ارتباط با ما در

اطلاعات تکمیلی در مورد تحصیل در دانشگاه های کانادا

طبق آخرین رده بندی سازمان QS، تعداد ۲۶ دانشگاه کانادایی در رده بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند و در میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا ۳ دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا از کشور کانادا در این لیست هستند.

منتشر شده

تحصیل در دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا مقصد نهایی طیف عظیمی از دانشجویان جهان برای ادامه تحصیلات آکادمیک می باشد به طوری که در سال های اخیر کانادا هفتمین کشور جهان در پذیرش دانشجویان بین المللی بوده است. استان های اونتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان می باشند و جزو استان های محبوب برای تحصیل به حساب می آیند.

دانشگاه های کانادا

البته در نظر داشته باشید که دانشجویان بین المللی قادر به دریافت پذیرش از کالج های دولتی نمی باشند و گاها شهریه کالج های دولتی برای دانشجویان بین المللی تفاوتی با کالج های خصوصی ندارد، بنابراین بسیاری از دانشجویانی که از کشورهای دیگر اقدام به پذیرش از کالج های کانادا می نمایند، به دلیل عدم تفاوت شهریه ها کالج های خصوصی را انتخاب می نمایند.

اعتبار دانشگاه های کانادا

استانداردهای آموزشی در کانادا در تمام مقاطع تحصیلی از یکپارچگی بالایی برخوردار می باشد و بر اساس گزارش اخیر BBC سیستم آموزشی کشور کانادا در بین ۶۵ کشور دیگر که در بحث آموزش از کیفیت بالایی برخوردار بوده اند رتبه سوم را در جهان در مهارت خواندن، ریاضیات و علوم به خود اختصاص داده است.

بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا با توجه به طیف گسترده ای از موارد شامل اساتید، دانشجویان، انجام کارهای تحقیقاتی، از نظر کیفیت، بورسیه و موارد دیگر سنجیده می شوند. برای اینکه بدانید کدام دانشگاه برای رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید برایتان مناسب تر می باشد می بایست با رنکینگ دانشگاه ها ازجهات مختلف آشنا شوید.

بهترین دانشگاه ها از نظر کیفیت

طبق آخرین رده بندی سازمان QS، تعداد ۲۶ دانشگاه کانادایی در رده بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند و در میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا ۳ دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا از کشور کانادا در این لیست هستند.

مهاجرت به آمریکا برای هنرمندان

رتبه چهارم در این لیست دانشگاه آلبرتا می باشد که در شهر نفت خیز ادمونتون واقع شده است که سالانه افراد زیادی از آن در استان آلبرتا استخدام به کار می شوند. این دانشگاه رتبه ۹۰ را در لیست بهترین دانشگاه های جهان دارد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم

وزارت علوم ایران برای اعلام دانشگاه های مورد تائید این نهاد از هر کشوری آنها را به سه دسته ممتاز، خوب و متوسط تقسیم کرده است و تعدادی دانشگاه را در هر گروه قرار داده است که آنها را نام می بریم.

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت

بهترین دانشگاه ها در ریسرچ

گروه دیگری از دانشگاه های کانادا را از جهت فعالیت های مفیدی که در زمینه های تحقیقاتی دارند می توانید مورد بررسی قرار دهید و اگر برای دوره های دکتری و پست دکتری قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید این دانشگاه ها می توانند گزینه های مناسبی برایتان باشند.

کم هزینه ترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مموریال نیوفاندلند
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه مونترال
دانشگاه دال هوزی
دانشگاه بریتیش کلمبیا ونکوور
دانشگاه ساسکاچوآن

نکات مهم اقدام برای تحصیل در کانادا

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا احتیاج به تامین پیش نیازهای اولیه دانشگاه می باشد که پس از آن می تواند برای اخذ پذیرش دانشگاهی و ویزا اقدام نمود. با توجه به رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید و دانشگاهی که می خواهید به آن ورود نمایید، این پیش نیازها متفاوت می باشند.

