ارتباط با ما در

کاربردهای نرده شیشه ‌ای ، آینه جورچین و شیشه بین کابینتی

انواع مدل نرده شیشه ‌ای ، شیشه بین کابینتی و آینه جورچین برای ساختمان‌های مدرن امروزی نه تنها به لحاظ امنیت بلکه از نظر معماری مدرن هم مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

منتشر شده

انواع مدل نرده شیشه ‌ای ، شیشه بین کابینتی و آینه جورچین برای ساختمان‌های مدرن امروزی نه تنها به لحاظ امنیت بلکه از نظر معماری مدرن هم مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. استفاده از شیشه به عنوان حفاظ نرده‌ها یا برای پوشش حجم وسیعی از ساختمان از قرن بیستم خود را به خوبی نشان داد. از بهترین استفاده‌های موجود در مورد شیشه به عنوان نرده جهت حفاظ و پوشش در ساختمان می‌باشد. نرده شیشه ‌ای کاربردهای متفاوتی در مکان‌های مختلف ساختمان دارد که در ادامه با این کاربردها مفصل آشنا خواهید شد.

نرده شیشه‌ ای در ساختمان‌ های مدرن امروزی

نرده شیشه ‌ای در واقع یک حفاظ است؛ اما از جنس شیشه است. شاید برخی گمان کنند که آیا از شیشه می‌توان به عنوان حفاظ استفاده کرد؟ شیشه‌هایی که به عنوان نرده استفاده می‌شوند از متریال با مقاومت و استحکام بالا تهیه می‌شوند. نرده شیشه ای نام های گوناگونی دارد که معمولا به جان پناه شیشه ای یا گاهی هم هندریل شیشه ‌ای نامیده می‌شود.برای همین به راحتی می‌توان به عنوان حفاظ شیشه ‌ای از آن‌ها استفاده کرد. انواع مدل نرده شیشه ‌ای در ساختمان با کاربردهای متفاوت از جمله موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • اسپیگوت
 • فیکس پونت
 • روکار یا اکسپوز
 • توکار یا دفنی
 • بدون فریم یا فریملس

نرده شیشه ای

نرده شیشه ‌ای اسپیگوت

از انواع مدل نرده شیشه ‌ای می‌توان به نرده اسپیگوت اشاره کرد. یکی از نرده‌هایی که معمولا نسبت به بقیه سرعت اجرایی سریع‌تری دارد. همچنین شیشه‌ ای که برای این نوع نرده در نظر گرفته می‌شود معمولا بین دو لایه یا سه لایه متغیر است. در کنار ترکیب شیشه ‌های دو لایه از یراق استیل هم باید استفاده کرد. که برای نصب باید به شکل U قرار بگیرد تا بتوان شیشه را بر روی زمین تثیبیت و نگه داشت. گاهی برای نگه داشتن طولانی از یراق استیل ممکن است از چسب سنگ استفاده شود تا دوام و ماندگاری نرده شیشه ‌ای افزایش یابد.

فیکس پونت

این نوع نرده شیشه ‌ای یا به اصطلاح هندریل را از کناره‌های به تکیه‌گاه یا دیوار متصل می‌کنند. از آنجایی که باید به صورت مقاوم به دیوار نصب شود نیازمند تراز و انداز‌گیری دقیق است. اگر با ایمنی و اصول نصب دقیق انجام شود، اصولا ماندگاری بالایی خواهد داشت.

روکار یا اکسپوز

از انواع مدل نرده شیشه ‌ای همین نرده روکار یا اصطلاحا اکسپوز است که معمولا بعد از تمامی کارهای نصب مثل سرامیک، سنگ یا موزاییک و یا چمن مصنوعی انجام می‌شود. معمولا محیط یا مکان مورد نظر را به کمک این نوع نرده احاطه می‌کنند و سپس به صورت دقیق نصب می‌شود. اگر قرار است از این نوع نرده شیشه ‌ای استفاده کنید باید حتما سطح مورد نظر هر چند متر مربع که باشد،کاملا تراز شود. یعنی صاف و مسطح باشد تا نصب نرده به صورت محکم و دقیق انجام شود.  در غیر اینصورت ممکن است دچار لق شدن یا شکستگی شود و یا عمر کوتاه‌تری داشته باشد. شیشه‌های مورد استفاده در مورد این نرده بهتر است از موارد زیر باشند:

 • شیشه دو لایه با ضخامت هشت میلی‌متر
 • شیشه دو لایه با ضخامت ده میلی‌متر
 • شیشه سکوریت لمینت با ضخامت ۱۶ میلی‌متر

جهت باز و بسته شدن راحت می‌توانید برای کف محیطی که دور تا دور آن را از نرده شیشه‌ ای اکسپوز استفاده کرده‌اید از پروفیل آلومینیومی استفاده کنید. این پروفیل طرح و رنگ‌های متعددی دارد و در کنار نرده شیشه ‌ای همخوانی شیک و چشم‌نوازی ایجاد خواهد کرد.

توکار یا دفنی

انواع مدل نرده شیشه ‌ای متناسب با نوع فضا، مکان و همچنین سلیقه مخاطب تهیه و نصب می‌شود. یکی از این نرده‌ها به شکل توکار یا دفنی است. هر آنچه که در مورد نرده شیشه ‌ای اکسپوز گفته شد در مورد نرده شیشه ‌ای دفنی هم تقریبا به یک شکل است. با این تفاوت که همان پروفیل پوشش دهنده سطح و سایر الزامات نصب داخل زمین قرار می‌گیرند. یعنی مثل اکسپوز نیست که بعد از مراحل کف‌سازی نصب را انجام دهیم، بلکه قبل از کف‌سازی و عملیات مربوط به آماده کردن کف پروفیل داخل زمین قرار می‌گیرد. یکی از انواع مدل نرده شیشه‌ ای که معمولا سخت و محکم نصب می‌شود،عمر طولانی آن است. بهترین نوع شیشه برای این نوع نرده بهتر است از نوع سکوریت شفاف با ضخامت بین ۸ تا ۱۰ میلی‌متر باشد.

