ارتباط با ما در

آیت‌الله امامی کاشانی:

آمریکا و سعودی رسوا خواهند شد/ طلاق زیاد و گرانفروشی خواست دشمن است

آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: آیا وضع اقتصادی ایران درست است؟ آیا این همه احتکار درست است؟ گرانفروشی درست است؟ رشوه گرفتن درست است؟ این چه وضعی است؟ این چه فسادی است که جامعه را گرفته؟ البته کشور ما بسیاری جوان‌‌‌های شجاع و فداکار و پدر و مادر ایثارگر دارد. اگرچه آن ریزش‌‌‌ها است اما این رویش‌‌‌ها هم بسیار زیاد است.

منتشر شده

جامعه ایرانی– امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی این دو همدیگر را کمک کنند. یعنی علم دین و علم طبیعت با هم باشند که اگر با یکدیگر حرکت کنند، دین و علم پیش خواهد رفت چراکه جوان‌های دانشگاهی همراهند و دانشگاه هم براساس معنویت حرکت خواهد کرد.

آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: آیا وضع اقتصادی ایران درست است؟ آیا این همه احتکار درست است؟ گرانفروشی درست است؟ رشوه گرفتن درست است؟ این چه وضعی است؟ این چه فسادی است که جامعه را گرفته؟ البته کشور ما بسیاری جوان‌‌‌های شجاع و فداکار و پدر و مادر ایثارگر دارد. اگرچه آن ریزش‌‌‌ها است اما این رویش‌‌‌ها هم بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: طلاق کجا و امام زمان کجا؟ گرانفروشی کجا یا صاحب‌‌الزمان گفتن کجا؟ صلاح کجا و من خراب کجا؟ ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا؟ چه فاصله‌‌ای بین امام عصر و بین اعمال ما به وجود آمده است. من خودم و همه شما را به تقوا و توجه به امام عصر (عج) دعوت می‌‌کنم.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: جمهوری اسلامی ایران از نظر ایدئولوژی همان ایدئولوژی شیعی است که شکل گرفته و این برجسته‌‌ترین تفکر دینی است که دنیا هم به این معنا توجه کرده است. این تفکر بود که جمهوری اسلامی را به وجود آورد.

امامی کاشانی ضمن تسلیت وفات حضرت فاطمه معصومه(س)، به فرارسیدن روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مناسبت‌‌‌‌ها، روز وحدت حوزه و دانشگاه است که شهید مفتح مطرح کردند. این مسئله بیان‌‌‌های مختلف دارد؛ از جمله این نکته که وحدت حوزه و دانشگاه یعنی این دو همدیگر را کمک کنند. یعنی علم دین و علم طبیعت با هم باشند که اگر با یکدیگر حرکت کنند، دین و علم پیش خواهد رفت چراکه جوان‌های دانشگاهی همراهند و دانشگاه هم براساس معنویت حرکت خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه وقتی دانشگاه و حوزه با هم باشند آن وقت است که دانشگاه و حوزه می‌‌توانند با هم حرکت کنند، تصریح کرد: این وابسته به اساس اسلام است. دانشمندان بزرگی بودند که از علم طبیعت حمایت کردند. این مسئله مهمی است. در دنیا خیلی مهم است و برای دشمنان ما سنگین است چراکه آنها جوان‌‌هایی می‌‌‌‌خواهند که در عیاشی باشند تا بتوانند کشور را ببلعند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به روایت مستندی که از صداوسیما پخش شد، خاطرنشان کرد: چند شب پیش صداوسیما صحبتی از نیکسون پخش کرد که محمدرضا باعث امنیت است. در خاورمیانه مقصود همین است؛ می‌‌‌خواهند بگویند هر کاری می‌‌‌‌کنیم سکوت، سکوتی مرگ‌‌‌بار باشد و آن صلحی که به نفع خودش مطرح می‌کرد. الان هم از ایران همین را می‌‌‌خواهند. این رییس‌‌‌جمهور فاسد حرفش همین است. مثل همین آل‌‌‌سعود کثیف می‌‌خواهند کشورها چنین باشند. آنها می‌‌خواهند یمن، عراق، فلسطین، افغانستان و بحرین چنین باشند. یعنی دنیایی که در دست خودشان باشد و همه در فساد و عیاشی باشند.

