ارتباط با ما در

حکم بدوی جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی صادر شد

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری با خبرنگاران به سوالاتی درباره پرونده جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی، گمانه زنی بازداشت‌ها در رابطه با روح الله زم و … پاسخ داد.

منتشر شده

به گزارش جامعه ایرانی؛ غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از حضور حماسی، آگاهانه و با بصیرت بیش از ۱۷ میلیون زائر و بیش از ۳ میلیون ایرانی در راهپیمایی اربعین که موجب عظمت اسلام و یاس دشمن شد تشکر می‌کنم.

وی افزود: از دولت و کشور عراق و نیرو‌های امنیتی به ویژه حشد الشعبی و موکب داران عراقی و ایرانی تشکر می‌کنم.

سخنگوی قوه قوه قضاییه بیان کرد: یک ماه از پاییز را پشت سر گذاشتیم و امیدواریم خداوند پاییز و زمستان امسال را با بارش رحمت الهی قرار دهد.

اسماعیلی افزود: یادمان نرود در روز‌های پایانی سال گذشته و ابتدای امسال سیلاب‌هایی رخ داد که مشکلاتی برای مردم ایجاد کرد که بخشی از این مشکلات ناشی از ترک فعل مدیران و اقدامات لازم بود.

وی گفت: در همین راستا رئیس قوه قضاییه به دستگاه‌های متولی گفتند که باید آخرین بار باشد که برکات الهی بر‌ای مردم مشکل ایجاد می‌کند.

تخلف ۲۴۵ مدیر ادوار مختلف در سیل‌های امسال

اسماعیلی اظهار کرد: امروز در مقام تذکر به مسئولان ذی ربط اعلام می‌کنم که با هدف پیشگیری از حوادث بازنگری در حوزه مسیل‌های رود‌ها و رفع تجاوزات حوزه رودخانه‌ها و لایرویی رودخانه‌ها و مسیل‌ها در اسرع وقت اقدام کنند و وظایف خود را انجام دهند تا شاهد حوادث دیگری نباشیم.

وی افزود: در سیل گذشته بررسی‌های زیادی توسط سازمان بازرسی کل کشور و دادستانی‌ها صورت گرفت و ۱۴۰ مدیر فعلی و سابق به محاکم معرفی شدند و برای ۱۰۵ مدیر فعلی و سابق پرونده تشکیل شد.

سخنگوی دستگاه قضا خاطرنشان کرد: در مجموع ۲۴۵ مدیر در ادوار مختلف به دلیل قصور در انجام کار تحت تعقیب قرار گرفتند.

اسماعیلی بیان کرد: قوه قضاییه در سفر‌های استانی، یافته‌های خود را تا رسیدن به نتیجه پیگیری دنبال می‌کند و این پیگیری‌ها نتیجه دارد.

وی گفت: بعد از ۱۸ روز از سفر رئیس قوه قضاییه به هرمزگان در شهرستان بشاگرد که یکی از شهرستان‌های محروم است ساختمان دادگستری افتتاح شد.؛ در این استان ساختمان پزشکی قانونی دچار مشکل بود و اتاق تشریح مشکلاتی داشت که رفع شد.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: در سفر استانی رئیس قوه قضاییه به زنجان مشکلات کارکنان روغن نباتی جهان حل شد و مشکلات کارگران هپکو نیز برطرف شد و با ایجاد کارگروهی ۱۵۷ زمین خواری و زمین تصرف شده بازپس گرفته شد.

اسماعیلی اظهار کرد: به دنبال این سفر یکی از مدیران جهاد کشاورزی منطقه برکنار شد و یکی از مدیرانی که به دلیل مقاومت در انجام تخلفات از کار برکنار شده بود، به کار بازگردانده شد.

وی با بیان اینکه در حوزه پسماند سرب و روی در زنجان پرونده ای تشکیل شد، تصریح کرد: ۴۲ هزار هکتار از اراضی برای دفع پسماندی در نظر گرفته شد.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: ۱۰ میلیون تن پسماند سرب و روی در منطقه انباشته شده است که جابجایی آن زمان بر است، به همین دلیل تصمیم گرفته شد یک لایه محافظ روی آن ساخته شود تا به محیط اطراف آسیب کمتری وارد کند.

استرداد نزدیک به ۷ هزار میلیارد تومان وجه نقد به خزانه

اسماعیلی بیان کرد: در دادسرای ویژه جرائم اقتصادی تهران در ۹۱ فقره پرونده این دادسرا، نزدیک به ۷ هزار میلیارد تومان وجه نقد به خزانه استرداد شد که رقم دقیق آن ۶۹۳۷ میلیارد و ۴۱۲ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۱۴۰ تومان است.

حکم دادگاه بدوی جعبه سیاه بابک زنجانی صادر شد

وی با بیان اینکه حکم دادگاه بدوی علیرضا زیبا حالت منفرد صادر شده و حکمش سنگین است، اظهار کرد: به دلیل اینکه پرونده در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی نیست تا تائید حکم در دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی کشور از بیان جزئیات معذورم.

پاسخ به گمانه‌زنی بازداشت‌ها در رابطه با روح الله زم

وی در رابطه با دستگیری روح الله زم گفت: در این رابطه باید از اطلاعات سپاه تشکر کنم. تا امروز غیر از روح الله زم فرد دیگری از بخش‌های دیگر چه در دولت و چه در قوه قضاییه و نیرو‌های مسلح بازداشت نشده است و بی جهت کسی گمانه زنی نکند و انگشت اتهام به طرف کسی دراز نشود و اجازه دهند نیرو‌های امنیتی کار خود را انجام دهد، البته ما با دستگیری این فرد اطلاعات گران قیمتی را به دست آوردیم.

سخنگوی دستگاه قضا تاکید کرد: قبل از دستگیری زم افرادی بازداشت شدند اما در دوره اخیر کسی بازداشت نشده است.

هشدار به مسئولان
اسماعیلی افزود: به افرادی که با فریب از دشمن اقداماتی علیه کشور، دولت و ملت انجام می‌دهند و به دولت‌های خارجی دل گرم هستند هشدار می‌دهم، زیرا ما ثابت کردیم که در آسمان پهپاد دشمن را هدف قرار می‌دهیم، بنابراین با ریسمان دول خارجی و سرویس‌های بیگانه کشور‌های دیگر خودشان را به چاه نیندازند، چرا که در آینده سرنوشتی مانند روح الله زم خواهند داشت.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.