ارتباط با ما در

آشنایی با هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ قبل از خرید بلیط هواپیما

منتشر شده

امروزه هواپیماها به یکی از مهمترین وسایل نقلیه موجود در جهان تبدیل شده ‎اند که افراد زیادی با استفاده از بلیط هواپیما از خدماتی که توسط آنها ارائه می‎شود بهره‎مند خواهند شد. با توجه به اهمیت این نوع وسیله نقلیه شرکت‎های مختلفی در زمینه ساخت هواپیما در حال فعالیت هستند و انواع مختلفی از هواپیما را راهی بازارهای جهانی کرده‎اند.

یکی از این شرکت‎های هواپیمایی که از شهرتی جهانی برخوردار می‎باشد و جزو بهترین شرکت‎های فعال در زمینه نیز به حساب می‎آید شرکت بوئینگ آمریکا می‎باشد. همه ساله هزاران نفر با استفاده از بلیط هواپیما و یا بلیط خارجی از هواپیماهایی که توسط این شرکت ساخته شده است به مقاصد مورد نظرشان منتقل خواهند شد.

یکی از هواپیماهایی که توسط این شرکت هواپیمایی به بازار جهانی ارائه شده است و افراد زیادی با استفاده از بلیط ارزان هواپیما موفق به استفاده از آن شده‎اند هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ می‎باشد.

این هواپیما در اندازه‎ای متوسط طراحی و ساخته شده است و در اختیار ایرلاین‎ها قرار داده شده است. این هواپیما که در دسته هواپیماهای پهن پیکر به حساب می‎آید در بسیاری از کشورها در حال فعالیت می‎باشد و همه ساله هزاران مسافر با استفاده از خرید بلیط هواپیما داخلی و یا با بلیط خارجی از آن استفاده می‎کنند و به مقاصد مورد نظرشان منتقل خواهند شد.

این هواپیما به شکلی طراحی شده است که توانایی طی کردن مسافت‎های طولانی را داشته باشد و ایرلاین‎ها بتوانند از آن برای انجام انواع پرواز خارجی و بین قاره‎ای استفاده کنند.

در زمان ارائه این نوع هواپیما به بازار جهانی از استقبال عمومی بسیار خوبی برخوردار شد و بسیاری از شرکت‎های هواپیمایی برای جابجایی مسافرانی که با تهیه خرید بلیط هواپیما داخلی و استفاده از بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی را داشتند از این نوع هواپیما استفاده می‎کردند.

شرکت هواپیمایی بوئینگ یکی از قدیمی‎ترین و بزرگترین شرکت‎های سازنده هواپیما می‎باشد که سالانه چندین فروند هواپیما را طراحی و روانه بازار می‎کند. این شرکت فعالیت خود در این زمینه را از سال ۱۹۱۶ آغاز کرده است. ویلیام بوئینگ شخصی بود که این شرکت را تاسیس نمود و در زمینه ساخت انواع هواپیما مشغول به فعالیت شد. درکل جهان تنها رقیبی که می‎توان برای این شرکت بزرگ هواپیمایی در نظر گرفت شرکت ایرباس می‎باشد.

یکی از هواپیماهایی که توسط این شرکت بزرگ و مدرن ساخته شده است بوئینگ ۷۵۷ می‎باشد که افراد زیادی با استفاده از خرید بلیط هواپیما داخلی و با بلیط خارجی از این نوع هواپیما استفاده می‎کنند و با آن موفق به انجام پروازهای بین قاره‎ای خواهند شد.

همانطور که گفته شد این هواپیما در اندازه‎ای متوسط طراحی شده است که از پیکری باریک بهره می‎برد. این هواپیما برای پرواز از دو موتور استفاده می‎کندو نیروی مورد نیاز برای پرواز را با استفاده از آنها تولید می‎کند. هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ به شکلی طراحی و ساخته شده است که بتواند در زمینه تجاری و مسافربری فعالیت کند و مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی دارند را به مقاصد مورد نظرشان منتقل کند.

نکته جالب توجه در رابطه با این نوع هواپیما این موضوع می‎باشد که بوئینگ ۷۵۷ همزمان با هواپیمای بوئینگ دو موتوره ۷۶۷ به بازار جهانی معرفی شد ولی بدلیل داشتن امکانات خلبانی یکسان از اسقبال خوبی برخوردار شد.

هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ به عنوان جایگزینی برای هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ روانه بازار شد تا با استفاده از آن ایرلاین‎ها بتوانند مسافرانی که با تهیه خرید بلیط هواپیما داخلی و با بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی را دارند به مقاصد مورد نظرشان منتقل کنند.

هواپیمای ۷۲۷ یک هواپیما با سه موتور مجزا بوده است که توانایی حمل ۲۰۰ تا ۲۹۵ مسافر را دارا بود و می‎توانست آنها را تا مسافت‎هایی ۳ تا ۴ هزار مایل دریایی جابجا کند.

