ارتباط با ما در

بازگشت ابروهایی زیبا با میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو یک روش برای آرایش ابروهاست که می‌توان گفت نه آنچنان موقت است و نه کاملاً دائمی. این عمل در واقع یک تکنیک زیبایی است که در آن فُرم و شکل ابروها طراحی می‌شود و ابروها متراکم‌تر به نظر می‌رسند.

منتشر شده

میکروبلیدینگ ابرو یک روش برای آرایش ابروهاست که می‌توان گفت نه آنچنان موقت است و نه کاملاً دائمی. این عمل در واقع یک تکنیک زیبایی است که در آن فُرم و شکل ابروها طراحی می‌شود و ابروها متراکم‌تر به نظر می‌رسند.

ممکن است برای شما نیز پر کردن ابرو با استفاده از مداد یا ژل خسته کننده شده باشد. در واقع این روش‌ها برای طولانی مدت اثر مطلوبی ندارند و البته حالت غیر طبیعی نیز ایجاد می‌کنند. میکروبلیدینگ به شما کمک می‌کند تا یکسال نیازی به آرایش ابروهای خود نداشته باشید و با خیال راحت از منزل بیرون بروید. این تکنیک به خصوص در خانم‌هایی که ابروهای کم پشت و نازکی دارند و مایل‌اند فرم و تراکم دلخواه خود را به صورت دائم در ابروهایشان ایجاد کنند، پرکاربرد است.

در ادامه بیشتر در مورد میکروبلیدینگ و جزئیات آن به صورت مفصل توضیح می‌دهیم.

مراحل میکروبلیدینگ

جلسه اول میکروبلیدینگ تقریبا ۲ ساعت به طول می‌انجامد که به صورت سرپایی بوده و بهتر است آمادگی قبل از این فرایند را داشته باشید. البته مراحل این عمل در جلسات مشاوره و قبل از عمل به طور کامل برای شما توضیح داده می‌شود اما ما نیز به صورت خلاصه به آن می‌پردازیم. برای انجام این عمل در مرحله اول از کرم‌های بی‌حس کننده برای بی‌حسی بخش ابرو و بافت اطراف آن استفاده می‌شود.

در مراحل بعد شکل و فُرم مد نظر شما به صورت دستی کشیده می‌شود و دو ابرو قرینه سازی می‌شوند. در بیشتر موارد از ماسک‌های مخصوص رنگدانه‌ای برای ایجاد حالت مد نظر ابرو استفاده می‌شود و در صورتی که باز هم به رنگ بیشتری احتیاج باشد، از رنگدانه‌ها استفاده می‌شود. تا زمانی که تراکم و فُرم ایده‌آل ایجاد نشود از رنگ بیشتری استفاده می شود.

نتیجه میکروبلیدینگ بسیار طبیعی بوده و در صورتی که مراقبت های بعد از آن به خوبی مورد توجه قرار بگیرند، می‌توان نتیجه ایده‌آل و راحتی کسب نمود. علاوه بر این نکات انتخاب مرکز و آرایشگر مناسب نیز در کسب رضایت متقاضیان تاثیر بسیار زیادی دارد. به طوری که اگر یک مرکز معتبر و با سابقه که از تجهیزات به ‌روز استفاده می‌کند را انتخاب کنید، قطعاً نتیجه بهترین کسب می‌کنید.

مزایای میکروبلیدینگ چیست؟

از مزایای خاص و اصلی میکروبلدینگ این است که این روش نه موقت است و نه دائمی. یعنی در صورتی که از مدل ابروی طراحی شده راضی نبودید، می‌توانید مطابق با سلیقه خود طرح میکروبلیدینگ را عوض کنید. رنگ‌های استفاده شده در این روش به نور آفتاب حساس‌اند و بعد از ۱ سال از بین می‌روند. همچنین این روش خیلی موقت نیست و در صورتی که از طرح ایجاد شده رضایت داشتید می‌توانید تا یکسال از آن لذت ببرید.

