ارتباط با ما در

چه عواملی تعیین کننده نرخ مصالح ساختمانی است

مصالح ساختمانی مصالحی است که برای ساخت و ساز استفاده می شود. بسیاری از مواد طبیعی مانند خاک رس ، سنگ ، ماسه و چوب ، حتی شاخه ها و برگها برای ساختن ساختمانها استفاده شده است.

منتشر شده

مصالح ساختمانی مصالحی است که برای ساخت و ساز استفاده می شود. بسیاری از مواد طبیعی مانند خاک رس ، سنگ ، ماسه و چوب ، حتی شاخه ها و برگها برای ساختن ساختمانها استفاده شده است. به غیر از مواد طبیعی ، بسیاری از محصولات ساخته شده توسط انسان در حال استفاده هستند ، برخی بیشتر و برخی دیگر کمتر مصنوعی. تولید مصالح ساختمانی در بسیاری از کشورها یک صنعت ثابت است و استفاده از این مصالح معمولاً در مشاغل تخصصی خاصی مانند نجاری ، عایق کاری ، لوله کشی و سقف کاری تقسیم می شود. آنها ترکیب زیستگاه ها و سازه ها از جمله خانه ها را فراهم می کنند.

 

راهنمای خرید و تشخیص مصالح ساختمانی استاندارد

 

کیفیت مصالح ساختمانی در ساختمان‌سازی از اهمیت زیادی برخوردار است. بر همین اساس بد نیست کمی هم به چگونگی تشخیص مصالح ساختمانی استاندارد بپردازیم.

 

مدت ماندگاری مصالح ساختمانی و استحکام آنها از عوامل مهم در ساختمان‌سازی محسوب می‌شود. با اینکه برخی مصالح نسبت به مصالح دیگر گران هستند، انتخاب مصالحی که استانداردهای امنیتی را فراهم می‌کنند مهم‌تر از قیمت هستند. همچنین انجام کار توسط یک پیمانکار مورد اعتماد نیز بسیار مهم است. یکی دیگر از عواملی که بر انتخاب مصالح ساختمانی استاندارد تاثیر می‌گذارد اثربخشی آن است. جدا از همه اینها، مصالح ساختمانی باید مقرون به صرفه باشند. در خرید مصالح کیفیت محصول را نیز فراموش نکنید و کیفیت را فدای ارزان بودن نکنید.

 

یک پیمانکار مورد اعتماد نیز بسیار مهم است. یکی دیگر از عواملی که بر انتخاب مصالح ساختمانی استاندارد تاثیر می‌گذارد اثربخشی آن است. جدا از همه اینها، مصالح ساختمانی باید مقرون به صرفه باشند. در خرید مصالح کیفیت محصول را نیز فراموش نکنید و کیفیت را فدای ارزان بودن نکنید.

 

برای ساخت یک سازه و ساختمان نیاز به مواد اولیه ایی است که در این صنعت به آن مصالح ساختمانی گویند. بدون مصالح عملا ساخت غیر ممکن می‌شود. بنا بر نوع هر ساز مهندسان و سازنده گان تصمیم برای انتخای نوع مصالح ساختمانی مناسب بر پایه شرایط آب و هوایی، نوع کاربری آن سازه، میزان بودجه و…… می‌گیرند.

 

بدیهی است که کمیت و کیفیت مصالح به کار رفته در پروژه یکی از عوامل تعیین کننده استاندارد نهایی پروژه است. در صورت رعایت نکردن میزان به کار رفته مصالح و یا استقاده از نوع بی کیفیت منجر به حوادث جبران ناپذیری خواهد شد.

 

امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری و نیاز بشر دانش نوین در این زمینه نیز ورود کرده و صنعت ساختمان و سازه دست خوش تغییرات بزرگی شده و باعث به وجود آمدن مصالح نوین و جدیدی شده که در ادامه به چند مورد از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی اشاره خواهیم کرد. بهتر است که قبل از خرید مصالح موارد زیر را مطالعه نمایید.