هدف اصلی شرکت هواپیماسازی بوئینگ از طراحی و ساخت این چنین هواپیمایی مصرف سوخت پائین آن بوده است که به همین بسیار مورد توجه انواع شرکت‎های هواپیمایی نیز قرار گرفته بود و در بسیاری از آنها از این نوع هواپیما برای انتقال افرادیکه با تهیه قیمت بلیط خارجی و بلیط ارزان هواپیما قصد حضور در پرواز را داشتند مورد استفاده قرار می‎گرفت.

این هواپیما از کاهش ۲۰ درصدی سوخت و افزایش ۱۰ درصدی آیرودینامیکی بهره می‎برد که همین موضوع سبب محبوبیت آن در بین جهانیان و فعالان در این زمینه شده بود.

 

آشنایی با مشخصات فنی این هواپیما

همانطور که گفته شد برای ایجاد نیروی پیشرانه مورد نیاز در این نوع هواپیما از دو موتور استفاده می‎شود که با توجه به تکنولوژی توربوفن طراحی و ساخته شده‎اند و در این هواپیما مورد استفاده قرار گرفته‎اند. در طول ساخت این نوع هواپیما از چندین موتور مختلف برروی آن استفاده شد اما اصلی‎ترین موتور آن را می‎توان موتورهای انگلیسی دانست که توسط شرکت رولز رویس طراحی و ساخته شده بودند.

این هواپیماها سالانه هزاران مسافری که با استفاده از بلیط خارجی و با استفاده از تهیه بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی دارند را به مقاصد مورد نظرشان منتقل می‎کنند.موتورهایی که در این هواپیما استفاده شده است گونه‎های مختلفی دارد که با توجه به مدل آنها می‎توانند رانشی بین ۳۷۰۰ تا ۴۳۰۰ پاوند را تولید کنند.

از این نوع هواپیما مدل‎های مختلفی روانه بازار جهانی شد که با توجه به مدل‎های مختلف آن مصرف سوخت آنها بین ۴۲۶۸۰ تا ۴۳۴۹۰ لیتر خواهد بود. این نوع هواپیما برای انتقال مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما قصد انجام سفرهای بین قاره‎ای را دارند مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نکته قابل توجه در طراحی و ساخت این نوع هواپیما مصرف سوخت کمتر آن نسبت به مدل قبلی آن می‎باشد که همین موضوع سبب شد تا ایرلاین‎های زیادی در سراسر جهان اقدام به خرید این نوع هواپیماکنند و از آن برای جابجایی مسافرانی که با تهیه بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی دارند استفاده کنند.

این هواپیما در سال ۱۹۸۲ اولین پرواز خود را با موفقیت به انجام رساند. امروزه این نوع هواپیما دیگر توسط شرکت هواپیماسازی بوئینگ تولید نمی‎شود اما همچنان می‎توان آن را در بسیاری از ناوگان هوایی کشورهای مختلف جهان مشاهده کرد در این زمینه در حال فعالیت می‎باشد و افراد زیادی با استفاده از خدماتی که توسط آن ارائه می‎شود موفق به انجام انواع مختلفی از سفرهای هوایی خواهند شد.

در هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ برای فرود از سه ارابه فرود استفاده خواهد شد که خلبان با استفاده از آنها می‎تواند این وسیله نقلیه غول پیکر را به زمین بنشاند. ارابه فرودی در دماغه هواپیما قرار گرفته است دارای دو چرخ می‎باشد و ارابه‎هایی که در زیر بالها قرار دارند هرکدام دارای ۴ چرخ می‎باشند. این چرخ‎ها به شکلی مجزا از یکدیگر قرار گرفته‎اند و به فرود امن و راحت این هواپیما در زمان نشستن کمک خواهند کرد.

در کابین خلبان ظرفیتی مناسب برای جای گیری خلبان و کمک خلبان وجود خواهد داشت. در این کابین از ۶ صفحه نمایش رنگی و دو صفحه نمایش تک رنگ استفاده شده است که خلبان‎ها در هنگام پرواز از آنها استفاده خواهند کرد.

یکی از ویژگی‎هایی که در این نوع هواپیما توسط شرکت سازنده آن در اختیار خلبان گذاشته شده است سیستم فرود خودکار می‎باشد. زمانیکه این هواپیما در ارتفاع کمتر از ۱۵۰ متر در حال پرواز باشد با توجه به دید کمی که در اختیار خلبان‎ها قرار می‎گیرد آنها می‎توانند از سیستم فرود خودکار هواپیما در این موارد استفاده کنند.

در طراحی این هواپیما برای ورود و خروج مسافران از ۶ درب استفاده شده است که ۴ تا از آنها در طرفین و بخش جلویی هواپیما قرار گرفته است و دو درب دیگر در انتهای هواپیما قرار داده شده است. برای سوار شدن به این هواپیما باید از پله استفاده شود و در غیر اینصورت امکان ورود به این وسیله نقلیه امکان‎پذیر نخواهد بود.

همانطور که گفته شد این هواپیما توانایی جابجایی ۲۰۰ تا ۲۹۵ مسافر را در هر نوبت پرواز خواهد داشت که این افراد در دوردیف سه نفره جای داده خواهند شد. از این نوع هواپیما در بسیاری از ایرلاین‎ها استفاده می‎شود و افراد زیادی از خدمات آن بهره می‎برند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.