدن پلیس ترس و خوف داشته و با پنجه فولادین پلیس رو به رو شود، افزود: مردم نیز با دیدن پلیس در جامعه احساس آرامش و امنیت داشته باشد.

 

آخرین اخبار

از فردا انجام می شود؛

سفر عراقچی به سه کشور عمان، کویت و قطر

مدیرعامل تأمین اجتماعی باید جامعه کارگری و بازنشستگی را بشناسد

دردسرهای سرقت با کارت بانکی/ روایت یک مال باخته

جنبش ضدآیفونی چینی ها آغاز شد/ نگرانی اپل از کاهش سود

در معاملات بازار آزاد تهران؛

قیمت سکه امروز چهارم خرداد۹۸ به ۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید

یورو نیوز خبر داد؛

پمپئو برای مذاکره درباره ایران به اروپا برمی‌گردد

رکورد «منفی» که لیگ هجدهم برجای گذاشت/ خشکسالی به گل‌های لیگ رسید

تصمیم جدید برای واردکنندگان/ واردات بدون انتقال ارز همچنان ممنوع

معاون توانیر:

تابستان امسال خاموشی برق در کشور نخواهیم داشت

یک جهانگرد هرمزگانی با شتر به دور دنیا می‌رود

دارویی تلخ برای نگاهداشت حافظه جمعی ایرانیان

کمک بازار برای بازشدن گیت ناصرخسرو/محدودیت بازدید از شمس العماره

فرانسوی‌ها دیگر علاقه چندانی به مطالعه ادبیات ندارند

شب گردی در تهران؛ از افطار تا سحر

شروط عجیب هم‌خانگی در سایت‌های آگهی

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.