ارتباط با ما در

سالانه چند گردشگر خارجی به ایران می‌آیند؟

رییس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: ورود سالانه ۲۰ میلیون گردشگر خارجی به کشور از سوی دولت و مجلس هدفگذاری شده و باید با اقدامات مناسب برای تحقق آن برنامه‌ریزی و تلاش کرد.

منتشر شده

جبار کوچکی‌نژاد پنجشنبه‌شب در حاشیه بازدید از مناطق نمونه گردشگری شهرستان‌های خلخال و کوثر افزود:‌ در این راستا گام‌های مناسبی برداشته شده اما دست‌یابی به حضور این حجم از گردشگران خارجی، در کنار افزایش اعتبارات حوزه گردشگری، ایجاد زیرساخت‌ها، نیازمند تبلیغات وسیع و نیز قطب‌بندی کشور از لحاظ وسعت گردشگری است.

وی با بیان اینکه نگاه اول مجلس در بحث اجرای پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی در کشور نگاه ویژه به موضوع گردشگری و بحث‌های زیست محیطی در مناطق مختلف کشور است، گفت: تاکید مجلس در بحث گردشگری داشتن نگاهی متوازن و تامین نیازهای هر منطقه با توجه به امکانات، زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری آنها است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که توسعه متوازن گردشگری در کشور اتفاق نیافتاده نمی‌توان به توسعه این صنعت در مناطق کم برخودار امیدوار بود افزود: می‌توان با برگزاری بسیاری از سمینارها و اجلاس داخلی وبین المللی به جای تهران در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها رویکرد گردشگری در کشور را کاملا تغییر داد.

او با بیان اینکه توسعه همه‌جانبه گردشگری با ایجاد زیر ساخت‌های مورد نیاز در کنار حمایت بخش خصوصی از اولویت‌های برنامه ششم توسعه است، گفت: بر اساس ماده‌های ۹۸ و ۹۹ ا ین قانون به دولت اجازه داده شده تا با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز گردشگری در مناطق مختلف کشور زمینه را برای دست‌یابی به اهداف برنامه در بحث توسعه و رونق صنعت گردشگری فراهم کند.

کوچکی‌نژاد افزود: با تبدیل سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به وزارت‌خانه، مجلس در تنظیم بودجه سال ۹۹ نگاه ویژه‌ای به این وزارت در دست‌یابی به اهداف توسعه گردشگری متوازن در کشور و همچنین حفظ و حراست از میراث گران بهای فرهنگی و آثار باستانی خواهد داشت.

به گفته وی، با توجه به ظرفیت‌های گردشگری موجود، استان اردبیل هم اکنون تبدیل به مقصد اول سفر گردشگران داخلی شده و با اندکی توجه به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری می‌توان بخشی از گردشگران خارجی را به مناطق شمالغرب کشور از جمله استان اردبیل متوجه ساخت .

در سفر اعضای فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی به جنوب استان اردبیل، مناطق گردشگری شهرستان کوثر از جمله آبگرم معدنی گیوی، طرح‌های سرمایه گذاری در مناطق نمونه گردشگری ازناو و اندبیل خلخال از جمله پل معلق ، قصرهای چوبی، طرح گردشگری بام خلخال، محل اجرای پروژه تله سیژ اندبیل و هتل‌های مختلف این منطقه مورد بازدید نمایندگان مردم در مجلس قرار گرفت.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.