ارتباط با ما در

بازسازی فضای شهری آسیب‌ دیده در اغتشاشات اخیر

بازسازی دیوارنگاره‌ای که در حاشیه یکی از بزرگراه‌های شرق تهران توسط اغتشاشگران به آتش کشیده شده بود.

منتشر شده

در روزهای گذشته اخبار زیادی مبنی بر آتش‌زدن ماشین آتش‌نشانی، سرنگون کردن ماشین اورژانس و به طور کلی تخریب اموال عمومی توسط اغتشاشگران در رسانه‌ها منتشرشد، به گفته علیرضا زاکانی شهردار تهران، عده‌ای اغتشاشگر باعث آسیب به ۴۳ دستگاه اتوبوس شده‌اند و ۵۴ ایستگاه به بهانه اعتراض آسیب دید و به پاکبانانی که به رفت و روب پرداخته بودند، حمله شد، اما این تمام ماجرا نبود و کار حتی به آتش کشیدن قرآن و مسجد هم کشیده شد، اغتشاشگرانی که ابتدا با موضع اعتراض به خیابان‌ها آمدند اما کمی بعد ماهیت واقعی خود را که با هدف تشویش اذهان عمومی و به انحراف کشیدن ذهن مردم بود نشان دادند.

در چند روز گذشته اتفاقی مبنی بر به آتش کشیدن دیوارنگاره مبارک حضرت علی(ع) در حاشیه بزرگراهی در شرق تهران، خبرساز شد که بازخورد فراوانی از سمت کاربران شبکه‌های اجتماعی و محبین اهل بیت علیهم‌السلام گرفت، طی گزارشی که از سمت سازمان زیباسازی شهرداری تهران گرفته شد، بلافاصله پس از مطلع شدن از این اتفاق، تیم‌ تحقیق از سمت این سازمان به محل مربوطه اعزام شد و پس از بررسی مشخص شد که بخش اعظمی از دیوارنگاره متاسفانه آسیب دیده و عملا نیاز به مرمت و بازسازی دارد که در نهایت تصمیم بر این شد که یک اثر فاخر از هنرمند انقلابی، حسن روح الامین، در محل مذکور نصب و جایگزین شود، اثری که متبرک به نقش امیرالمومنین (ع) است.

در حال حاضر کار مرمت دیوارنگاره به پایان نزدیک است و به زودی از این اثر ارزشمند بهره‌ برداری خواهد شد.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.