ارتباط با ما در

رمز و راز خرید ماشین ۲۰۶؛ خرید مطمئن را امتحان کنید!

پژو ۲۰۶ یکی از خودروهای محبوب فرانسوی نه‌فقط در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دنیاست. این خودرو که بیش از ۲۳ سال از تولید آن می‌گذرد با فاصله یکی دو سال، وارد ایران شد و ازآن‌پس علی‌رغم فراز و نشیب‌های فراوانش، زیر پای رانندگان ایرانی است.

منتشر شده

به گزارش اعتماد آنلاین: پژو ۲۰۶ یکی از خودروهای محبوب فرانسوی نه‌فقط در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دنیاست. این خودرو که بیش از ۲۳ سال از تولید آن می‌گذرد با فاصله یکی دو سال، وارد ایران شد و ازآن‌پس علی‌رغم فراز و نشیب‌های فراوانش، زیر پای رانندگان ایرانی است. خرید ماشین پژو ۲۰۶ با توجه به تعدد تیپ‌ها و تفاوت‌هایی که در طول این سال‌ها داشته، می‌تواند دشوار باشد.

در این مقاله به مقایسه مهم‌ترین تیپ‌های پژو ۲۰۶ یعنی تیپ‌های دو، پنج و صندوق‌دار (SD) پرداخته و سپس به مقایسه قیمت آن‌ها می‌پردازیم. این سه تیپ ازآن‌جهت اهمیت دارند که یا هنوز در حال تولید هستند یا به‌تازگی از خط تولید خارج‌شده‌اند. چهار تیپ یک، سه، چهار و شش، حداقل ده سال است که دیگر تولید نمی‌شوند.

طراحی ۲۰۶، آیرزودینامیک بالا و جوان پسند

با خرید ماشین پژو ، صاحب خودرویی با طراحی زیبا و حساب‌شده خواهید شد. همه تیپ‌های این خودرو ازنظر طراحی تا حد زیادی مشابه هستند. دو تیپ دو و پنج، هاچبک بوده و ظاهری کاملا اسپرت و مدرن دارند. تیپ صندوق‌دار نیز علی‌رغم داشتن صندوق‌عقب، همچنان در دسته خودروهای اسپرت جای می‌گیرد. با خرید پژو ۲۰۶ از معدود خودروهای ایرانی با طراحی آئرودینامیک بهره‌مند خواهید بود. عاملی که خود، بر شتاب این خودرو نیز اثرگذار است.

ازنظر طراحی داخلی نیز هر سه خودرو، طراحی ساده اما حساب‌شده‌ای دارند. برخلاف بسیاری از خودروهای هاچبک، فضای کافی برای سرنشینان جلو وجود دارد و ستون وسط، مانع دید راننده نمی‌شود.

البته در سال‌های اخیر، ایران‌خودرو تا حد زیادی به بهانه کاهش هزینه تولید از کیفیت قطعات داخلی و مواد اولیه آن‌ها کاسته است. بنابراین با خرید ماشین پژو در تیپ‌ها و مدل‌های قدیمی‌تر به‌ویژه مدل‌های مربوط به اواخر دهه هشتاد احتمالا کابین باکیفیت‌تری به شرط نگهداری مناسب از خودرو، خواهید داشت.

موتور ۲۰۶

در بازار خرید و فروش ۲۰۶ ، یکی از عوامل تعیین‌کننده قیمت، موتور خودرو است. هریک از تیپ‌های ۲۰۶ موتورهای مختلف با مشخصات متفاوتی دارند که آن‌ها در جدول زیر باهم مقایسه کرده‌ایم:

تیپ خودرو نوع موتور حجم (لیتر) سیلندر سوپاپ قدرت (اسب بخار) گشتاور (نیوتن متر)
تیپ دو TU3 ۱.۴ چهار هشت ۷۵ ۱۱۸
تیپ پنج TU5 ۱.۶ چهار ۱۶ ۱۰۵ ۱۴۲
صندوق‌دار TU5 ۱.۶ چهار ۱۶ ۱۰۵ ۱۴۲

مشاهده می‌کنید که دو خودروی تیپ ۵ و صندوق‌دار، عملکرد موتوری مشابهی دارند. موتور پژو ۲۰۶ تیپ دو اما از این دو ضعیف‌تر بوده و قدرت کمتری را به نمایش می‌گذارد.

