ارتباط با ما در

آی پی ثابت چیست و چطور میتوان تهیه کرد؟

آی پی ثابت آدرسی است که به‌صورت دستی برای دستگاه پیکربندی می‌شود و سرور DHCP در آن نقشی ندارد.

منتشر شده

images_1674637286.png

آی پی ثابت

کاربران فضای اینترنت و به‌خصوص ایرانی‌هایی که در این فضا با محدودیت‌های گوناگون داخلی و خارجی مواجه‌اند، در بسیاری از شرایط نیازمند تغییر آی‌پی هستند. اما باید توجه داشت که این تغییر اگر با ملاحظات مشخصی همراه نباشد، می‌تواند امنیت کاربر را به خطر بی‌اندازد. سرویس‌های آی پی ثابت یکی از مسیرهایی هستند که امکان تغییر آی‌پی را در فضایی امن به افراد عرضه می‌کنند. به  همین منظور در این مقاله تلاش می‌کنیم تا پس از آشنایی با این مفهوم کاربردی، موارد استفاده، مزیت‌ها و شرایط خرید آی پی ثابت را مورد بررسی قرار دهیم. تا پایان نوشته همراه ما باشد. راهنمای جامع خرید آی پی ثابت به همراه بهترین سایت خرید آی پی ثابت این خدمت در این لینک ارائه شده‌اند.

آی پی ثابت چیست؟

آی پی ثابت آدرسی است که به‌صورت دستی برای دستگاه پیکربندی می‌شود و سرور DHCP در آن نقشی ندارد. به‌عبارت دیگر، آی‌پی‌هایی که برعکس آدرس‌های پویا با هر بار اتصال به اینترنت تغییر نمی‌کنند، ثابت هستند. این آی‌پی‌ها که استاتیک نام دارند و در مقابل نوع دینامیک قرار می‌گیرند، توسط اپراتورهای سرویس‌دهندهٔ اینترنت ارائه می‌شوند. در حقیقت اگر شما کاربر سرویس‌های آی پی ثابت نیستید، قطعا از یک رنج آی‌پی داینامیک استفاده می‌‎کنید. همان‌گونه که اشاره شد، آی‌پی‌های ثابت به‌منظور دسترسی به پلتفرم‌ها و سایت‌های دارای محدودیت استفاده می‌‌شوند. پلتفرم‌های بزرگی مانند بایننس و پی‌پال اجازهٔ دسترسی به آی‌پی ایران را نمی‌دهند و نیازمند تغییر آی‌پی خواهید بود، اما این تغییر زمانی خطرناک می‌شود که ابزار شما برای این امر مناسب نباشد.

این پلتفرم‌های بزرگ برای تامین امنیت کاربران خود، روی آی‌پی‌ها حساسیت بالایی نشان می‌دهند و با تغییر رنج آن، حساب کاربری افراد مسدود خواهد شد. خرید آی پی ثابت در این شرایط، شما را از مواجهه با چالش‌های مختلف حفظ می‌کند. سرویس‌های آی‌پی ثابت، مکان آی‌پی شما را به کشور مدنظرتان متصل می‌کند تا  از مسدود شدن اکانت شما پیش‌گیری شود. البته این سرویس‌ها کاربردهای دیگری نیز دارند که در ادامهٔ نوشته، بیشتر با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

  • کاربردها

در کنار گذر از محدودیت‌ها در فضای اینترنت، استفاده از سرویس‌های آی پی ثابت کاربردهای دیگری نیز دارند. با خرید آی پی ثابت و استفاده از نرم‌افزارهای موردنیاز، می‌توانید از طریق دستگاه‌های دیگر به کامپیوتر خود متصل شوید. از طرف دیگر استفاده از این سرویس‌ها، امکان استفاده از کامپیوتر خود به‌عنوان یک میزبان سرور را در فضایی امن برای شما فراهم می‌کند.

  • مزایا

استفاده از آی پی ثابت مانند تمامی پدیده‌های دیگر فضای اینترنت، با مزایا و معایبی همراه است، بنابراین در این نوشته تلاش می‌کنیم به چند مورد از آن‌ها اشاره کنیم. موارد زیر مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این سرویس به‌حساب می‌آیند:

  1. استفاده از تغییر آی پی ثابت، امکان دسترسی به محتواهای مسدودشده مانند وب‌سایت Netflix را در کشورهای محدودشده ایجاد می‌کند.
  2. این سرویس‌ها با مراقبت از امنیت اطلاعات و دیتاهای ارسالی، آن‌ها را رمزگذاری می‌کند.
  3. هنگامی که به شبکه‌های ناامن اینترنت مانند رستوران و فرودگاه متصل می‌شوید، از شبکهٔ اطلاعاتی شما مراقب می‌کند.

  • معایب

طبیعی است که در مقابل مزایای عنوان‌شده، استفاده از سرویس آی پی ثابت معایبی هم دارد. اصلی‌ترین نقطه ضعف این سرویس‌ها نسبت به آدرس‌های پویا، نیاز به پیکربندی دستگاه‌ها توسط تنظیمات دستی است. این فرآیند نسبت به آی‌پی پویا و استفاده از DHCP، چالش‌های بیشتری به‌همراه دارد. اگر آدرس ثابتی برای یک دستگاه انتخاب کنید، امکان دسترسی به شبکه‌هایی با آدرس دیگر را نخواهید داشت. از طرف دیگر، استفاده از DHCP و آی‌پی پویا، تنظیمات اتصال شما را با هر بار که به شبکه جدیدی وصل می‌شوید، مجدداً پیکربندی می‌کند، بنابراین اگر قصد خرید آی پی ثابت را دارید، بهتر است که ابتدا مزایا و معایب آن را در کنار ویژگی‌های آن مورد بررسی قرار دهید و سپس اقدام کنید.

