ارتباط با ما در

شستشوی فرش در مرکز تهران با قالیشویی شاه‌عباسی

فرش یکی از کالاهای با ارزش در هر خانه‌ای به شمار می‌رود که تاریخچه استفاده از آن به زمان‌های بسیار دور، بازمی‌گردد. در زمان‌های قدیم شستن فرش‌ها با به صورت سنتی و با استفاده از نیروی دست، در منازل و یا کوچه انجام می‌شد. شستشو سنتی فرش، سختی‌ها و مشکلات زیادی به همراه دارد، به همین دلیل تمیز کردن فرش‌ها، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مردم به شمار می‌رود.

منتشر شده

مرکز تهران، از مناطق خوش آب‌ و هوای این استان به شمار می‌رود که جمعیت زیادی در آن زندگی می‌کند. در مرکز پایتخت، مردم به منظور گذراندن روزمرگی خود و رفع نیازهایشان، به مشاغل مختلفی مشغول هستند. یکی از مهم‌ترین مشاغلی که با تغییر سبک زندگی مردم به آپارتمان نشینی، محبوبیت زیادی پیدا کرده است، قالیشویی است. امروز در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی‌های موسسات قالیشویی در مرکز تهران، آشنا کنیم.

قالیشویی در ایران:

فرش یکی از کالاهای با ارزش در هر خانه‌ای به شمار می‌رود که تاریخچه استفاده از آن به زمان‌های بسیار دور، بازمی‌گردد. در زمان‌های قدیم شستن فرش‌ها با به صورت سنتی و با استفاده از نیروی دست، در منازل و یا کوچه انجام می‌شد. شستشو سنتی فرش، سختی‌ها و مشکلات زیادی به همراه دارد، به همین دلیل تمیز کردن فرش‌ها، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مردم به شمار می‌رود. با پیشرفت تکنولوژی و اختراع ماشین‌های مجهز فرش‌شویی، قالیشویی سنتی کم کم جای خود را به قالیشویی نیمه اتوماتیک و سپس اتوماتیک، داد.

امروزه با تغییر سبک زندگی مردم، افزایش زندگی آپارتمان نشینی و محدودیت جا، اغلب مردم تمایل دارند شستشو فرش‌های خود را به قالیشویی‌های مجاز بسپارند. قالیشویی در ایران در لیست مشاغل ایرانی ثبت شده است و اتحادیه قالیشویان در سال ۱۳۵۱ در استان تهران، بنا نهاده شد. تمامی مراکز قالیشویی در مرکز تهران، تحت نظر اتحادیه قالی‌شویان مشغول به فعالیت هستند و می‌توانید فرش‌های خود را باخیال راحت به این موسسات بسپارید‌.

ویژگی‌های  قالیشویی مراکز تهران:

در مرکز تهران، موسسات قالیشویی مجاز بسیاری وجود دارد که یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین آن‌ها، قالیشویی شاه عباسی است. از ویژگی‌های قالیشویی شاه‌عباسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱_  در قالیشویی شاه‌عباسی، شستشو انواع فرش‌ها با استفاده از دستگاه‌های مکانیزه و پیشرفته انجام می‌شود.

۲_در این موسسه، روش شستشو فرش‌ها با توجه به نوع آن‌ها تعیین می‌گردد، بنابراین در حین شستشو هیچ گونه آسیبی به فرش‌‌های شما وارد نمی‌شود.

۳_ کارشناسان قالیشویی شاه عباسی، با توجه به نوع الیاف و تار و پود فرش و هم‌چنین میزان آلودگی فرش، مناسب‌ترین مواد شوینده را برای شستشو انتخاب می‌کنند.

۴_ یکی از ویژگی‌هایی این قالیشویی امانت‌داری آن است، یعنی فرش‌های شما را بدون کوچک‌ترین آسیب و پارگی پس از شستشو، به شما تحویل می‌دهند.

۵_  پرسنل موسسه شاه‌عباسی، برای دریافت فرش‌ها فاکتوری شامل مشخصات ظاهری فرش و مقدار پیش‌پرداخت را به مشتری می‌دهند و پس از شستشو، فرش‌ها را در ازای گرفتن فاکتور، تحویل می‌دهند.

۶_ موسسه شاه عباسی دارای جواز کسب از اتحادیه قالیشویی تهران است و تمامی فعالیت‌های خود را در زیر نظر این صنف انجام می‌دهد.

۷_ یکی از ویژگی‌های موسسات قالیشویی مجاز، ضمانت فرش‌های شماست. مثلا اگر در حین شستشو یا حمل و نقل، فرش‌های شما آسیب دید، قالیشویی خسارت تمام آن را به عهده می‌گیرد.