نقطه مشترک هر سه خودرو، گیربکس دستی پنج‌سرعته است. همکاری این گیربکس با موتور هریک از خودروها شتاب، حداکثر سرعت و مصرف سوخت متفاوتی را سبب شده که در جدول زیر آن‌ها را باهم مقایسه می‌کنیم.

تیپ خودرو شتاب (ثانیه) حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت) مصرف سوخت ترکیبی (در ۱۰۰ کیلومتر)
تیپ دو ۱۴.۱ ۱۷۰ ۶.۴
تیپ پنج ۱۱.۶ ۱۹۸ ۶.۴
صندوق‌دار ۱۱.۴ ۱۹۳ ۶.۶

مشاهده می‌کنید که در زمینه شتاب و سرعت، تیپ پنج و صندوق‌دار، بهتر از تیپ ۲ عمل می‌کنند. بااین‌حال با خرید ماشین پژو ۲۰۶ صندوق‌دار، هزینه سوخت بیشتری باید بپردازید.

آپشن ها، امکانات مناسب در تیپ ۵

اگر تمایل دارید آپشن‌های بیشتری داشته باشید، خرید ماشین پژو ۲۰۶ تیپ پنج و پس‌ازآن صندوق‌دار را به شما پیشنهاد می‌کنیم. لازم به ذکر است که هر سه این خودروها دو کیسه هوا برای سرنشینان جلو دارند و از ترمزهای ABS، EBD و EBA استفاده می‌کنند. ترمز جلوی همه آن‌ها دیسکی و ترمز عقبشان کاسه‌ای است.

بااین‌حال می‌توانید با خرید مدل‌های قبل از ۹۸ خودروهای تیپ ۵ و صندوق‌دار از ترمز عقب دیسکی نیز بهره‌مند باشید. از آپشن‌های مشترک همه این خودروها موارد زیر هستند:

  • سیستم ایموبلایزر
  • قفل مرکزی
  • فرمان هیدرولیک
  • کنترل سیستم صوتی پشت فرمان
  • بلندگوی درب‌های جلو
  • شیشه‌بالابر برقی درب‌های جلو
  • سیستم کنترل بخار بنزین
  • قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی راننده
  • صندلی‌های عقب تاشونده

این در حالی است که تیپ‌های پنج و SD از ویژگی‌های دیگری نظیر سنسور دنده‌عقب، شیشه‌بالابر درب‌های عقب، کنترل برقی آینه‌ها و تهویه اتوماتیک برخوردار هستند.

خرید ۲۰۶، بازار داغ خرید و فروش ۲۰۶

صفحه خرید ۲۰۶ همراه مکانیک ، یکی از مطمئن‌ترین راه‌های خرید و فروش پژو ۲۰۶ است. همراه مکانیک، یک پلتفرم آنلاین خرید و فروش خودرو با خدماتی نظیر کارشناسی فنی تضمینی، همراه حقوقی طرفین معامله، سرعت و سهولت در معامله، حذف واسطه‌ها و حتی اعطای تسهیلات خرید خودرو است.

در این وب‌سایت، فروشنده خودرو با اعلام آمادگی برای فروش و انجام کارشناسی‌های فنی، خودرویش را آگهی می‌کند. خریدار نیز با مراجعه به صفحه هر خودرو می‌تواند مشخصات فنی و قیمت کارشناسی آن را مشاهده کرده باهماهنگی با پرسنل همراه مکانیک، اقدام به خرید پژو یا هر خودروی دیگر موردنظر خود کند.

سخن آخر

پژو ۲۰۶، یکی از پرطرفدارترین خودروهای ایرانی است که در سال‌های اخیر تنها در سه تیپ دو، پنج و صندوق‌دار تولید شده است. با خرید ماشین پژو ۲۰۶ تیپ ۵ یا صندوق‌دار، خودرویی پرشتاب‌تر با طراحی کمی مدرن‌تر و با آپشن‌های بیشتری خواهید داشت. صفحه خرید پژو در وبسایت همراه مکانیک ، یکی از مطمئن‌ترین بازارهای خرید و فروش انواع محصولات پژو محسوب می‌شود.

منبع: اعتماد آنلاین

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.