ارتباط با ما در

رئیس اتاق بازرگانی آبادان خبر داد:

آغاز موج مهاجرت از آبادان به خاطر کم آبی

اکنون بحث مهاجرت حتی در بین مردم بومی و عادی در شهر مطرح شده به طوری‌که این اتفاق در بین افراد غیر بومی که دارای شغل آزاد بودند اکنون اتفاق افتاده و ما شاهد موج مهاجرت به استان‌های همجوار همچون بوشهر و بندر عباس هستیم.

منتشر شده

جامعه ایرانی– رئیس اتاق بازرگانی آبادان گفت: اکنون بحث مهاجرت حتی در بین مردم بومی و عادی در شهر مطرح شده به طوری‌که این اتفاق در بین افراد غیر بومی که دارای شغل آزاد بودند اکنون اتفاق افتاده و ما شاهد موج مهاجرت به استان‌های همجوار همچون بوشهر و بندرعباس هستیم.

 

رئیس اتاق بازرگانی آبادان در خصوص تاثیر شور شدن آب در این شهر بر فعالیت‌های اقتصادی گفت: آب مایه حیات است و به طور حتم بر تمام فعالیت‌های انسان اعم از اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی تاثیر گذار است.

مسعود خیاط زاده ادامه داد: مهمترین بخشی که در اقتصاد تا بدین لحظه تحت تاثیر قرار گرفته بخش کشاورزی است که کلیه فعالیت‌های این بخش اکنون تعطیل شده است این در حالی‌است که تا پیش از این اتفاقات، گندم اصلی‌ترین فعالیت کشاورزان این شهرستان بود.

وی ادامه داد: این اتفاق مختص به یکی دو هفته اخیر نبوده و از سال‌های قبل مردم شهر این مشکل را داشته‌اند و از همان سال‌ها این مشکل همچنان باقی است اما در یک ماه اخیر وضعیت به حدی شده که مستقیما بر روی فعالیت‌های تجاری تاثیر گذاشته است.بیشتر سرمایه گذاری‌ها در این شهرستان از خارج و استان‌های همجوار است که این مشکلات به سبب روانی باعث شده این افراد به فکر توقف فعالیت‌های خود باشند.حتی کارمندان مراکز دولتی درخواست انتقال داده‌اند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: اکنون بحث مهاجرت حتی در بین مردم بومی و عادی در شهر مطرح شده به طوری‌که این اتفاق در بین افراد غیر بومی که دارای شغل آزاد بودند اکنون اتفاق افتاده و ما شاهد موج مهاجرت به استان‌های همجوار همچون بوشهر و بندر عباس هستیم.

توقف توسعه صنعت و تجارت در آبادان 

وی گفت: در بخش صنعت و تجارت تقریبا بحث‌های توسعه‌ای متوقف شده است زیرا کارخانه‌هایی که مشغول به کار بودند به سبب شور بودن آب دیگر نمی‌توانند فعالیت کنند و تصفیه آب به دلیل بالا بودن میزان شوری که به اندازه دریا  است متوقف شده است.

وی در خصوص انتقال آب و اجرایی شدن آن از ۱۵ تیر ماه گفت: این حرف را از سال ۹۰ می‌زنند اما  تا به امروز اجرایی نشده است برای همین مردم امیدی به حرف‌های مسئولین ندارند در این ۱۵ روز مقامات مختلف سعی در آرامش و عادی کردم وضعیت داشتند اما نتوانستند.

خیاطزاده در خصوص وضعیت پتروشیمی آبادان گفت: برخی از بخش‌های این پتروشیمی که برای خنک کنندگی نیاز به آب شیرین داشت مجبور به تعطیلی شدند زیرا توربین‌های این واحد بدون آب شیرین نمی‌توانند فعالیت کنند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.