از دیگر مزایای این روش کم درد بودن آن است. در این روش از بی‌حسی موضعی برای عمل استفاده می‌شود. علاوه بر این‌ها، میکروبلیدینگ نتایج بسیار طبیعی داشته و حالت ابروی شما را طبیعی نگه می‌دارد؛ این مزیت نسبت به تتو ابرو بسیار مطلوب است. یک مزیت دیگر این روش هم کم بودن هزینه آن نسبت به بسیاری از روش‌ها مثل کاشت ابرو است.

میکروبیلدینگ کیمیا خداجو

معایب میکروبلیدینگ

همین ابتدا باید بگوییم که این روش به خودی خود هیچ عیب و ضرر خاصی ندارد؛ اما در صورتی که آرایشگر شما تجربه کافی نداشته باشد و یا اینکه این عمل در یک مرکز نامعتبر انجام شود، ممکن است عوارض و معایبی داشته باشد که شما را درگیر کند. برخی از معایب و عوارض احتمالی این تکنیک شامل:

 • در صورتی که فرد به رنگدانه‌ها حساس باشد بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ تست حساسیت بدهد. در صورتی که فرد به این رنگ‌ها حساس باشد پوست او دچار خارش، قرمزی و سایر علائم حساسیت می‌شود.
 • در صورتی که ارایشگر تجربه کافی نداشته باشند، به دلیل دستی بودن این روش ممکن است ابتدا و انتهای ابروها یکپارچه نباشد و یا اینکه بافت پوست‌ آسیب ببیند.
 • ممکن است ماندگاری طرح ایجاد شده کمتر از حد معمول باشد.
 • در صورتی که فشار دستی در مراحل میکروبلیدینگ به درستی تنظیم نشود، ممکن است خونریزی بیشتر شود.
 • در صورت عدم دقت کافی در حین عمل، ممکن است حالت ایجاد شده در ابرو طبیعی نباشد.

کاندیدای مناسب میکروبلیدینگ

به طور کلی تمام افرادی که از حالت ابروهایشان رضایت ندارند و از جراحی کاشت ابرو ترس دارند، می‌توانند از میکروبلیدینگ برای اصلاح بلند مدت آن استفاده کنند. شما نیز ممکن است از اصلاح روزانه ابروهایتان خسته شده باشید. بنابراین شما نیز می‌توانید از این روش استفاده کنید اما در صورتی که شرایط زیر را دارید بهتر است قبل از انجام آن با آرایشگر خود مشورت کنید‌:

 • در صورتی که شکستگی ابرو دارید.
 • اگر بیماری مزمن فشار خون و دیابت کنترل نشده دارید بهتر است از این تکنیک استفاده نکنید.
 • در صورتی که داروی خاصی مثل داروهای رقیق کننده مصرف می‌کنید.
 • در صورتی که در ناحیه مورد نظر دچار سوختگی یا آفتاب سوختگی شده‌اید بهتر است از این روش استفاده نکنید.

مراقبت‌های قبل از میکروبلیدینگ

برای اینکه در طی میکروبلیدینگ ابرو راحت باشید و همچنین بهترین نتیجه را کسب کنید، بهتر است مراقبت‌ها و نکاتی که قبل ازانجام لازم است را به خوبی رعایت کنید. این نکات شامل:

 • از یک هفته قبل وکس ابرو یا برداشت با موچین را انجام ندهید.
 • از یک هفته قبل پاکسازی پوست یا لایه برداری انجام ندهید.
 • حتماً برای انجام میکروبلیدینگ به یک مرکز معتبر مراجعه کنید. استفاده از این روش در مراکز نامعتبر ممکن است باعث ایجاد عوارض نامطلوبی شود که شما را از انجام این کار پشیمان می‌کند.

