ارتباط با ما در

معاون وزیر آموزش و پرورش:

عدم جرأت نه گفتن منشأ گرایش نوجوانان به آسیب‌های اجتماعی است

معاون وزیر آموزش و پرورش بابیان اینکه مهارت‌های اجتماعی و اعتماد به نفس باید در بین نوجوانان تقویت شود، گفت: عدم جرأت نه گفتن منشأ گرایش نوجوانان به آسیب‌های اجتماعی است.

منتشر شده

مجید قدمی در جشنواره «نوجوان سالم» به میزبانی سالن اجتماعات شهید مطهری استان سمنان ضمن بیان اینکه عدم جرأت نه گفتن منشأ گرایش نوجوانان به آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد است، ابراز داشت: در حقیقت این جشنواره بهانه‌ای برای تقویت اعتماد به نفس دانش آموزان و آشنایی آن‌ها با آسیب‌های اجتماعی و کمک به رفع آن‌ها است.

وی ضمن بیان اینکه نداشتن اعتماد به نفس باعث می‌شود تا دانش‌آموز به سمت آسیب‌های اجتماعی کشیده شود، اضافه کرد: می‌بایست با انجام برنامه‌های مناسب سطح آگاهی دانش آموزان و والدین را افزایش دهیم که بهترین راهکار برگزاری چنین جشنواره‌هایی در سطح کشوری است.

معاون وزیر آموزش و پرورش بابیان اینکه با تقویت آگاهی دانش آموزان و بهره گیری آن‌ها از سبک زندگی سالم قطعاً آسیب‌های اجتماعی کاهش خواهد یافت، ابراز داشت: برای تحقق این گام می‌بایست دانش‌آموز را به مسیری سوق داد که در آن با تاسی از سیره نبوی با اطلاعات و عملکرد مبتنی بر عقل گام بردارد.

قدمی در ادامه تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که دانش آموزان را مورد تهدید قرار می‌دهد استفاده ناصحیح از فضای مجازی است که می‌بایست در سایه آموزش و به کارگیری آن در اهداف مشخص، این خطر را به یک فرصت برای نوجوانان تبدیل کرد.

وی اضافه کرد: نوجوانان می‌بایست برای پرهیز از گرفتار شدن به سمت انواع آسیب‌های اجتماعی از رفتارهای نامتعارف با فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی فاصله گرفته و با تکیه بر دانش و تجزیه تحلیل، موضوع را مورد بررسی قرار دهد که برگزاری چنین جشنواره‌هایی در سطح کشور به خوبی این امکان را برای اولیا، معلمان و دانش آموزان فراهم می‌کند.

 

آخرین اخبار

در معاملات بازار آزاد تهران؛

قیمت سکه امروز چهارم خرداد۹۸ به ۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید

یورو نیوز خبر داد؛

پمپئو برای مذاکره درباره ایران به اروپا برمی‌گردد

رکورد «منفی» که لیگ هجدهم برجای گذاشت/ خشکسالی به گل‌های لیگ رسید

تصمیم جدید برای واردکنندگان/ واردات بدون انتقال ارز همچنان ممنوع

معاون توانیر:

تابستان امسال خاموشی برق در کشور نخواهیم داشت

یک جهانگرد هرمزگانی با شتر به دور دنیا می‌رود

دارویی تلخ برای نگاهداشت حافظه جمعی ایرانیان

کمک بازار برای بازشدن گیت ناصرخسرو/محدودیت بازدید از شمس العماره

فرانسوی‌ها دیگر علاقه چندانی به مطالعه ادبیات ندارند

شب گردی در تهران؛ از افطار تا سحر

شروط عجیب هم‌خانگی در سایت‌های آگهی

در حسینیه امام خمینی (ره)؛

مراسم سوگواری امام علی(ع) با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد

مدارس لوکس در تهران؛ از اردوی فرانسه تا آموزش یوگا و شنا

معاون وزیر صمت خبر داد؛

گرانفروشی ۴ خودروساز به تعزیرات حکومتی گزارش شد

توضیح وزارت امور خارجه درباره دیدار ظریف با یک سناتور آمریکایی

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.