ارتباط با ما در

سید حسن نصرالله:

جنگ علیه ایران به مثابه نابودی نیروها و منافع آمریکا در منطقه است

دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس گفت: جنگ علیه ایران به مثابه از بین رفتن نیروها و منافع آمریکا در منطقه است و عربستان و صهیونیسم تاوان آن را پس خواهند داد.

منتشر شده

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: از زمان اعلام روز جهانی قدس توسط امام خمینی (ره) در حدود ۴۰ سال پیش، تلاش دشمن برای فراموش شدن مسأله فلسطین شکست خورد.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: از زمان اعلام روز جهانی قدس توسط امام خمینی (ره) نه تنها تلاش های دشمن برای فراموش شدن این روز با شکست مواجه شد، بلکه همبستگی ملت های منطقه و جهان با فلسطینیان سال به سال بیشتر شده است.

وی همچنین اظهار داشت: همچنین تمامی تلاش های خصمانه برای مذهبی و فرقه ای جلوه دادن روز جهانی قدس نیز با شکست مواجه شده است.

نصرالله با اشاره به سلسله راهپیمایی های میلیونی در نقاط مختلف ایران در روز جهانی قدس تأکید کرد: آنچه که در اینجا شایسته است بدان اشاره کنیم، راهپیمایی ها و تظاهرات های میلیونی در ایران در حمایت از مسأله فلسطین است.

دبیرکل حزب الله لبنان در همین راستا ادامه داد: مردم ایران به همراه مسئولان ارشد حضور پررنگی در راهپیمایی روز قدس امروز داشتند. امروز به عینه شاهد آن هستیم که مردم ایران برای اعلام همبستگی با قدس و مسأله فلسطین و علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی دست به تظاهرات و راهپیمایی های گسترده می‌زنند و نه آنطور که ترامپ می‌گوید، علیه نظام جمهوری اسلامی ایران.

نصرالله در ادامه افزود: من به ضرس قاطع می گویم که راهپیمایی های روز جهانی قدس در سراسر ایران، پیام واضحی برای واشنگتن و حکومت‌های منطقه است. آنچه در ایران رخ داد، پیامی برای کسانی است که بر روی خستگی ملت ایران حساب باز کرده‌اند. ولی آن‌ها با زبان روزه برای ساعت‌ها به خاطر قدس راهپیمایی می‌کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش ایالات متحده آمریکا برای رونمایی و اجرای معامله قرن تأکید کرد: تکلیف کنونی ما نابودی معامله قرن است چراکه این معامله یک معامله باطل بوده و تضییع حقوق فلسطینیان و امت اسلامی و عربی را به دنبال خواهد داشت.

سید حسن نصرالله در ادامه یادآور شد: ما از این توانایی برای شکست معامله قرن برخوردار هستیم. بدون شک محور مقاومت در برابر معامله قرن خواهد ایستاد تا به اهداف خود دست پیدا کند. شکی در این مسأله نیست.

نصرالله افزود: ما به عنوان جزئی از ملت های منطقه امید بسیار زیادی داریم که بتوانیم از تحقق معامله قرن به عنوان یک جنایت بزرگ علیه فلسطین و همچنین علیه امت اسلامی و عربی، جلوگیری کنیم.

وی اظهار داشت: هدف اصلی و اساسی از معامله قرن، به فراموشی سپردن مسأله فلسطین است. البته آمریکایی‌ها از سال ۲۰۱۱ تاکنون تلاش های زیادی کردند تا از رهگذر اعطای برخی امتیازات به فلسطینیان مقدمات به فراموشی سپردن مسأله فلسطین را فراهم آورند، با این حال موفق نشدند.

دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: اکنون نیز هدف اصلی و اساسی از معامله قرن همانطور که پیشتر ذکر کردم، فراموش شدن مسأله فلسطین است. آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال آن هستند تا از رهگذر این طرح، دیگر سخنی از قدس، مسجدالاقصی، مسأله فلسطین، نوار غزه و آوارگان فلسطینی به میان نیاید.

وی تأکید کرد: تلاش کنونی بنیامین نتانیاهو و دونالد ترامپ بر اجرایی ساختن معامله قرن و نابودی مسأله فلسطین متمرکز است. اگر آمریکا تصور می‌کند که از طریق معامله قرن می‌تواند ملت‌ها را از پیگیری مطالبات فلسطین و حمایت از مسأله فلسطین خسته کند، سخت در اشتباه است.

نصرالله ادامه داد: متأسفانه ما شاهد آن هستیم که واشنگتن موفق شد انقلاب‌های مردمی در کشورهای عربی را از مسیر خود منحرف کرده و به یک سمت و سوی اشتباه سوق دهد. این اتفاقی است که رخ داده است.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: من صراحتاً اعلام می‌کنم که محور مقاومت در برابر تلاش های آمریکا و صهیونیسم برای محقق ساختن معامله قرن می‌ایستد. امروز هیچ شکی نیست که محور مقاومت به مراتب نسبت به گذشته قدرتمندتر گشته است؛ به ویژه از دهه ۸۰ تاکنون.