اگر قصد شستشو فرش‌های خود را دارید می‌توانید با مجموعه شاه‌عباسی تماس بگیرید، پرسنل این موسسه پس از زمان مقرر، در محل حاضر شده و فرش‌ها را از شما می‌گیرند. مدت زمان شستشو فرش در قالیشویی شاه‌عباسی در روزهای عادی، ۲ روز و در روزهای شلوغ تر مانند روزهای پایانی سال، ممکن است کمی بیش‌تر طول بکشد.

از شعبات قالیشویی شاه عباسی در مرکز تهران می توان به قالیشویی درعباس آباد، انقلاب، سهروردی، یوسف آباد، هفت تیر، ونک اشاره کرد.

راه‌های تشخیص مجاز بودن قالیشویی:

مجاز بودن قالیشویی یکی از موارد مهمی است که در هنگام شستشوی فرش، باید مورد توجه قرار گیرد. امروزه موسسات قالی شویی غیر مجاز زیادی برای دسترسی به سود بیش‌تر، فعالیت خود را به صورت غیرمجاز در زمینه شستشوی انواع فرش آغاز کرده‌اند. راه‌های برای تشخیص موسسات قالیشویی مجاز از غیر مجاز وجود دارد، از جمله:

  • در ساده‌ترین و ابتدایی ترین روش، شما می‌توانید با اتحادیه قالیشویی شهرتان تماس بگیرید و اسامی موسسات مجاز را از آن‌ها بپرسید، سپس یکی از نزدیک‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید.
  • تما قالیشویی‌های مجاز، دارای جواز کسب از سوی اتحادیه قالیشویی هستند که موسسات غیر مجاز این مجوز را ندارند. با یک استعلام ساده از صنف قالیشویان، می‌توانید مجاز و غیر مجاز بودن قالیشویی را تشخیص دهید.
  • روزی که پرسنل برای دریافت فرش‌ها به درب خانه شما می‌آیند، حتما از آن‌ها کارت شناسایی بخواهید و اطلاعات آن را با دقت مطالعه کنید.
  • می‌توانید از افرادی که به تازگی فرش‌های خود را شسته اند، سوال بپرسید و از کیفیت و خدمات ارائه شده در قالیشویی و میزان رضایت آن‌ها، آگاه شوید.

عوامل موثر در قیمت  قالیشویی:

هزینه شستشو در موسسات قالیشویی مختلف با هم یکسان نیست و تحت تاثیر عوامل مختلفی می‌تواند تغییر کند، از جمله:

متراژ فرش

ابعاد فرش تاثیر مستقیمی در هزینه شستشو قالی دارد،  هر چه متراژ فرش بیش ‌تر باشد، برای شستشو آن به آب و مواد  شوینده بیش‌تری نیز باید مصرف شود. به طوری که هزینه شستشو فرش‌های ۶ متری با ۱۲ متری یکسان نیست.

نوع فرش

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت شستشو، نوع فرش است، مثلا فرش‌های دست‌بافت در برابر فرش‌های ماشینی از حساسیت بیش‌تری برخوردار هستند و به همین دلیل شستشو آن‌ها به وقت و دقت بیش‌تری نیاز دارد.

قیمت مواد شوینده و مقدار استفاده از آن:

نوسانات قیمت مواد شستشو، نوع و مقدار آن، تاثیر مستقیمی در هزینه شستشو قالی دارد، که این قیمت می‌تواند در طول سال نیز، دست‌خوش تغییراتی شود.

نیاز به خدمات دیگر:

گاهی فرش‌ها علاوه بر شستشو، به انجام خدماتی دیگر مانند رفوگری، ترمیم، لکه گیری، رنگبری و … نیاز دارند که می تواند در افزایش هزینه های شستشو فرش موثر باشد.

به طور کلی قیمت شستشو قالی در موسسات مجاز شاه‌عباسی، زیر نظر اتحادیه قالی‌شویان تعیین می‌شود‌. قالی‌شویان مجاز، مقدار آب مصرفی، مقدار مواد شوینده و دیگر خدمات خود را تحت نظر این اتحادیه انجام می‌دهند و هر گونه سرپیچی از این قوانین مصوب شده، تخلف محسوب می‌شود. هزینه شستشو فرش در قالیشویی‌های غیرمجاز از اول و قوانین خاصی پیروی نمی‌کند و به صورت دلخواه با توجه به نظر صاحب قالیشویی تعیین می‌گردد.

شاه‌عباسی، یکی ازقالیشویی‌های مجاز در مرکز تهران است که برای شستشو فرش‌ها از پیشرفته‌ترین و مکانیزه‌ترین دستگاه‌ها، استفاده می‌کند. اگر در مرکز تهران زندگی می‌کنید و به تازگی قصد شستشو و یا انجام خدمات دیگری همانند رفوگری، ترمیم، لکه گیری، شیرازه‌بافی و … را دارید، با مجموعه شاه‌عباسی تماس بگیرید و از خدمات بی نظیر آن، بهره‌مند شوید.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.