ارتباط با ما در

معصومه ابتکار:

کاهش گفتگو بین اعضای خانواده به ۲۰ دقیقه/ مهمترین عوامل این اتفاق

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: براساس مطالعات علمی انجام شده گفت و گوی بین اعضای خانواده ها از ۲ ساعت در شبانه روز ۲۰ سال گذشته اینک به ۲۰ دقیقه کاهش پیدا کرده است.

منتشر شده

گفتگو کردن

معصومه ابتکار روز شنبه در جلسه بررسی طرح ملی گفت و گوی خانواده در سنندج اظهار داشت: براساس این مطالعات در گذشته در طول شبانه روز یک هزار و ۵۰۰ کلمه گفتگو کردن بین اعضای خانواده رد و بدل می شد که این میزان اکنون به ۴۰۰ کلمه کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل این کاهش گفتگو کردن استفاده غیرمعمول از فضای مجازی است، افزود: شبکه های اجتماعی ظرفیت خوبی برای افزایش دانش و هدایت افراد هستند اما استفاده غیرمعمول از آن می تواند تهدید باشد و جای روابط میان اعضای خانواده را بگیرد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر افزایش مهارت های ارتباطی اعضای خانواده اضافه کرد: باید برنامه های مشخص و منسجم و جریان همسوی ملی برای بحث گفت و گو در حوزه خانواده داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خانواده به انسجام اجتماعی جامعه کمک می‌کند، یادآور شد: رویکرد معاونت زنان و خانواده در دولت دوازدهم توجه به شرایط خانواده ایرانی و انجام برنامه های مشخص برای حفظ انسجام و جلوگیری از آسیب هایی است که می تواند خانواده را درگیر کند.

ابتکار اجرای طرح گفت وگوی ملی خانواده را از جمله سیاست های دولت دوازدهم در حوزه زنان و خانواده اعلام کرد و گفت: در این طرح مهارت های ارتباطی بین خانواده ها مورد توجه جدی قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: در قالب این طرح مسأله خشونت، ناسازگاری، افسردگی، بیماری های روانی و موضوع مهارت های ارتباطی داخل خانواده مورد توجه بوده و روی آن کار می شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به منظور بررسی مشکلات و مسائل حوزه زنان روز شنبه از طریق فرودگاه شهدای سنندج وارد کردستان شد.

معصومه ابتکار در بدو ورود مورد استقبال استاندار، معاونین استانداری کردستان، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از مسئولان اجرایی این استان قرار گرفت.

ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در سفر یک روزه خود به استان کردستان از طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار استان در سنندج بازدید کرد، در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات حقوقی و فقهی (شافعی) حوزه زنان و جلسه طرح ملی گفت و گوی خانواده نیز شرکت کرد.

ابتکار همچنین در این سفر از طرح تأمین خُرد با رویکرد بانکداری پیوندی در روستای نوره از توابع شهرستان سنندج بازدید می کند و سپس در برنامه زنده گفتمان از صدا و سیمای مرکز کردستان حضور پیدا می‌کند.

پایان بخش برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به کردستان، شرکت در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان خواهد بود.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.