 

کل هزینه مصالح ساختمانی

در تاریخ گرایش هایی در مصالح ساختمانی از طبیعی بودن تا ساخت بیشتر بشر و کامپوزیت وجود دارد. زیست تخریب پذیر تا فساد ناپذیر ؛ بومی (محلی) برای حمل و نقل جهانی ؛ قابل تعمیر تا یکبار مصرف ؛ برای افزایش سطح ایمنی در برابر آتش و بهبود مقاومت در برابر زلزله انتخاب شده است. این روندها هزینه های اولیه و بلند مدت اقتصادی ، زیست محیطی ، انرژی و اجتماعی مصالح ساختمانی را افزایش می دهند.

 

هزینه های اقتصادی

هزینه اقتصادی اولیه مصالح ساختمانی قیمت خرید است. این اغلب آن چیزی است که بر تصمیم گیری درباره اینکه از چه موادی استفاده شود ، حاکم است. گاهی اوقات مردم صرفه جویی در انرژی یا دوام مصالح را در نظر می گیرند و ارزش پرداخت هزینه اولیه بالاتر را در مقابل هزینه عمر کمتر می دانند. به عنوان مثال ، نصب سقف نازک آسفالت کمتر از سقف فلزی است ، اما سقف فلزی بیشتر دوام می آورد بنابراین هزینه عمر مفید آن در سال کمتر است. برخی از مواد ممکن است نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به بقیه داشته باشند ، حفظ هزینه های خاص برخی از مواد نیز ممکن است بر تصمیم نهایی تأثیر بگذارد. خطرات هنگام در نظر گرفتن هزینه مادام العمر یک مصالح در صورتی است که ساختمان آسیب ببیند ، مانند آتش سوزی یا باد ، یا اگر مصالح به اندازه ای که در تبلیغات اعلام شده دوام نداشته باشد. هزینه مصالح باید در نظر گرفته شود تا خطر خرید مواد احتراق برای افزایش طول عمر افزایش یابد. گفته می شود ، “اگر باید انجام شود ، باید به خوبی انجام شود”.

هزینه های زیست محیطی

هزینه های آلودگی می تواند کلان و خرد باشد. آلودگی کلان ، زیست محیطی مصالح ساختمانی صنایع استخراج مانند معادن ، نفت و چوب بری در منابع خود و حمل و نقل مواد اولیه ، تولید ، حمل و نقل محصولات ، خرده فروشی و نصب و راه اندازی ، آسیب های زیست محیطی ایجاد می کند. نمونه ای از جنبه های خرد آلودگی ، گازگیری مصالح ساختمانی در ساختمان یا آلودگی هوای داخل ساختمان است. مصالح ساختمانی فهرست قرمز موادی هستند که مضر تشخیص داده می شوند. همچنین ردپای کربن ، مجموع انتشار گازهای گلخانه ای تولید شده در طول عمر ماده. تجزیه و تحلیل چرخه زندگی همچنین شامل استفاده مجدد ، بازیافت یا دفع زباله های ساختمانی است. دو مفهوم در ساختمان که اقتصاد زیست محیطی مصالح ساختمانی را در بر می گیرد ساختمان سبز و توسعه پایدار است.

 

هزینه های انرژی

هزینه های اولیه انرژی شامل مقدار انرژی مصرف شده برای تولید ، تحویل و نصب مواد است. هزینه انرژی بلند مدت عبارت است از هزینه های اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی ادامه تولید و انتقال انرژی به ساختمان برای استفاده ، نگهداری و حذف نهایی. انرژی تجسم یافته یک ساختار ، انرژی مصرف شده برای استخراج ، تولید ، تحویل ، نصب و راه اندازی مواد است. انرژی تجسم یافته مادام العمر با استفاده ، نگهداری و استفاده مجدد/بازیافت/دفع مصالح ساختمانی و چگونگی مصالح و طراحی به حداقل رساندن مصرف انرژی در طول عمر ساختمان ادامه می دهد.

 

هزینه های اجتماعی

هزینه های اجتماعی آسیب و سلامتی افرادی است که مواد را حمل و نقل می کنند و مشکلات احتمالی سلامتی ساکنین ساختمان در صورت وجود مشکل در بیولوژی ساختمان. جهانی شدن تأثیرات قابل توجهی بر مردم داشته است از نظر شغل ، مهارت و خودکفایی با تعطیل شدن تاسیسات تولیدی و جنبه های فرهنگی محل تسهیلات جدید از بین می رود. جنبه های تجارت عادلانه و حقوق کار هزینه های اجتماعی تولید جهانی مصالح ساختمانی است.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.