نرده شیشه ای بدوم فریم یا اصطلاحا فریملس

این نوع نرده شیشه ‌ای همان طور که از نامش برمی‌آید بدون هیچگونه فریمی استفاده می‌شود در واقع نسبت به انواع مدل نرده شیشه ‌ای که تا اینجا نام بردیم اقتصادی‌تر و به صرفه‌تر است.  اما به مقاومت و استحکام آن‌ها نیست. چون از میزان اندکی یراق برای اتصال استفاده می‌کنند و شیشه ‌ای که برای نصب در نظر می‌گیرند معمولا از شیشه سکوریت با ضخامتی بین ۸ تا ۱۰ میل است.

موارد استفاده از نرده شیشه ‌ای

حال که با انواع کاربرد مدل نرده شیشه ‌ای آشنا شدید، بهتر است از موراد استفاده این نرده‌های مطلع شوید. معمولا گمان می‌کنند که نرده شیشه ‌ای بیشتر برای فضای داخلی استفاده می‌شود که مناسب دکوراسیون داخلی است. اما این نوع نرده برای بیشتر فضاهای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثل:

 • نرده شیشه بالکن
 • نرده شیشه ‌ای تراس
 • نرده شیشه ‌ای بین کابینتی
 • نرده شیشه ‌ای برای تراس و بالکن
 • پشت بام و روف گاردن
 • راه پله

شیشه بین کابینتی

شیشه بین کابینتی

شیشه بین کابینتی می‌تواند یکی دیگر از انواع مدل کاربرد نرده شیشه ‌ای باشد که بین کابینت استفاده می‌شود. در گذشته نه چندان دور معمولا برای فضای بین کابینت‌ها از موزاییک، سرامیک، گاهی خود چوب استفاده می‌شد. به خاطر داشتن ظاهری شکیل و البته شفاف به شیشه متوسل شدند که انصافا زیبا و خوش ساخت هم به نمایش در می‌آید. شیشه‌های بین کابینتی هم مقاومت و هم ضخامت بالایی دارند. از همه مهمتر دارای رنگ‌های متعدد سیاه، سفید، قرمز و غیره.. هستند که مخاطب پسند می‌باشند.

نحوه نصب نرده شیشه ‌ای

برای نصب نرده شیشه ‌ای نیاز به سطح و کفی تراز شده داریم. یعنی نباید دارای فرو رفتگی و برآمدگی باشد. این نوع نصب نیاز به یک فرد یا گروه ماهر دارد.  در اجرای آن برای کف سازی احتیاج به پروفیل یا کامپوننت است که خود رنگ و طرح‌های متعددی دارند. همین تنوع طرح و رنگ موجب کاربرد بیشتر نرده شیشه ‌ای برای مکان‌های متعدد می‌شود. اگر بخواهید قیمت نهایی نرده شیشه ‌ای را براورد کنید معمولا با همین پروفیل یا کامپوننت با هم جمع می‌شوند.

آینه جورچین

آینه جورچین به عنوان یک دیوارپوش استفاده می‌شود که یک سبک مدرن از طراحی داخلی است. برخی از طراحان از آن به جای کاغذ دیواری و سایر دیوارپوش‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از آینه در معماری داخل خانه یک سبک کلاسیک و در عین حال شیک است که جلوه روشن و شکیلی را به فضا می‌دهد. از طرفی آینه جورچین بسیار معقول و به صرفه است برای اینکه اگر آسیبی ببنید می‌توان همان قطعه مورد نظر را تعویض کرد، بدون آنکه نیاز به برداشت کل آن باشد.طرح‌های مختلفی برای این سبک از آینه موجود است که متناسب با فضای مورد نظر و سلیقه مخاطب استفاده می‌شود.

موارد استفاده از آینه جورچین

آینه جورچین برای مکان و فضاهای متعددی قابل استفاده است

 • سفره‌خانه‌های سنتی
 • رستوران
 • هتل
 • خانه
 • اتاق نشیمن
 • مکان‌های تجاری – تفریحی
 • محیط اداری و رسمی

ایران لاکوبل

قیمت آینه جورچین

عواملی که بر قیمت آینه جورچین تاثیرگذار هستند عبارتند از:

 • رنگ
 • ضخامت آینه
 • اندازه
 • مدل و طرح
 • نوع پروژه
 • برند معروف

همانطور که در طول مقاله مطالعه کردید، مدل نرده شیشه ‌ای انواع و اقسام گوناگونی دارد. استفاده از هر یک متناسب با نیاز کاربر و نوع محیط مشخص می‌شود. برای همین باید از یک نصب فنی و حرفه‌ای برخوردار باشد. ممکن است یک محیط مناسب کار دفنی یا توکار نباشد و در عوض از نرده شیشه اکسپوز استفاده شود. معمولا برای نصب نرده شیشه ‌ای باید ابتدا نوع کف را آماده سازی کنیم، مخصوصا در مورد نرده دفنی که توکار است و سطح مورد نظر را با پروفیل با جنس مرغوب بپوشانیم.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.