ارتباط با ما در

چگونه از رقبای خود در کسب سود واردات از چین پیشی بگیریم؟

اینکه بسیاری از افراد تمایل دارند روابط تجاری خود را با کشور چین مستحکم کنند، به‌خاطر سود نهفته در این تجارت است. کارخانه‌های تولیدی در چین موفق شده‌اند تا حجم زیادی از کالاهای مورد نیاز در سراسر دنیا را تأمین کنند. این کشور با خدماتی که به تولیدکنندگان خود ارائه می‌کند آنها را ترغیب به تولید بیشتر کرده است.

منتشر شده

امروزه واردات از چین به یکی از بهترین راه‌ها برای کسب سود تبدیل شده است. این کشور با قدرتی که در زمینه تولید انواع کالا دارد، توانسته توجه بسیاری از کشورهای دنیا را برای تجارت به خود جلب کند. ایران نیز یکی از شرکای تجاری چین است که هر ساله مقادیر زیادی کالا را وارد می‌کند. همین موضوع باعث شده تا تاجران ایرانی به فکر واردات از این کشور بیفتند.

برای واردات از چین با وانیکس کلیک کنید.

اگر شما هم قصد تجارت با این کشور را دارید یا اینکه در این راه فعالیت می‌کنید، باید بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید. واردات کالا از چین مستلزم طی‌کردن مراحلی است که هر یک از آنها در میزان کسب سود تأثیر زیادی دارند. یکی از این مراحل، حمل‌ونقل کالاست که در زمان، هزینه و ریسک تجارت نقش دارد. با بررسی مهم‌ترین مراحل واردات، خواهیم گفت که چگونه می‌توانید با صرف هزینه کمتر سود بیشتری کسب کنید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

مزیت مهمی که واردات از چین دارد!

اینکه بسیاری از افراد تمایل دارند روابط تجاری خود را با کشور چین مستحکم کنند، به‌خاطر سود نهفته در این تجارت است. کارخانه‌های تولیدی در چین موفق شده‌اند تا حجم زیادی از کالاهای مورد نیاز در سراسر دنیا را تأمین کنند. این کشور با خدماتی که به تولیدکنندگان خود ارائه می‌کند آنها را ترغیب به تولید بیشتر کرده است.

قیمت پایین کالاهای چینی یکی از عوامل مهمیست که مورد توجه تاجران و بازرگانان خارجی قرار گرفته است. نیروی کار ارزان، دسترسی به مواد اولیه، قوانین حمایتی، سیستم ارزان حمل‌ونقل و بسیاری دیگر از عوامل در کاهش قیمت کالاهای چینی دخالت دارند. برای بهره‌مندی از قیمت‌های پایین کالاهای چینی لازم است تا روش‌های معامله به‌درستی طی شوند.

دیگر مزیت واردات از کشور چین، امکان سفارش کالاها در حجم زیاد است. با توجه به توانایی کارخانه‌های چینی در تولید انبوه کالا شما می‌توانید مقادیر زیادی خریداری کنید. شرکت بازرگانی وانیکس در راستای کسب سود بیشتر می‌تواند به افرادی که قصد واردات از چین را دارند کمک بزرگی کند.

مراحل لازم برای واردات از چین

برای واردات از چین باید بدانید که چگونه و از چه راهی اقدام کنید. این بخش از مطلب به شما خواهیم گفت که برای واردات از این کشور باید چه مراحلی را پشت سر بگذارید. شما به دو صورت می‌توانید از چین کالا خریده و به کشور خود وارد کنید.

در مورد اول می‌توانید شخصاً وارد عمل شده و صفر تا صد واردات را به‌عهده بگیرید. با توجه به پیچیدگی‌هایی که در واردات وجود دارد و همچنین قوانین زیاد آن، مسیری که پیش رو دارید سخت و زمان‌بر خواهد بود. راه دوم کمک‌گرفتن از یک شرکت بازرگانی است. شرکت‌های بازرگانی صرفاً به همین منظور تأسیس شده‌اند تا بتوانند مسیر تجارت بین‌المللی را هموار کنند.

شرکت وانیکس که در ایران فعالیت می‌کند، صفر تا صد واردات از کشور چین را انجام می‌دهد که این باعث افزایش سود در تجارت خواهد شد. در واقع با طی‌کردن مسیر درست و کم‌هزینه می‌توان از سایر رقبا جلو افتاد و از این طریق سود را افزایش داد. از طرفی برای کسب‌وکارهای نوپا امکان سفارش کالا در حجم کم هم وجود دارد. علت آن هم کاهش حداقل سفارش‌ها توسط کارخانه‌های چینی برای جلب بیشتر مشتریان است.

