ارتباط با ما در

۵ روش تشخیص فرش ماشینی خوب + راهگار نگهداری صحیح فرش

فرش‌های ماشینی با توجه به داشتن تولیدکنندگان فراوان در این صنعت دارای جنس و کیفیت متفاوتی هستند و از نظر قیمتی دارای تفاوت‌های زیادی هستند. از این رو تشخیص فرش ماشینی خوب از نامرغوب یکی از مهم‌ترین نکات در خرید فرش ماشینی است.

منتشر شده

یکی از نکات مهم در هنگام خرید فرش ماشینی و مواجه با صحبت‌های متفاوت فروشندگان تشخیص فرش ماشینی خوب از نامرغوب است. فرش‌های ماشینی با توجه به داشتن تولیدکنندگان فراوان در این صنعت دارای جنس و کیفیت متفاوتی هستند و از نظر قیمتی دارای تفاوت‌های زیادی هستند. از این رو تشخیص فرش ماشینی خوب از نامرغوب یکی از مهم‌ترین نکات در خرید فرش ماشینی است.

روش ۱ داشتن نشان ثبت شده استاندارد:

روش 1 داشتن نشان ثبت شده استاندارد

یکی از روش‌های تشخیص صحت مشخصات فرش، داشتن نشان ثبت شده استاندارد است. بسیاری از فرش‌های تولید شده دارای نشان استاندارد هستند ولی شماره ثبت شده اداره استاندارد را دارا نمی‌باشند و ‌خریداران بدلیل نداشتن اطلاعات کافی دچار اشتباه در خرید فرش خود می‌شوند. از روش‌های تشخیص صحت علامت استاندارد استعلام کد پایین این نشان در سایت رسمی اداره استاندارد است.

روش ۲ داشتن ضمانت محصول:

فرش‌ ماشینی با کیفیت و مرغوب دارای ضمانت و خدمات پس از فروش است. در هنگام خرید فرش ماشینی خوب باید به داشتن ضمانت محصول توجه کافی داشته باشید. داشتن ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی محصول به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که در صورت داشتن وجود ایراد فنی در فرش خریداری می‌توانید فرش ماشینی مورد نظر خود را مرجوع کرده و از خدمات پس از فروش فرش خود استفاده کنید و همچنین با داشتن ضمانت چندین ساله یک فرش می‌توانید در زمان استفاده اگر فرش دارای مغایرتی با مشخصات واقعی خود فرش داشته باشد و یا به مرور زمان و در اثر استفاده، شست و شو و … فرش شما دچار مشکل شود از خدمات پس از فروش (گارانتی) آن استفاده کنید.

روش ۳ برند معتبر فرش:

یکی دیگر از نکات تشخیص یک فرش ماشینی خوب از نامرغوب، توجه به برند آن می‌باشد. شرکت‌هایی که دارای خدمات با بازه‌ی زمانی قابل قبول هستند و دارای برند شناخته شده‌ای هستند، همیشه کیفیت و رضایت مشتری را مدنظر خود قرار می‌دهند و از تولید فرش نامرغوب خودداری میکنند. بعضی از شرکت‌ها فرش ماشینی بدلیل داشتن صادارات از تبلیغات در رسانه‌های داخلی کمتری برخوردارند و این شرکت‌ها نیز دارای کیفیت مرغوبی هستند که با تحقیق و جستجوی ساده می‌توانید اطلاعات کافی را در مورد برند فرش مورد نظر خود بدست آورید.

روش ۴ جنس نخ بکار رفته در فرش ماشینی مرغوب:

از اصلی‌ترین مواد اولیه تشکیل دهنده فرش ماشینی، نخ استفاده شده در فرش است. کیفیت نخ فرش ماشینی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در انتخاب فرش ماشینی مرغوب به آن توجه لازم را داشته باشید. در حال حاضر نخ تمام آکریلیک یا ۱۰۰% آکریلیک هیت ست شده از بهترین و با کیفیت‌ترین نخ‌های مورد استفاده در فرش ماشینی است.

شرکت‌های زیادی برای پایین آوردن قیمت محصول از نخ آکریلیک درصد دار که درصدی پلی استر در آن استفاده شده است استفاده می‌کنند که کیفیت فرش را پایین آورده و به مرور زمان فرش دچار کوبیدگی و تخته شدن می‌گردد. تشخیص فرش ۱۰۰% آکریلیک از طریق آزمایش امکان پذیر است و یا آشنایی با انواع نخ‌ها بر اساس تجربه امکان پذیر می‌باشد که بدلیل دشواری در آزمایش آن ما پیشنهاد می‌کنیم حتما به نشان استاندارد که در روش اول به آن اشاره شد توجه داشته باشید.

