ارتباط با ما در

مشاوره آنلاین یک نوع مشاوره روانشناسی تخصصی است

آسایش بیشتر و بهره مندی از راحتی خانه در مشاوره آنلاین میسر می شود. ضمن اینکه ترافیک و مشکلات رفت و آمد انرژی و زمان زیادی را از شما نمی گیرد تا به دفتر مشاوره برسید.

منتشر شده

مشاوره آنلاین به معنی دریافت کمک تخصصی برای مشکلات روانشناختی و همچنین مشکلات خانوادگی است. فرد در زندگی خود با مشکلات مختلفی روبرو می شود. مشاوره آنلاین برای حل و درمان این مشکلات استفاده می شود. این نوع مشاوره به وسیله اینترنت و با استفاده از نرم افزارهای مربوطه انجام می پذیرد. برخی از این نرم افزارها شامل واتس آپ، اسکایپ یا زوم می شوند.

در ادامه مطالب مفیدی درباره مشاوره آنلاین ارائه خواهد شد. با مطالعه این مقاله شما با مشاوره آنلاین و اهمیت آن بیشتر آشنا می شوید. علاوه براین بر ضرورت استفاده از مشاوره و دریافت کمک تخصصی از روانشناس تاکید خواهد شد.

مزایای مشاوره آنلاین ویژه و متمایز کننده هستند

در مشاوره آنلاین حریم خصوصی عمیقا محفوظ می ماند. در اکثر جوامع یک تمایل مشخص وجود دارد. و آن این است که افراد دوست ندارند دیگران متوجه مراجعه آنها به روانشناس یا مشاور شوند.

برخی از افراد مشاوره گرفتن خود را از نزدیکان نیز پنهان می کنند. برای دست یابی به این هدف می توان از مشاوره آنلاین استفاده کرد. چراکه با این شیوه یا بوسیله مشاوره تلفنی احتمال متوجه شدن سایرین خیلی کم خواهد بود.

با استفاده از مشاوره آنلاین می توان از حریم شخصی خود مراقبت کرد. افراد در جوامع مختلف و دارای فرهنگ های متفاوت زندگی می کنند. ممکن است در برخی خرده فرهنگ ها مراجعه به روانشناس را خوشایند ندانند. با استفاده از مشاوره آنلاین می توان از این برچسب های آسیب زا اجتناب کرد.

در مشاوره آنلاین امنیت قابل توجهی را تجربه می کنید

آسایش بیشتر و بهره مندی از راحتی خانه در مشاوره آنلاین میسر می شود. ضمن اینکه ترافیک و مشکلات رفت و آمد انرژی و زمان زیادی را از شما نمی گیرد تا به دفتر مشاوره برسید. علاوه بر این چند ماه اخیر همه کشورها درگیر کروناویروس می‌باشند. بنابراین هرچقدر رفت و آمد کمتری در شهر داشته باشید از امنیت و سلامت بیشتری برخوردار خواهید بود.

خود آشکار سازی در مشاوره آنلاین آسان تر است

افراد زیادی هستند که با کمک مشاوره آنلاین ابراز احساسات منفی و دشوار را راحت تر انجام می دهند. بیان احساسات ناراحت کننده به طور کل دشوار است. این موضوع وقتی سخت تر می شود که شرایط استرس زا را متحمل باشید. اما در مشاوره انلاین و با فاصله راحت تر درباره مشکلات صحبت خواهید کرد.

با مشاوره آنلاین در هزینه ها صرفه جویی کنید

به دلیل حذف هزینه های رفت و آمد، مشاوره آنلاین می تواند مقرون به صرفه باشد. وقتی قرار باشد مسافت زیادی را برای رسیدن به مرکز مشاوره طی کنید مطمئنا هزینه ها هم زیادتر خواهند شد. با استفاده از مشاوره آنلاین مقدار زیادی از این هزینه ها کاهش پیدا می کنند.

مشاوره آنلاین برای افراد با نیازهای خاص

برخی از افراد دارای مشکل حرکتی هستند. همچنین برای بعضی از افراد حضور در جامعه دشوار است. آنها ممکن است اضطراب اجتماعی داشته باشند. این قبیل افراد از مشاوره آنلاین بیشترین بهره را می توانند ببرند.

مرور جلسات مشاوره ممکن است

یک مزیت ویژه دیگر مشاوره آنلاین قابلیت مرور جلسات است. در جلسات حضوری و سنتی مشاوره، امکان ضبط کردن جلسه یا نت برداری ممکن است فراهم نشود. اما در مشاوره آنلاین می توانید بارها جلسه خود را مرور کنید.

در مشاوره آنلاین روانشناسی برنامه زمانی آزادتری خواهید داشت

مراکز مشاوره در ساعات اداری کار می کنند. ممکن است شما نیز شاغل باشید. در این شرایط استفاده از مشاوره آنلاین، زمان بیشتری در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین ممکن است در شهر دوری زندگی کنید. شاید در محل زندگی شما مشاور و روانشناس زیاد نباشد. اما با استفاده از مشاوره رواشناسی آنلاین این محدودیت ها از بین می روند.

مزایای ذکر شده تنها بخشی از مزیت های مشاوره آنلاین روانشناسی هستند. شما نیز برای حل مشکلات شخصی یا خانوادگی خود می توانید از مشاوره آنلاین استفاده کنید. اگر در هر شرایطی امکان دسترسی به مراکز مشاوره وجود نداشت، شانس خود را برای استفاده از این نوع مشاوره از دست ندهید.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.