ارتباط با ما در

به ۳ دلیل چای خارجی نخرید!

با مصرف چای ایرانی علاوه بر اینکه می‌توانید طعم واقعی چای را بچشید و از سلامت خود محافظت کنید، می‌توانید از این چایکاران و کارخانجات حمایت کرده و به آن‌ها برای تولید چای بیشتر و مرغوب‌تر انگیزه بدهید.

منتشر شده

بدون شک در اطراف خود دیده‌اید افرادی را که در برابر استفاده از چای ایرانی مقاومت می‌کنند و چای خارجی را ترجیح می‌دهند چون عقیده دارند خوش‌رنگ‌تر و خوش‌طعم‌تر است. درست است که این مورد کاملا سلیقه‌ای است و نظر هر شخصی محترم است ولی از آن جایی که ما در درکام با مضرات چای خارجی آشنایی داریم، تصمیم گرفتیم که ویدئویی تهیه کنیم و شما را هم در جریان برتری‌های چای ایرانی بر چای خارجی قرار دهیم. این ویدئو را از اینجا ببینید تا شاید نظرتان نسبت به چای ایرانی عوض شود.

چای ایرانی بهتره یا خارجی

ما در درکام برای انتخاب بهترین و باکیفیت‌ترین چای‌های ایرانی و عرضه آن به مشتریانمان، از کارخانه‌های زیادی بازدید کرده و با تولیدکنندگان زیادی صحبت کرده‌ایم. در این جست و جوها چیزهای زیادی یاد گرفتیم که یکی از آن‌ها آشنایی با تفاوت چای ایرانی با خارجی و علل برتری چای ایرانی بر چای خارجی بوده است که همه این موارد را در فیلم اشاره شده در بالا توضیح داده‌ایم اما اگر وقت کافی برای تماشای این ویدئو ندارید، در زیر می‌توانید نکات اصلی را به صورت خلاصه ببینید.

۱-عدم استفاده از سموم برای مقابله با آفات در چای ایرانی

در اکثر کشورهای تولیدکننده چای مانند هند، کنیا و سریلانکا، آب و هوا به گونه‌ای است که احتمال آفت زدن به زمین‌های کشاورزی زیاد است؛ به همین دلیل معمولا در این کشورها از سموم شیمیایی برای مقابله با آفات استفاده می‌شود ولی در ایران به دلیل آب و هوای مناسب مناطق شمالی در گیلان و مازندران که چای در آن کشت می‌شود، از هیچ سمی استفاده نشده و به همین دلیل چای ایرانی از چای خارجی سالم‌تر است.

۲-عدم استفاده از افزودنی‌های شیمیایی در چای ایرانی

یکی از مهم‌ترین برتری‌های چای ایرانی بر چای خارجی این است که در آن از هیچ افزودنی شیمیایی برای رنگ‌دهی و یا عطری کردن چای استفاده نمی‌شود در حالی که خیلی از چای‌های خارجی حاوی این مدل افزودنی‌ها می‌باشند. استفاده طولانی مدت از چایی که در آن از افزودنی شیمیایی استفاده شده می‌تواند برای سلامت معده شما مضر باشد.

۳-با مصرف چای ایرانی می‌توانید از چایکاران و تولید داخلی حمایت کنید

در استان‌های گیلان و مازندران حدود ۲۵ هزار هکتار باغ چای وجود دارد و حدود ۱۵۰ کارخانه چای برای فرآوری برگ سبز چای و تولید چای سیاه و سبز فعالیت می‌کنند. هم‌چنین حدود ۱۰۰ هزار خانوار به صورت مستقیم و غیرمستقیم بخشی از مخارج زندگیشان را از طریق تولید چای ایرانی تأمین می‌کنند.

با مصرف چای ایرانی علاوه بر اینکه می‌توانید طعم واقعی چای را بچشید و از سلامت خود محافظت کنید، می‌توانید از این چایکاران و کارخانجات حمایت کرده و به آن‌ها برای تولید چای بیشتر و مرغوب‌تر انگیزه بدهید.

نکته آخری که باید آن را در نظر داشته باشید این است که همه چای‌های ایرانی کیفیت یکسانی ندارند. برای اطمینان از مرغوبیت چای ایرانی و دسترسی به یک چای ایرانی خوب، حتما آن را از افراد مطمئن و یا فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.