ارتباط با ما در

سیر تا پیاز دورهمی محرمانه زنان داعشی

منابع کرد سوری اعلام کردند که زنان داعشی در اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه دادگاه‌های محرمانه برای برخی دیگر از زنان به اتهام کنار گذاشتن افکار و قواعد داعش برگزار کردند.

منتشر شده

۵۰ زن داعشی در اردوگاه الهول در “کانتون الجزیره” واقع در شمال شرق سوریه دادگاه‌های محرمانه‌ای را برای برخی دیگر از زنان به اتهام کنار گذاشتن افکار و قواعد داعش برگزار کردند که به دنبال آن آشوب و تنش‌هایی در این اردوگاه رخ داد.

به دنبال آن نگهبانان اردوگاه برای آرام کردن اوضاع وارد عمل شدند، اما زنان داعشی به نیرو‌های امنیت داخلی کرد (آسایش) تیراندازی کرد و شعار‌هایی در حمایت از داعش سر دادند.

تیراندازی حدود ۱۵ دقیقه به طول انجامید، اما بعد اوضاع آرام شد. به دنبال درگیری‌هایی که میان دو طرف رخ داد یکی از زنان داعشی کشته و هفت تن نیز زخمی شدند. نیرو‌های امنیت داخلی کرد بیش از ۵۰ زن داعشی را بازداشت کردند.

دیده بان حقوق بشر سوریه، مرکز وابسته به مخالفان سوری اظهار کرد، درگیری مسلحانه در اردوگاه الهول بین نیرو‌های آسایش و گروهی از زنان داعشی که به عنوان حسبه (پلیس زنان) فعالیت دارند، رخ داد. نیرو‌های “حسبه” اقدام به شلاق زدن زنان بدون هیچ دلیلی کردند و این امر منجر به درگیری مسلحانه شد.

سوالاتی نیز درباره این مطرح شده که چطور برخی زنان در این اردوگاه به سلاح دست یافته‌اند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.