وی گفت: مقاومت فلسطین نیز در مقایسه با گذشته به مراتب قدرتمندتر شده و اکنون بیش از پیش به معادله «بمباران تل آویو در برابر بمباران غزه» نزدیک شده است. امروز قدرت مقاومت فلسطین به جایی رسیده است که می‌تواند در هر گونه نبرد احتمالی آینده مساحت‌های زیادی از اراضی اشغالی را تحت کنترل خود درآورد.

نصرالله همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بحران سوریه و تلاش های مذبوحانه محور غربی و عربی علیه آن اشاره کرد و گفت: سوریه پس از گذر از سال‌های طولانی بحران، اکنون از جای خود برخاسته و بدون شک قوت و قدرت خود را نیز بازیابی خواهد کرد.

وی اظهار داشت: امروز می‌بینیم که اسرائیل از مقاومت در لبنان به شدت هراسان است. امروز مقامات صهیونیست و فرماندهان نظامی این رژیم به صراحت از قدرت بازدارندگی و همچنین قدرت نظامی مقاومت در لبنان سخن می‌گویند.

نصرالله با اشاره به آخرین مواضع بغداد در قبال تحولات منطقه نیز تأکید کرد: عراق امروز نقش منطقه‌ای خود را بازیابی کرده است. عراق امروز از یک ملت قدرتمند و مجاهد و تأثیرگذار بر تحولات منطقه، برخوردار است.

وی با اشاره به سلسله نشست‌های عربی و نشست اخیر سران عرب در شهر مکه مکرمه، تصریح کرد: برگزاری این سلسله نشست‌های عربی در واقع به مثابه درخواست کمک از سوی مقامات ریاض است. برگزاری این نشست‌ها و درخواست کمک سعودی‌ها از دیگران نشانه عجز، ناتوانی و شکست آنها در مواجهه با ملت یمن است.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین اشاره‌ای به حمایت‌های بی دریغ ایالات متحده آمریکا و دونالد ترامپ از عربستان سعودی کرد و گفت: ترامپ در نهایت هم نتوانست از سعودی‌ها آنگونه که باید حمایت به عمل آورد. دیدیم که حمایت‌های تسلیحاتی ایالات متحده آمریکا از سعودی در جنگ یمن به کار ریاض نیامد و امروز مقامات سعودی از کشورهای عربی در نشست‌های مختلف درخواست کمک می‌کنند.

وی اظهار داشت: هیچ نشستی نمی‌تواند به عربستان سعودی در مواجهه با ملت یمن و ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کمک کند، چراکه مردم یمن اهل ایمان، حکمت و فداکاری هستند و سعودی‌ها هیچ دستاوردی را در مقابل آنها نمی‌توانند خلق کنند. دعوت ملک سلمان از کشورهای عربی برای برگزاری نشست در واقع اینگونه است که او کشورهای عربی را قسم می‌دهد که به ریاض در مقابل یمن کمک کنند. اجلاس مکه در واقع اجلاس التماس عربستان برای کمک به آن در یمن بود.

سید حسن نصرالله به حوادث اخیر در شبه جزیره عربستان و حملات یگان پهپادی ارتش یمن به تأسیسات نفتی این کشور اشاره کرد و گفت کسانی که این حملات را محکوم کردند، به آن‌ها می‌گوییم که شما چهار سال در برابر ملتی که ذبح می‌شود، سکوت کردید و اکنون برای چاپلوسی آل سعود آن را محکوم کردید.

نصرالله یادآور شد: امروز ایران یک قدرت منطقه‌ای بزرگ است. برخورداری ایران از توانایی‌های مختلف، آن را به یک قدرت منطقه‌ای مبدل ساخته است. این درحالی است که عربستان سعودی، به خودیِ خود فاقد قدرت بوده و بر آمریکا تکیه می‌کند. اما ایران یک کشور قدرتمند به معنای واقعی کلمه و پیشرفت است.

وی اظهار داشت: عربستان سعودی چه نوع قدرتی است که ترامپ می‌گوید اگر هواپیماهای آن بدون حمایت واشنگتن بلند شوند، بدون اجازه آمریکا نمی‌توانند بنشینند.

سید حسن نصرالله در مورد اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه ایران به دنبال مذاکره با واشنگتن است، اظهارداشت: ترامپ باید مدت‌ها منتظر بماند تا تماسی از ایران دریافت کند.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین تأکید کرد: برخی امروز به گونه‌ای سخن می‌گویند که گویی اسرائیل قدرتمند است. اما واقعیت آن است که اسرائیلِ ۲۰۱۹ از هر زمان دیگری کم‌قدرت‌تر است.

سید حسن نصرالله در همین ارتباط یادآور شد: امروز هیبت اسرائیل بیش از پیش کاهش پیدا کرده است. قدرت ارتش زمینی اسرائیل بیش از پیش کاهش پیدا کرده و اکنون در موقعیت دفاعی قرار گرفته است.

