ارتباط با ما در

باید از این که کالای ایرانی مصرف می‌شود لذت ببریم/ حادثه اربعین، دنیا را به خود متوجه کرد و دشمن نمی‌خواهد این را ببیند

خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: دولت، مجلس و دستگاه قضایی عهد دارند. ملّت هم عهد دارد. میثاقی که همه ما داریم، حفظ این دین و عمل به آن است. دشمن در همه مسائل برنامه‌ریزی می‌کند؛ در عفت دختران و زنان و در معنویت جوانان، در مسائل سیاسی و نظامی برنامه‌ریزی می‌کند و اتاق فکر دارد. ما هم باید اتاق فکر داشته باشیم. عهد ما این است.

منتشر شده

به گزارش جامعه ایرانی؛ آیت‌الله محمّد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: وصایت و امامت پس از پیغمبر اکرم(ص) طبق احادیث فراوان در جهت صیانت نبوت و طبق عهدی است که پیامبر با امام در نزد خدا دارد. روایات فراوانی در این باره با اسناد محکم وجود دارد.

وی با بیان اینکه صلح امام حسن به معنای آشتی نبود، اظهار داشت: امام حسن دید که افسران او با معاویه ساخت و تاخت کرده‌اند و باعث پراکندگی یاران امام شده‌اند و در چنین شرایطی، جنگ چیزی جز ریختن خون او و یارانش نیست. بنابراین آتش‌بس را قبول کرد. در بازار مکری که معاویه درست کرده بود، خون اثر نداشت.

وی افزود: امام حسن(ع) سال ۵۰ هجری به شهادت رسید و قیام امام حسین در سال ۶۱ هجری رخ داد. یعنی امام حسین(ع)، ده سال پس از امام حسن، ساکت بود. اگر بنا بر جنگ بود، امام حسین جنگ را شروع می‌کرد ولی این کار را نکرد، چرا که دید باید معاویه برود و یزید بیاید. یزیدی که دارای نشانه‌های معاویه نیست و محبوبیت‌ او را ندارد. در چنین وضعیتی، خون می‌تواند نقش خودش را ایفا کند.

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری ضمن تسلیت شهارت امام حسن مجتبی(ع) گفت: از امام مجتبی سؤال کردند که مروّت چیست؟ ایشان مصمم بودن در دین، اصلاح مال و قیام به حقوق جامعه را سه نشانه مروّت دانستند. اصلاح مال یعنی اینکه مال را از مجرای صحیح به دست بیاورد نه از گران‌‌فروشی و حقه.

وی با بیان اینکه شاهد مشکلات مختلف اقتصادی از جمله بیکاری و اشتغال هستیم، اظهار داشت: همه ما در برابر این مشکلات، عهد داریم. دولت، مجلس و دستگاه قضایی عهد دارند. ملّت هم عهد دارد. میثاقی که همه ما داریم، حفظ این دین و عمل به آن است. دشمن در همه مسائل برنامه‌ریزی می‌کند؛ در عفت دختران و زنان و در معنویت جوانان، در مسائل سیاسی و نظامی برنامه‌ریزی می‌کند و اتاق فکر دارد. در این اتاق فکر تعیین می‌شود که دختران کشورهای اسلامی را چطور می‌توان بی بند و بار کرد و به حیای آنها ضربه زد که آنها ولگرد بشوند و به سرنوشت‌شان بی اعتنا شوند.

وی افزود: همانطور که پیامبر با خداوند عهدی داشت و امامان ما نیز با خداوند عهد داشتند، بنده و شما هم با امام زمان عهده داریم. بنده و شما هم با قرآن و نهج البلاغه و احادیث و افکار ائمه پیوند داریم. باید به این پیمان عمل کنیم. ما هم باید اتاق فکر داشته باشیم. عهد ما این است.

امامی کاشانی با بیان اینکه باید از به‌کار گرفتن پول در تولید لذّت ببریم نه رسیدن به سود بیشتر، گفت: باید از این که کالای ایرانی مصرف می‌شود لذت ببریم.در این خصوص باید از تولید و رونق آن و اشتغال زایی و حضور جوانان در کار‌های مختلف در کشور لذت ببریم؛ باید هزینه‌ها را به این سمت متمرکز کنیم و به رونق تولید در کشور اهمیت بدهیم.

وی ادامه داد: البته خودمان هم سعی کنیم کالا را درست تولید کنیم. وظیفه دولت هم این است که موانع تولید و سرمایه‌گذاری را از بین ببرد. کلیه نیاز های کشور اعم از منسوجات و غیر منسوجات باید در داخل کشور تولید شود. با امانت با تعهد و درایت باید تمام نیاز کشور را تولید کنیم. دولت قدرت اجرا دارد و باید در این زمینه توجه کامل داشته باشد.

امام جمعه موقت تهران گفت:  اینکه دشمن متوجه اربعین و عراق شده و ایجاد مزاحمت می‌کند برای این است که موضوع اربعین، برایشان سنگین است. برای دشمن سنگین است که بیست میلیون نفر،کمتر یا بیشتر به کربلا بروند و علّت این مخالفت این است که پرچم امام حسین و پرچم هیهات من الذله، شهادت‌آور است و استقامت ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: مسائل و مشکلاتی که بوجود آمده است با کمک خدا رفع خواهد شد و این جمعیت با قدرت و توان هرچه بیشتر در اربعین حضور خواهند یافت و به قبر مطهّر سیّدالشهدا پناه می‌برند. حادثه اربعین، دنیا را به خود متوجه کرد و دشمن نمی‌خواهد این را ببیند.

امامی کاشانی  با بیان اینکه کسانی که در راه شهدا حرکت می‌کند، در برابر دشمن ترس به خود راه نمی‌دهد، گفت: آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود دشمنان خدا هستند؛ این‌ها هیچ‌گاه نمی‌خواهند حقایق دنیا برای مردم مشخص شود. مردم یمن با کمک خدا و با دستان خالی، خود را برابر آل‌سعود نشان دادند و آبروی حامیان آل‌سعود امروز از بین رفته است.

وی افزود: آمریکا از فشار حداکثری علیه ایران سخن می‌گوید و ما دیدیم که خداوند متعال در برابر فشار حداکثری، ذلت، خاری و بی‌آبرویی حداکثری به آن‌ها داد.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.