 

روش ۵ توجه به رنگ‌بندی و طرح فرش

روش 5 توجه به رنگ‌بندی و طرح فرش

فرش‌های ماشینی مرغوب دارای رنگ‌بندی قابل قبول و طرح‌های منحصربفردی هستند و با مقایسه طرح‌ها و رنگ‌بندی‌ها می‌توانید به نکات ریز و زمان زیادی که بر روی تولید شدن فرش ماشینی مرغوب انجام شده است پی ببرید. در فرش ماشینی مرغوب به جزئیات طرح فرش توجه کافی شده است و رنگ‌بندی مورد استفاده در آن از ترکیب رنگ‌ها به صورت هنرمندانه‌ای استفاده شده است. یکی از زیباترین طرح‌های مورد استفاده در فرش ماشینی، فرش طرح افشان است که از استقبال بالایی در بین خریداران برخوردار است.

راهکار نگهداری صحیح فرش ماشینی

اطلاعات کافی در مورد نگهداری و مراقبت از فرش ماشینی به شما در استفاده طولانی مدت از فرش خود کمک می‌کند و از آسیب رساندن به فرش بر اثر نداشتن آگاهی نیز کمک می‌کند.

  • از تابش مستقیم نور خورشید به مدت طولانی بر روی فرش اجتناب کنید و سعی کنید از پرده‌ها در زمان تابش آفتاب بر روی فرش استفاده کنید.
  • دوام فرش ماشینی در برابر گرما با توجه به نوع جنس نخ فرش متفاوت است. فرش‌های آکریلیک در برابر گرما از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند و در برابر اجسام داغ مانند ظروف داغ از مقاومت قابل قبولی برخوردار هستند. این نکته مهم است که فرش خود را تا حد امکان از عوامل گرما دور نگه دارید.
  • از تا زدن فرش خودداری کنید، با توجه به وجود فرش‌های ماشینی با شانه و تراکم‌های متفاوت و همچنین جنس نخ‌های گوناگون امکان شکستن فرش وجود دارد. فرش‌های تراکم بالا مانند فرش ۱۵۰۰ شانه امکان تا شدن را دارند ولی از مدت زمان زیاد تا بودن آن خودداری کنید. فرش ‌های ابریشمی که از جدیدترین محصولات بازار فرش ماشینی هستند، بدلیل لطافت فوق‌العاده زیاد، مانند فرش دست بافت هستند و براحتی تا می‌شوند و می‌توان آن‌ها را داخل کیفی نگه داری کرد. بهترین روش نگهداری فرش به صورت جمع شده، لول کردن فرش است.
  • از رطوبت داشتن فرش در زمان زیاد خودداری کنید. مرطوب نگه داشتن فرش باعث بوجود آمدن کپک‌زدگی در فرش و پوسیدگی الیاف آن می‌شود.
  • از قرارگرفتن اجسام سنگین مانند پایه مبل، میز تلویزیون، کمد و … بر روی فرش خودداری کنید و حدالامکان از زیر پایه‌ای استفاده نمایید. فرش‌های آکریلیک نسبت به سایر فرش‌های ماشینی از کیفیت و دوام بالاتری در برابر کوبیدگی برخوردار هستند و اجسام سنگین در مدت زمان زیاد باعث کوبیده شدن می‌شود که در بعضی مواقع از بین بردن کوبیدگی ایجاد شده دشوار است.
  • از باقی گذاشتن زمان زیادی از لکه و کثیفی ایجاد شده بر روی فرش جلوگیری کنید و سعی کنید در اولین فرصت اقدام به پاک کردن فرش خود نمایید.
  • در محل‌های پر رفت و آمد سعی کنید فرش را هر ساله بگردانید تا تمام فرش به یک اندازه دچار سایش شود.
  • از نکات دیگر در مورد نگهداری فرش، اجتناب از قراردادن فرش در زیر در‌ها است که دچار کوبیدگی و سایش نگردد.
  • برای جلوگیری از سر خوردن فرش در مکان‌هایی که سرامیک است و یا سایز فرش کوچک است می‌توانید از ترمز فرش استفاده کنید.
  • در صورت بروز پارگی، خرابی ریشه و زیگزاگ یا … حتماً در اولین فرصت اقدام به تعمیر فرش خود کنید. قالی شویی‌ها و بعضی از شرکت‌های تولید کننده فرش به شما خدمات تعمیر را ارائه می‌دهند که می‌توانید از آن استفاده کنید.

شرکت فرش نگین مشهد هلال یکی از صادرکنندگان و تولیدکنندگان نمونه فرش ماشینی کاشان است که همواره تلاش نموده است فرش ماشینی با کیفیت خوب را تولید کرده و رضایت مشتری از کیفیت را در اولویت اول قرار دهد. جهت مشاهده انواع فرش‌های ماشینی فرش نگین مشهد هلال می‌توانید از طریق وب سایت این شرکت به نشانی www.neginhelal.com اقدام به مشاهده طرح‌های این شرکت کنید و در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی می‌توانید از طریق شماره تماس ۰۹۳۹۳۶۱۸۱۸۳ تماس حاصل فرمایید.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.