برای اطلاع از شرایط تحصیل در کانادا این مطلب را مطالعه فرمایید

شرایط عمومی اقدام

چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا را داشته باشید و بخواهید در ترم آتی تحصیلات خود را آغاز نمایید، لازم است که مدارک مورد نیاز خود را تا قبل از پایان سال جاری میلادی تکمیل نمایید. به عنوان مثال اگر بخواهید در پاییز سال ۲۰۲۰ وارد دانشگاه های کانادا شوید باید مدارک خود را تا قبل از پایان سال ۲۰۱۹ ارائه نمایید.

مدرک زبان

یکی از فاکتورهای اصلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا داشتن مدرک بین المللی آزمون زبان انگلیسی یعنی آیلتس می باشد. اینکه چه نمره ای را کسب نمایید و یا اینکه در هر مهارت احتیاج به نمره خاصی داشته باشید یا خیر بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد.

ددلاین دانشگاه ها

زمان ثبت نام برای دانشجویان بین المللی حداقل ۶ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی می باشد و باید مدارک تحصیلی و نمره زبان را ارائه نمایید. اگر در حال تحصیل در مقطع لیسانس باشید و قصد ادامه تحصیل در فوق لیسانس در دانشگاه های کانادا را داشته باشید می بایست اصل مدرک مقطع قبلی را ارائه نمایید. برخی از دانشگاه های کانادا گاها ریز نمرات شما را مورد قبول قرار می دهند تا پس از دریافت پذیرش اصل مدرک خود را تحویل دانشگاه دهید.

برای اطلاع از شرایط ویزای کانادا لطفا این مطلب را مطالعه فرمایید

شرایط اختصاصی

نمره GMAT و GRE
تحصیل پزشکی در کانادا

یکی از شرایط متفاوت تحصیل در کانادا،تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد و اگر قصد تحصیل در این رشته ها را داشته باشید باید ابتدا در مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا در رشته های علوم پایه فارغ التحصیل شوید و سپس اقدام به اخذ پذیرش نمایید. در نظر داشته باشید که ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا برای دانشجویان بین المللی از احتمال پایینی برخوردار است.

برای اطلاع از شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کانادا لطفا این مطلب را مطالعه نمایید

مزیت تحصیل در دانشگاه های کانادا

آماده شدن برای تحصیل در کشوری دیگر هم استرس هایی را با خود به همراه دارد و هم می تواند هیجان انگیز باشد. اینکه چه کشوری را برای تحصیل انتخاب نمایید یکی از مهم ترین گزینه های این بخش می باشد. تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا مزیت های فراوانی را به همراه دارد که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

زندگی در محیط چند زبانه

هزینه ها در مقایسه با اروپا

اقامت دائم پس از تحصیل

کیفیت بالای زندگی دانشجویی

سه شهر تورنتو، مونترال و ونکوور، سه شهر برتر دانشجویی در دنیا می باشند که در لیست ۵۰ شهر دانشجویی برگزیده دنیا قرار دارند. رتبه بندی این سه شهر بر اساس تنوع قومی و ملیتی، مقرون به صرفه بودن و نوع برخورد کارفرمایان در مقابل فارغ التحصیلان می باشد.

دانشگاه های کانادا

کانادا یکی از ۳ کشور برتر دنیا برای زندگی نام گرفته است که از امنیت و سلامت بالایی برخوردار می باشد بنابراین با اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادایی و دریافت اقامت دائم این کشور می توانید در کشوری مطمئن آینده خود و فرزندانتان را تضمین نمایید.

نرخ پایین بیکاری در کانادا

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در کانادا از فرصت های شغلی بسیار خوبی بهره مند می گردند. باید بدانید که بیش از ۹۰ درصد از فارغ التحصیلان کانادا در کمتر از ۶ ماه در موقعیت کاری مناسبی استخدام می شوند. افراد می توانند از طریق سیستم امتیازبندی برای گرفتن اقامت دائم اقدام نمایند یعنی پس از ۲ سال تحصیل در کانادا و ۱ سال کار تمام وقت اقامت دائم را اخذ نمایند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.