آی پی ثابت با پویا؟

آدرس آی‌پی‌های پویا مشابهٔ نوع ثابت آن هستند، اما تفاوت آنجاست که به‌طور دائم به یک دستگاه متصل نیستند. در تعریفی دیگر، این دسته از آی‌پی‌ها پس از استفاده در زمانی مشخص، به یک مجموعهٔ آدرس دیگر بازگردانده می‌شوند تا توسط دستگاه‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرند. موارد ذکرشده یکی از مزیت‌های آی‌پی پویا به‌شمار می‌رود، چراکه اگر شرکت‌های ارائه‌دهندهٔ اینترنت از آدرس‌های آی پی ثابت استفاده کنند، آی‌پی‌های محدودی را می‌توانند در اختیار کاربران قرار دهند. درواقع دسترسی به اینترنت از طریق آدرس‌های پویا، برای دستگاه‌های بیشتری امکان‌پذیر است.

در یک شبکهٔ محلی مانند خانه یا دفترِ یک شرکت که معمولاً آدرس‌های آی‌پی اختصاصی در آن‌ها کاربرد دارد، پیکربندی دستگاه‌ها عموماً با DHCP انجام می‌شود تا آدرس‌های دریافتی پویا باشد. از طرف دیگر، آدرس‌های آی پی ثابت زمان‌های قطعی (Downtime) محدودتری دارند، چراکه با دریافت هر آدرس جدید در شبکه‌های آی پی پویا، کاربر باید برای اتصال به آدرس جدید منتظر بماند. اگر سروری که میزبانی یک سایت را برعهده دارد متعلق به یک سرویس اشتراک‌گذاری فایل یا بازی ویدیویی آنلاین باشد، این روش منطقی نخواهد بود، زیرا چنین سرویس‌هایی نیازمند اتصال فعال و دائم به اینترنت هستند. با توجه به این تعاریف، اگر قصد خرید آی پی ثابت دارید، بهتر است که پیش از اقدام با نیازمندی‌های خود و ویژگی‌های انواع آدرس‌های آی‌پی آشنا شوید.

تهیه آی پی ثابت

آی پی ثابت عموماً توسط ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنت عرضه می‌شود، اما برای تهیهٔ آن، باید از طریق شرکت‌های معتبر و باتجربه اقدام کنید. درواقع برای خرید آی پی ثابت، بهتر است که به سایت این شرکت‌ها مراجعه کنید و پس از ثبت سفارش، اطلاعات سرور مجازی یا آی پی ثابت خود را همراه با نام کاربری و رمز عبور، از طریق ایمیل دریافت کنید. اما پیش از اقدام به خرید، باید به نکات مشخصی توجه کنید که در این نوشته به چند مورد آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • نکات مهم

اولین مورد در سرویس‌های آی‌پی ثابت که اهمیت بالایی دارد، سرعتی است که عرضه می‌شود. درواقع زمانی سرعت اینترنت مطلوبی خواهید داشت که به سرورهایی نزدیک به ایران متصل باشید. هرچه فاصلهٔ کشور صاحب آی‌پی دورتر باشد، با کاهش بیشتری در سرعت روبه‌رو خواهید بود. از طرفی اگر آی پی ثابت را برای کارهای دیجیتالی و فعالیت در بازار رمزارزها می‌خواهید، باید بدانید که صرافی‌های بین‌المللی شدیدا روی IP حساسند، بنابراین در چنین مواردی باید به دو نکته توجه کنید:

  1. بهتر است که آی‌پی شما از میان کشورهای معتبر انتخاب شود.
  2. اگر قصد دارید از یک کشور دو سرور آی پی ثابت تهیه کنید، بهتر است که هردو متعلق به یک شهر باشند.

خرید VPN

کاربران مختلف در فضای مجازی به دلایل گوناگونی که محدودیت‌ها یکی از این دلایل محسوب می‌شود، نیازمند تغییر آی‌پی هستند. این تغییرات اگر حساب‌شده نباشد، می‌تواند کاربران را هم از نظر امنیتی و هم از نظر دسترسی دچار مشکل کند. تغییر آی پی عموما توسط VPN انجام شده که می‌تواند هویت دیجیتال جدیدی را برای شما به همراه داشته باشد. در مقاله بهترین سایت خرید vpn این اصول توضیح داده شده است. این سرویس‌ها با ایجاد یک محیط امن، امکان تغییر آی‌پی شما به یک آدرس ثابت و همیشگی را فراهم می‌کنند. با استفاده از این امکان، به محتواهای مسدودشده در وبسایت‌های مختلف دسترسی خواهید داشت و با رمزگذاری اطلاعات و دیتاهای ارسالی، امنیت کار شما بالا می‌رود. خصوصا اگر قصد فعالیت با موبایل را دارید، بهتر است راهنمای بهترین سایت خرید vpn برای اندروید را مطالعه نمایید.

این مقاله، بخشی از مقالات جامع وبسایت بهترین هست بوده که می‌توانید با کلیک برروی لینک قبلی، به آن مراجعه نمایید. همچنین ممکن است مقاله سرور مجازی امارات نیز برای شما جذاب و کاربردی باشد.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.