ارتباط با ما در

تیر دلالان خودرو به سنگ خورد

در حالی که روند ریزش قیمت خودرو در بازار شدت گرفته است، امروز دلالان طرح جدیدی را برای معکوس کردن وضعیت اجرایی کردند.

منتشر شده

در حالی که سایت‌های اینترنتی اعلام قیمت، افزایش بین ۵۰۰ تا دو میلیون تومانی قیمت‌ها را اعلام کردند، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فعالان صنفی از تداوم روند کاهشی قیمت‌ها در بازار خبر می‌دهند.بر این اساس برخی سایت‌های اینترنتی قیمت‌ها را یا با افزایش یا بدون تغییر اعلام کردند اما در میانه روز اعلام نظر فعالان بازار و تماس های تلفنی با نمایشگاه‌داران و فروشندگان روشن کرد، خبری از افزایش قیمت در راه نیست. به این ترتیب تعداد خودروهایی که با کاهش قیمت روبرو شدند، حتی از شمار خودروهایی با ثبات قیمت روبرو بودند، بیشتر بود. فعالان بازار از توقف خرید و فروش در بازار خبر داده و می‌گویند ده روز گذشته از پاییز بازار خودرو سکته کرده است و رکود عمیق‌تر از قبل شده است. بسیاری از فعالان این بازار معتقدند مهمترین دلیل توقف خرید و فروش سرعت گرفتن ریزش قیمت هاست چرا که انتظارات بر کاهش بیشتر قیمت ها در روزهای آتی استوار است.

پراید چقدر قیمت خورد؟
امروز هر پراید در بازار با قیمت ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پسروی کرد. نمایشگاه داران اما پراید را با قیمتی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان کمتر از این رقم نیز خریداری می‌کنند.بر این اساس کاهش قیمت این خودرو نسبت به روز گذشته بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بوده است. نرخ پراید ۱۳۱ نیز برابر با ۴۰ میلیون و پانصد هزار تومان گزارش شد. پراید ۱۵۱ به قیمتی کمتر از ۴۳ میلیون تومان فروخته می شود.امروز نرخ تیبا صندوق دار نیز ۴۷ میلیون و پانصد هزار تومان گزارش شد. تیبا دو نیز در بازار به قیمت ۵۳ میلیون تومان و سمند ال ایکس نیز ۷۰ میلیون و پانصد هزار تومان است.

قیمت خودرو
امروز هر دستگاه جک اس ۵ به ۲۵۵ میلیون تومان، جک اس ۳ به ۱۸۴ میلیون تومان، جک جی ۴ به ۱۳۹ تا ۱۴۰ میلیون تومان، هایما اس ۵ به ۲۳۹ تا ۲۴۰ میلیون تومان، هایما اس ۷ به ۲۶۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۸ به ۲۹۲ میلیون تومان و سراتو ۲۸۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شدند.پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس نیز در بازار ۷۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ساده، ۸۹ میلیون تومان، پژو پارس، ۱۰۲ میلیون تومان و دنا ساده، ۱۱۵ تا ۱۱۶ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. نرخ دنا پلاس بدون سقف و ۱۴۵ میلیون تومانی دنا پلاس با سقف است.

آخرین وضعیت بازار
سعید موتمنی، ‌ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، نیز می گوید قیمت ها روندی افزایشی را شاهد نیست و بازار در وضعیتی راکد است و البته قیمت ها نیز کاهشی است.این فعال بازار می‌گوید سرمایه‌گذاری در بازار خودرو دیگر سودی برای سرمایه‌گذاران ندارد و هنوز برخی از کسانی که به قیمت‌های گران خودرو خریده‌اند، حاضر نیستند به قیمت‌های فعلی خودورهایشان رابه فروش برسانند اما نکته مهم اینجاست که باید پذیرفت با تعادل در سایر بازارها، قیمت‌ها در بازار خودرو نیز کاهش خواهد یافت.او با تاکید بر اینکه اعلام بالاتر قیمت ها در سایت های اینترنتی نسبت به بازار نوعی شیطنت است، گفت: برخی به دنبال بر هم زدن بازار هستند و با اعلام قیمت های دلخواه خود در برخی سایت‌ها،می خواهند بازار را به هم بریزند. به گفته وی قیمت‌ها تقریبا تغییری نکرده و اتفاقا برخی خودروها با کاهش قیمت روبرو بودند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.