آیا می‌توان میکروبلیدینگ را پاک کرد؟

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم ممکن است بعد از انجام میکروبلیدینگ از حالت و فُرم ابروها رضایت نداشته باشید و مایل به پاک کردن آن باشید. در این مورد نیازی به نگرانی نیست و اثرات این تکنیک راحت پاک می‌شود. رنگ‌هایی که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند هیچ لکه‌ای به جای نمی‌گذارند و به راحتی پاک می‌شوند. برای پاک کردن یا ریمو این رنگ‌ها از حلال‌های مخصوصی استفاده می‌کنند رنگ را کاملا از بین می‌برد.

البته باید توجه داشته باشید که در روزهای ابتدایی بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو، رنگ‌ها ابروها بسیار تیره است و بهتر است تا ثابت شدن نتیجه نهایی و کمرنگ‌تر شدن آن صبر کنید؛ چرا که ممکن است از یک طرف از عمل انجام شده رضایت داشته باشید و از سویی دیگر راحت‌تر بتوانید آن را ریمو کنید. بنابراین در روزهای اول نیازی نیست که نگران پر رنگ بودن بیش از حد ابروها باشید.

میکروبلیدینگ ابرو

این تکنیک چقدر دوام دارد؟

در قسمت‌های قبل اشاره کردیم که این روش نیمه دائمی است و بعد از مدتی نیاز به ترمیم دارد. با توجه به اینکه ماندگاری نتیجه برای متقاضیان مهم است، این مسئله باید به دقت مورد توجه قرار بگیرد. به طور کلی می‌توان گفت که میکروبلیدینگ بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد و مدت زمان دقیق آن به نوع پوست و کیفیت ارائه خدمات بستگی دارد. به عنوان مثال این روش در کسانی که پوست چرب دارند کمتر از سایر افراد ماندگاری و دوام خواهد داشت.

آیا میکروبلیدینگ درد دارد؟

گاهی ممکن است کسانی که به میکروبلیدینگ ابرو احتیاج داشته باشند، از ترس درد این روش از اینکار خودداری کنند. بهتر است بدانید که قبل از انجام این تکنیک از پماد یا ژل‌های بی‌حسی استفاده می‌شود. حتی برای افرادی که بی‌حسی برای آنها ناموثرتر است، پماد دوباره شارژ می‌شود و بعد عمل اصلی شروع می‌شود. البته کمی احساس سوزش در حین انجام عمل طبیعی است اما در مورد درد زیاد باید گفت که غیر ممکن است.

مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت‌های بعد از میکروبلدینگ به منظور حفظ زیبایی و نتایج این تکنیک صورت می‌گیرد. دوام این روش و نتایج آن تا حد زیادی به مراقبت‌های بعد از آن بستگی دارد. این مراقبت‌ها ۷ تا ۱۴ روز بعد از میکروبلیدینگ صورت می‌گیرد و باعث می‌شود تاثیر و کارایی آن افزایش پیدا کند. در ادامه به این نکات اشاره می‌کنیم:

 • فعالیت‌های سنگین بدنی و عرق کردن تا ۱ هفته بعد از عمل مجاز نیست.
 • تا ۴ هفته سعی کنید از قرار گرفتن جلوی نور آفتاب و یا برنزه کردن خودداری کنید.
 • استفاده از آب، لوسیون و صابون بعد از این عمل ممنوع است.
 • به استخر،سونا و حمام داغ نروید.
 • از خوابیدن روی صورتتان خودداری کنید.
 • پوست ابروی خود را دستکاری نکنید.
 • از مصرف الکل و تنباکو خودداری کنید.
 • تا چند روز غذا و خوراکی‌های تند مصرف نکنید.
 • بعد از ترمیم پوست از محصولات آرایشی و بهداشتی محافظت کننده مثل کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، توصیه می‌کنیم با شماره ۰۹۳۵۲۴۴۳۴۶۳ ارتباط برقرار نمایید.

منبع : whcl.ir

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.