ارتباط با ما در

گزارش جامعه ایرانی در رابطه با رفتار عجیب نماینده سراوان و حمایت عجیب‌تر مجلس از او؛

استیضاح کینه‌توزانه!

صباغیان درباره شیوه‌های حفظ جایگاه مجلس ابراز کرد: زمانی که وزیر استیضاح شد، متوجه می‌شود که از این به بعد باید به مجموعه زیردست خود دستور دهد تا به نمایندگان مردم در مجلسی که در رأس امور قرار دارد، بیشتر احترام گذارند.

منتشر شده

جامعه ایرانی- روز دوشنبه ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی به انتشار درآمد که بر اساس آن محمد باسط درازهی، نماینده سراوان به یکی از کارمندان در اداره‌ای توهین می‌کند، به همین دلیل توسط یکی از مرجعان در همان مکان به بیرون هدایت می‌شود.

محمد باسط درازهی، در خصوص این ویدئو گفته است: «بنده سه‌شنبه هفته گذشته با رئیس گمرک ایران آقای میراشرفی در اداره گمرک مرکزی وقت ملاقات داشتم و قرار بود تا درباره مسائل گمرکی حوزه انتخابیه خود با وی بحث و گفتگویی داشته باشم. ریاست محترم گمرک به دلیل نبود وقت قرار ملاقات را به امروز موکول کرد و بنده حدود ۴۰ الی ۴۵ دقیقه جلوی در معطل بودم. دو کارمندی که در آنجا حضور داشتند در واکنش به پیگیری بنده با رئیس گمرک ضمن توهین، گفتند که هر چه می‌کشیم از دست امثال شماست!

بحث و چالش حدود سه دقیقه به طول انجامید و افرادی که مبادرت به فیلم‌برداری کرده بودند با تدوین فیلم قسمت‌هایی که بنده را مورد توهین قرار داده بودند را حذف کرده‌اند و کارمندی که تصویرش در فیلم مشخص است با ادبیات بسیار سخیف، بیان دشنام، از ملاقات بنده با رئیس گمرک ممانعت کرد که درنهایت درگیری پیش آمد و بنده را با بی‌احترامی از اداره بیرون انداختند.»

در همین رابطه بر اساس اخبار انتشاریافته از مجلس شورای اسلامی استیضاح وزیر اقتصاد با امضا ۴۰ نفر در رابطه با موضوع نماینده سراوان مطرح‌شده است. علی کُرد، نماینده مردم شهرستان‌های خاش در این خصوص گفته است: «نمایندگان در متن استیضاح وزیر اقتصاد خواستار عزل رئیس گمرک و رئیس حراست آن شده‌اند.»

البته بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی دراین‌باره با اشاره به حضور دژپسند وزیر اقتصاد در جلسه غیرعلنی گفته است: «وزیر اقتصاد مسائلی را دراین‌باره مطرح و درنهایت عذرخواهی کرد، همچنین قرار شد ابعاد موضوع توسط پزشکیان نایب‌رئیس مجلس و وزیر اقتصاد موردبررسی قرارگرفته و تا فردا نتیجه نهایی این موضوع به مجلس اعلام شود.»

هر چند شب گذشته عذرخواهی وزیر اقتصاد هم تکذیب شد و همزمان فیلمی از جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس که به توضیحات نماینده سروان درباره آن ماجرا منتشر شد که طی آن او ابتدا از نمایندگان عذرخواهی می کند و در ادامه خواستار برخورد جدی با کارمند وظیفه شناس گمرک می شود. نکته عجیب تر آنکه علی لاریجانی رئیس مجلس نیز به جای توبیخ نماینده سراوان خواستار برخورد جدی با انتشار دهنده فیلم می‌شود که این خود حکایت از آن دارد که مجلس قرار نیست پشت نماینده خاطی و توهین کننده به مردم را خالی کند.

محمدرضا صباغیان بافقی، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با جامعه ایرانی در خصوص استیضاح وزیر اقتصاد گفت: نحوه برخورد با نماینده مردم درست نبوده است، به این معنا که نباید اداره‌ای سیستم خود را به صورتی تعریف کرده باشد که سبب معطلی نماینده شود. این مسئله از کوتاهی کردن نسبت به نماینده مردم در خانه ملت خبر می‌دهد. درواقع وقتی با یکی از اعضا مجلس چنین برخورد می‌شود، حقوق ملت مورد بی‌احترامی قرارگرفته است، بنابراین با پاسخگو بودن وزیر موافق هستم.

وی دراین‌باره که تقاضای استیضاح وزیر شکلی شخصی پیداکرده است، بیان کرد: نباید مکان و اداره به‌گونه‌ای تعریف شود که نماینده به مدت ۴۵ دقیقه معطل شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در رابطه توهین نماینده مجلس به کارمند اداره مورد اشاره افزود: آقای باسط درازهی اعلام کرده است توهینی انجام نداده و بر روی آن ویدئو صداگذاری صورت گرفته است. به‌هرحال چه این کار انجام‌شده باشد و چه نشده باشد، باید جایگاه مجلس محفوظ بماند.

صباغیان درباره شیوه‌های حفظ جایگاه مجلس ابراز کرد: زمانی که وزیر استیضاح شد، متوجه می‌شود که از این به بعد باید به مجموعه زیردست خود دستور دهد تا به نمایندگان مردم در مجلسی که در رأس امور قرار دارد، بیشتر احترام گذارند.

وی در خصوص نظر مردم در شبکه‌های اجتماعی و پسندیدن دو جوان حاضر در اداره فوق، اظهار داشت: هرکسی نظری دارد، ولی مجلس هم باید رفتار کند که چنین اتفاقاتی رخ ندهد.

 

آخرین اخبار

مصطفی ترک همدانی

دادگاه تجدیدنظر هنگامه شهیدی برگزار نشد

از 30 دیماه

آغاز پیش فروش بلیت‌­های جشنواره فیلم فجر

دادستان آلمان مدعی شد

بازداشت جاسوس ایران در ارتش آلمان

با اعتبار 1450 میلیارد تومانی

بسته حمایتی کارگران واریز شد

در دیدار با سفیر ایران در بیروت

درخواست حریری از روحانی

آشنایی با روحانی خلع لباس شده

آقا میری؛ روحانی تلگرامی کیست؟ + عکس

ترکان خبر داد:

افشای علت کلافگی جهانگیری از ریاست جمهوری

مصوبه دولت بر زمین ماند

ایراد بنی اسرائیلی همتی به واردات خودرو خارجی

بهزاد نبوی: سوال اینجاست چرا تا این حد روی شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» کار می‌کنند؟

بهرام پارسایی:

نظر کمیسیون اصل ۹۰ درباره افزایش قیمت‌ خودرو؛غیر قانونی است!

توئیت قدوسی از مافیای گوشت و سقوط هواپیمای ارتش

واکنش به مصاحبه جنجالی موسوی خوئینی‌ها

هاشمی رفسنجانی: مگر امام اجازه‌ای خلاف قانون می‌داد؟

پیش بینی سلیمی‌نمین از قطعیت فتنه‌ ۹۸

در نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

هزینه‌ جشنواره فیلم فجر زیر تیغ سازمان بازرسی کل

حناپی

پولی شدن تردد از تونل‌ها در حد کارشناسی است

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.