سفارشی‌سازی کالاهای چینی از دیگر مزایای واردات از این کشور است. به عبارت دیگر شما می‌توانید سفارش‌های خود را به کارخانه تولیدی اطلاع داده تا بر همین اساس کالاهایتان تولید شوند. وانیکس با مشاوره‌هایی که در اختیار بازرگانان قرار می‌دهد، مسیر تجارت را هموار و زمینه کسب سود بیشتر را فراهم می‌کند. مراحل واردات از کشور چین شامل موارد زیر است:

  1. انتخاب محصول

هدف از تجارت، خرید محصول و فروش آن در کشور است. برای اینکه فروش و سود بیشتری از این فعالیت عاید شما شود باید بدانید که چه کالاهایی مشتریان بیشتری دارند. مشتریان یکی از عواملی هستند که سود شما را رقم خواهند زد؛ پس باید به نیازها و سلایق آنها توجه ویژه‌ای شود.

قوانین واردات کالا از دیگر عامل تعیین سود است. به‌موجب قانون هر دو کشور وارد و صادرکننده مبادله برخی کالاها ممنوع است.

  1. یافتن تأمین‌کننده

شما باید بدانید که کالای خود را از چه کسی خریداری می‌کنید. این مرحله نقش مهمی در سود و ریسک تجارت دارد. در واقع خرید از یک تأمین‌کننده که اعتبار کافی ندارد، می‌تواند به کسب‌وکار شما ضربه سنگینی وارد کند. آنها با عمل‌نکردن به تعهدات خود و ارسال کالاهای اشتباه می‌توانند شما را به دردسر بیندازند. شرکت وانیکس در کشور چین نمایندگانی دارد که کارخانه‌های معتبر آن را می‌شناسند و از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری می‌کنند.

  1. نهایی کردن خرید

پس از یافتن کالا و یک تأمین‌کننده در این مرحله لازم است تا خرید ثبت نهایی شود. در این بخش باید به قراردادهایی که بین شما و تأمین‌کننده وضع می‌شود، دقت داشته باشید. در قراردادها شرایط ارسال، حمل‌ونقل، پرداخت هزینه‌ها، بسته‌بندی و بسیاری دیگر از عوامل ذکر می‌شود.

شما بسته به شرایط خود می‌توانید قرارداد را وضع کنید. البته توجه داشته باشید که عقد قرارداد به ‌وسیله نمایندگان باتجربه می‌تواند منافع بیشتری به دنبال داشته باشد.

  1. حمل‌ونقل کالاها

اینکه کالاهای وارداتی از چه طریقی به کشور وارد شوند، بسیار مهم است. انتخاب روش حمل‌ونقل به عوامل متعددی وابسته است. شما می‌توانید کالاهای وارداتی از چین را با هواپیما، کشتی، قطار یا کامیون به ایران ارسال کنید. هزینه و زمان ارسال در هر یک از این روش‌ها متفاوت است. مثلاً در انتقال بار از طریق هوایی، مدت‌زمان کمتری صرف می‌شود، این در حالی است که هزینه ارسال در این روش بیشتر است. ارسال بارها به وسیله لنج می‌تواند برای بارهایی با حجم زیاد مناسب‌تر باشد. واردات ته لنجی از اقسام روش‌های حمل کالا است که کمک بزرگی به کاهش هزینه‌ها می‌کند.

  1. ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک یکی از مهم‌ترین مراحل واردات از چین است که فرایند آن مطابق با قوانین و مقررات هر کشور متفاوت خواهد بود. برای اینکه بتوانید کالاهای خود را از گمرک ترخیص کنید باید درمورد مراحل و قوانین آن اطلاعات کافی داشته باشید. با واردات از چین توسط شرکت بازرگانی وانیکس می‌توانید مراحل ترخیص را کاهش داده و به کالاهای خود دسترسی یابید.

مزایای واردات ته لنجی

واردات ته لنجی کمک بزرگی برای کاهش هزینه‌های واردات است. همان‌طور که از نام آن مشخص است واردات از طریق لنج انجام می‌شود. به‌موجب قانون خدمه‌های لنج می‌توانند طی یک سال مقادیر مشخصی بار را وارد کشور کنند. این عمل بدون نیاز به طی‌کردن مسیر گمرکی است. در نتیجه می‌تواند هزینه‌های گمرکی را کاهش دهد. از دیگر مزیت مهم این روش، عدم محدودیت در حجم کالاهای ارسالی است. با شرکت وانیکس می‌توانید از مزایای واردات ته لنجی بهره‌مند شوید.

برای واردات ته لنجی با وانیکس کلیک کنید

سودآوری با واردات موفق

واردات پروسه پیچیده‌ای است که انجام آن مستلزم آگاهی از تمام مراحل و قوانین آن است. هر گونه بی‌توجهی به جزئیات واردات ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود. بسیار مهم است که کالاهای وارداتی از کشوری انتخاب شود که قیمت اجناس آن کمتر از کالاهای داخلی باشد. همچنین باید هزینه واردات به‌گونه‌ای باشد که بیش از سود فروش نشود. برای این کار تمام جزئیات واردات باید برآورد شود.

واردات ارزان با وانیکس، کلیک کنید

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.