امامی کاشانی با بیان اینکه توجه دانشگاه به دین و حوزه،  مبدا کار و اساس است، ابراز داشت: خدا شهید مطهری را رحمت کند. ایشان می‌‌‌گویند اولین مسجدی که بین دین و دانشگاه پل زد، مسجد هدایت و آیت‌‌‌الله طالقانی بود. مطلبی است که می‌‌‌خواهم به اساتید دانشگاه‌‌‌‌ها عرض کنم. شما دنیا را نگاه کنید، دنیای علم را نگاه کنید. شما به حقایق توجه کنید، نه به پول‌. قدرت‌‌‌‌ها را نبینید. فقط ببینید دنیای علم چه ایرانی را ستایش می‌‌‌کنند. شما در کلاس این درس را بگویید. عظمت جمهوری اسلامی اسلام و تفکر شیعی را بگویید. از انقلاب بگویید نه اینکه گوشه و کنایه بزنید.

وی به میلاد حضرت مسیح (ع) اشاره کرد و ابراز داشت: حضرت عیسی (ع) می‌‌‌فرماید من به حق می‌‌گویم برای شما که اگر ظالمی خانه‌‌ای را آتش زد، اگر این آتش در بیت اول نتوانست کار را تمام کند و در آن خانه اول آتش را خاموش کردند، این به بیوت دیگر نمی‌‌‌رسد. اگر آتش را خاموش نکردند به بیوت دیگر هم می‌‌‌رسد. بر همین اساس اگر جلوی اراذل گرفته نشود، دنیا را نابود می‌‌کنند.

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری با بیان اینکه کشورهایی که جوانانش در حال فداکاری هستند، به تبعیت از ایثار جوانان ما است، عنوان کرد: هماهگونه که رهبر انقلاب فرمودند ایثار شهدای دفاع مقدس و شهامت شهدای ما بود که آمریکایی‌‌‌ها دمشان را برداشتند و گفتند باید از سوریه بیرون برویم. آنها از یمن هم شکست خوردند و خواهند خورد؛ از فلسطین هم شکست خوردند و به نصرت پروردگار هم آمریکا و هم سعودی تمام اینها رسوا خواهند شد.

امامی کاشانی با انتقاد از نابسامانی‌های اجتماعی یادآور شد: این عیاشی‌‌‌ها خواست دشمن است. طلاق زیاد خواست دشمن است. گرانفروشی خواست دشمن است. عزیزان شما برای پول احتکار نکنید. به خدا توجه کنید.

وی اضافه کرد: باز از عیسی بن مریم (ع) بشنوید که فرمود بدانید که مثال شما مثال قبرها است؛ ببینید که قبرها محکم ساخته شده و زینت شده ولی در دل قبرها چیست؟ ظاهر قبرها زیباست اما باطن استخوان‌‌های پوسیده مملو از گناه است. شما که در اقتصاد این چنین هستید و به مردمی رحم نمی‌‌کنید که نمی‌‌توانند زندگی را اداره کنند و شفقتی ندارید. امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر توصیه می‌کند که افرادی را به کار بگیر که نسبت به مردم رافت داشته باشند.

امام جمعه موقت تهران با یادآوری دشمنی‌های امریکا بیان کرد: الان در آمریکا اتاق جنگ تشکیل داده‌‌‌اند. ما هم اتاقی ترتیب دهیم به عنوان اتاق اقتصادی و در این اتاق، همه را بخواهیم تا دست به دست هم دهیم و نگذاریم کشور در مشکل اقتصادی باشد.

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.