ارتباط با ما در

معاون ارتباطات و اموربین‌الملل شورای شهر تهران:

هفته «تهران»، هفته‌ای فرهنگی با تاکید بر «اولویت انسان بر سازه» است

«حسین نقاشی» گفت: مقوله فرهنگ و آن‌چه مستقیما به انسان و نیازهای عالی او باز می‌گردد، باید مورد توجه واقع شود و انسان بر سازه اولویت داشته باشد؛ بنابراین هفته «تهران»، هفته‌ای فرهنگی با تاکید بر «اولویت انسان بر سازه» است.

منتشر شده

به گزارش جامعه ایرانی؛ «حسین نقاشی» معاون ارتباطات و اموربین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، با اشاره به رخدادهای فرهنگی اخیر شهر تهران، اظهار داشت: برنامه‌های هفته «تهران» با محوریت «بازشناسی هویت تهران»، با پیگیری شورای شهر تهران و با همکاری شهرداری تهران اجرا شد.

وی افزود: در این راستا، فراخوان زنگ انشاء در مدارس، شب شعر تهران، اختتامیه جشنواره روز کودک برگزار شد.

«نقاشی»، رونمایی از کتاب «تهران من» را به‌عنوان اثری جاودانه، از دیگر رویدادهای فرهنگی پایتخت دانست و گفت: این کتاب به‌عنوان دایره‌المعارف شهر تهران است رونمایی شد که در مراسم رونمایی از آن، «محسن هاشمی» رئیس شورای اسلامی شهر تهران و شهرداران ادوار گذشته، حضور داشتند.

وی ادامه داد: این کتاب ماحصل ۱۵ سال کوشش نگارنده بوده است که به‌عنوان اثری نفیس و ماندگار در هفته «تهران» رونمایی شد.

معاون ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران گفت: در ایام هفته «تهران» کاری منحصر به‌فرد نیز به وقوع پیوست و آن اجرای «تعزیه شهادت قائم مقام فراهانی» صدراعظم فقید و اهل فضل قاجار بود که به همت شهرداری منطقه ۱۲ برگزار شد؛ چنان‌که می‌دانیم تعزیه معمولا در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: در این کار ابتکاری سعی شد تا همین شکل ذکر مصائب و سختی‌هایی که بر این صدراعظم اهل ادب و دیانت و مهین‌دوست رفته است، برای مخاطبان بیان شود.

«نقاشی» همچنین در پاسخ به این سوال که جنس دغدغه و چشم‌انداز شورای شهر تهران به مقوله فرهنگ از چه نوع است، گفت: از دکتر «علی شریعتی» نقل است که در توصیف «زندگی» گفت: «زندگی چیست؟ نان، آزادی، فرهنگ، ایمان و دوست داشتن…»؛ لذا توجه به فرهنگ و برگزاری چنین برنامه‌هایی از سوی شهرداری تهران و با حمایت شورای شهر پنجم، نشان از یک نگرش محوری دارد که در عین حال باید به مسائل عمرانی، ترافیکی و حمل و نقل عمومی و… نیز توجه شود.

وی ادامه داد: مقوله فرهنگ و آن‌چه مستقیما به انسان و نیازهای عالی او نیز باز می‌گردد، باید مورد توجه واقع شود و انسان بر سازه اولویت داشته باشد؛ بنابراین هفته تهران، هفته‌ای فرهنگی با تاکید بر «اولویت انسان بر سازه» است.

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.