وی با اشاره به تلاش های مذبوحانه ایالات متحده آمریکا برای غارت ثروت‌های کشورهای منطقه تأکید کرد: ترامپ تلاش می‌کند بر تمامی کشورهای منطقه و جهان فشار وارد کند، اما آمریکا دیگر مانند گذشته نیست. این آمریکا، آمریکایی است که ارتش خود را به منطقه فرستاد و سرانجام آن جز شکست نبود.

نصرالله همچنین به فشارهای ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره کرد و گفت: امروز فشارها از سوی آمریکا علیه ایران گسترش یافته چراکه تمامی اعضای مقاومت برای حمایت از مسأله فلسطین، به ایران پناه برده اند.

وی گفت: امروز شاهد آن هستیم که جان بولتون، نتانیاهو و برخی از رژیم‌های حاشیه خلیج فارس بر طبل جنگ با ایران می‌کوبند. اما با این حال، جنگی علیه ایران اتفاق نخواهد افتاد چراکه ایران یک کشور بسیار قوی و قدرتمند است. بولتونِ دروغگو می‌گوید که هدفش سرنگونی جمهوری اسلامی ایران نیست اما پیشتر در نشست سالانه منافقین گفت که سال نو میلادی ۲۰۱۹ را در تهران جشن خواهد گرفت.

نصرالله اظهار داشت: برخورداری ایران از رهبری قوی و ملت قدرتمند موجب می‌شود تا جنگی علیه آن آغاز نشود؛ هرچند که کینه توزی ها علیه جمهوری اسلامی ایران، بسیار است. ترامپ باید بداند که جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران، در داخل مرزهای این کشور باقی نمی‌ماند و تمام منطقه را شعله‌ور می‌کند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اگر جنگی علیه ایران رخ دهد، این بدان معناست که تمامی منافع و نیروهای آمریکایی در منطقه از بین می‌روند و تمامی توطئه چینان و در رأس آنها عربستان و اسرائیل، تاوان سختی پس خواهند داد.

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: اگر جنگ علیه ایران رخ دهد، ترامپ انتخابات ریاست جمهوری را واگذار خواهد کرد. ترامپ منفعت خود را در ایران هراسی در میان کشورهای منطقه می بیند تا بدین ترتیب از آنها پول بیشتری بگیرد. نصرالله گفت که ترامپ به خوبی می‌داند در صورت وقوع جنک در منطقه، قیمت هر بشکه نفت به ۲۰۰ یا ۳۰۰ خواهد رسید.

وی ادامه داد: تمامی نشانه‌ها حاکی از آن است که فرضیه جنگ علیه ایران بسیار بعید است. حتی خودِ ترامپ نیز اذعان کرده که چنین جنگی خسارت‌های مالی و انسانی زیادی برای آمریکا به دنبال خواهد داشت. امروز عربستان و دوستانش به این یقین رسیده اند که جنگی علیه ایران رخ نخواهد داد. اولویت ترامپ جنگ اقتصادی با ایران، چین، ونزوئلا و کره شمالی است.

نصرالله همچنین به نشست‌های امروز شهر مکه مکرمه اشاره کرد و گفت: تقریباً در تمامی بندهای بیانیه‌های پایانی نشست‌های مکه بحث تهدید ایران به میان آمده است و نه حمایت از مسأله فلسطین به عنوان مسأله مرکزی و اصلی جهان اسلام.

وی اظهار داشت: کشورهای عربی تنها در دو سطر از بیانیه پایانی نشست خود در مکه از فلسطین سخن به میان آوردند. برگزاری این نشست و نشست‌های پیش از آن، نشانه‌ای جز شکست و عجز سعودی و هم پیاله‌های آن در منطقه نیست. مواضع عراق در اجلاس مکه، مواضعی ستودنی بود.

سید حسن نصرالله همچنین در خصوص موضع هیأت لبنانی در اجلاس مکه گفت: به صراحت می گویم که موضع هیأت لبنانی در اجلاس مکه مردود و محکوم است. این موضع بیانگر موضع ملت لبنان نیست.

وی در همین ارتباط ادامه داد: موضع هیأت لبنانی در نشست مکه با تعهدات دولت لبنان در تعارض است؛ تعهداتی که این دولت بر اساس آنها از پارلمان لبنان رأی اعتماد گرفت. این مسأله بسیار مهمی است.

نصرالله همچنین گفت: ما در مقاومت به مسئولان لبنانی مأمور به تعیینِ تکلیفِ مسأله ترسیم مرزها برای محقق شدن حق لبنانی‌ها در زمینه نفت و گاز، اعتماد داریم.

وی درباره قدرت موشکی حزب الله گفت: ما موشک های دقیقی داریم که می تواند اهداف رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده و معادلات را تغییر دهند. هرگونه تجاوز نظامی اسرائیل علیه مقاومت در لبنان با پاسخ مستقیم و قدرتمندانه حزب الله مواجه می شود.

نصرالله افزود: اسرائیل اهدافِ حزب الله را هدف قرار نمی دهد چراکه می داند حزب الله بسیار قدرتمند است و پاسخ آن را خواهد داد. این حق ماست که برای دفاع از خود و کشور خود سلاح داشته باشیم و سلاح بسازیم.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.