ارتباط با ما در

توضیح آقای سخنگو درباره محرمانگی اطلاعات مالی مسئولان

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه قانون رسیدگی به دارایی‌های مسئولان و مقامات به صراحت محرمانگی اطلاعات مالی همه افراد مشمول را بیان کرده است و هیچ نماینده‌ای نیز مخالف ثبت اموال خود نیست، گفت: شعبه‌ای از «سامانه رسیدگی به اموال مسئولان» ظرف سه هفته آینده در مجلس مستقر می‌شود تا نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را اعلام کنند.

منتشر شده

به گزارش جامعه ایرانی؛ اسدالله عباسی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی پیرو موضوع اعلام آمادگی نمایندگان مجلس برای ثبت نام در «سامانه رسیدگی به اموال مسئولان»، در جمع خبرنگاران، گفت: طبق تصمیم هیئت رئیسه، شعبه‌ای از این سامانه ظرف سه هفته آینده در مجلس مستقر می‌شود تا نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را اعلام کنند.

وی تصریح کرد: نمایندگان در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند تا این سامانه در مجلس مستقر شود. هیئت رئیسه مجلس در این رابطه پیش قدم خواهد بود. البته اطلاعات مالی همه مسئولان نظام با توجه به شرایط امنیتی و طبق قانون محرمانه است، اما نمایندگان داوطلب می‌توانند اموال خود را به مردم اعلام کنند که بنده در این زمینه پیش قدم خواهم شد.

عباسی تاکید کرد: قانون رسیدگی به دارایی‌های مسئولان و مقامات به صراحت محرمانگی اطلاعات مالی همه افراد مشمول را بیان کرده است. هیچ نماینده‌ای نیز مخالف ثبت اموال خود نیست، اما در مورد کم و کیف نحوه ثبت اموال به صورت کتبی یا الکترونیکی اظهاراتی بیان شده است.

سخنگوی هیئت رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آقای لاریجانی در نشست سران قوا درباره ساز وکار ثبت اموال و دارایی‌ها صحبت کردند و معاون ایشان در نشست هیئت رئیسه به موضوع راه اندازی سامانه در مجلس ظرف ۳ هفته آینده پرداختند، به نظر نحوه اطلاع رسانی این خبر در روز‌های اخیر به درستی انجام نگرفته است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: اصل این قانون بر شفاف سازی اموال و تطبیق دارایی‌ها از زمان شروع تا پایان خدمت مقامات و مسئولان است و محرمانگی اطلاعات مالی براساس قانون و مربوط به تمامی مسئولان بوده، اما درباره ساز وکار ثبت الکترونیکی اموال صحبت‌هایی شده است.

جمعی از نمایندگان مجلس فهرست «اموال و دارایی» خود را در فضای مجازی منتشر می‌کنند
در همین رابطه احمد امیرآبادی‌فراهانی از اقدام داوطلبانه چند تن از نمایندگان مجلس درباره اعلام اموال و دارایی خود، علاوه بر درج این اطلاعات در «سامانه رسیدگی به اموال مسئولان»، خبر داد.

وی افزود: فهرست این اموال قرار است در فضای مجازی منتشر شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: هنوز تعداد دواطلبان این موضوع مشخص نیست.

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.