ارتباط با ما در

ساخت حروف برجسته و آشنایی انواع این تابلوها

در صنعت تابلوسازی ساخت حروف برجسته یکی از مراحل آماده سازی انواع تابلوهای تبلیغاتی است. کسب و کارهای مختلف برای تبلیغ برند و محصولات خود از تابلوهای تبلیغاتی استفاده می کنند و وقتی صحبت از برندسازی کسب و کار از طریق تبلیغات می شود، تابلوها ابزار مهمی محسوب می شوند.

منتشر شده

در صنعت تابلوسازی ساخت حروف برجسته یکی از مراحل آماده سازی انواع تابلوهای تبلیغاتی است. کسب و کارهای مختلف برای تبلیغ برند و محصولات خود از تابلوهای تبلیغاتی استفاده می کنند و وقتی صحبت از برندسازی کسب و کار از طریق تبلیغات می شود، تابلوها ابزار مهمی محسوب می شوند. استفاده از این تابلوها یک روش بازاریابی است که موجب بیشتر دیده شدن و در نتیجه فروش بیشتر می شود. در واقع این یک راه عالی برای جلب توجه خوانندگان است که باعث می شود آن ها بیشتر آگهی شما را بخوانند. وقتی می خواهید تبلیغ خود را به موفقیت برسانید، باید مطمئن شوید که فونت، اندازه، رنگ و فاصله حروف درست را استفاده می کنید، همه این جزئیات کوچک می تواند تفاوت بین موفقیت یا شکست تبلیغ شما باشد. ممکن است این سوال در ذهنتان شکل بگیرد که نحوه آماده سازی و ساخت حروف برجسته انواع تابلوها به چه صورت است؟ با ما همراه باشید تا در مقاله‌ای که از سایت گروه تبلیغاتی و تابلوسازی دورال برای شما آماده کرده‌ایم با انواع حروف برجسته و مراحل ساخت آنها آشنا شویم:

تابلو حروف برجسته

انواع حروف برجسته در تابلوهای تبلیغاتی

حروف برجسته مورد استفاده در ساخت تابلوهای تبلیغاتی انواع مختلفی دارند و هرکدام از مواد گوناگونی تولید می‌شوند. در این بخش به معرفی انواع حروف برجسته می‌پردازیم:

حروف برجسته پلاستیکی

حروف برجسته نئونی شیشه ای

حروف  برجسته لاس وگاسی

حروف برجسته پیکسلی

حروف برجسته چلنیوم

حروف برجسته فلزی

حروف برجسته استیل

حروف برجسته پترن

حروف برجسته مخمل

حروف برجسته ترکیبی

حروف برجسته وکیوم

حروف برجسته آلومینیومی

حروف برجسته سه بعدی

حروف برجسته یونولیتی

حروف برجسته پانچی

حروف برجسته رینگی

حروف برجسته آبکاری

حروف برجسته لوستری

مراحل ساخت حروف برجسته

ساخت حروف برجسته  شامل مراحل مختلفی است که در این بخش به آن می پردازیم:

تابلو حروف برجسته

 •  مرحله اول؛ اندازه گیری

اولین مرحله در تولید تابلو حروف برجسته، اندازه گیری است. تابلو ساز ابتدا به محل نصب تابلو رفته و سپس با توجه به موقعیت و قرارگیری آن، اقدام به اندازه گیری دقیق طول، عرض و ارتفاع تابلو می‌کند.

 •  مرحله دوم؛ طراحی لوگو 

در این مرحله با استفاده از برنامه کرل دارو یا اتوکد چیزهایی که قرار است روی تابلو درج شود از جمله حروف برجسته، اشکال و لوگو طراحی می‌شود. همچنین فونت، سایز و ضخامت حروف توسط این برنامه ها تنظیم می‌گردد. به علاوه قیمت تابلو حروف برجسته نیز توسط نرم افزار مخصوص مشخص می‌شود.

 • مرحله سوم؛ برش حروف

بعد از این که تابلوساز بر سر قیمت با کارفرما به توافق رسید، اقدام به برش حروف برجسته می‌کند.

 •  مرحله چهارم؛ آماده سازی حروف برجسته

حروف برجسته با توجه به نوع تابلو از متریال های مختلف از جمله چلنیوم، ورق های پلکسی گلاس، ورق های استیل یا آهنی آماده سازی می‌شوند. همچنین بر اساس نوع متریال به کار رفته، برش حروف به سه شکل برش با دست، اره برقی و دستگاه های مختلف صورت می‌گیرد.

 • مرحله پنجم؛ مونتاژ حروف

بعد از برش حروف برجسته، مونتاژ حروف صورت می گیرد. در این مرحله از ساخت حروف برجسته، تابلوساز توسط دستگاه مخصوص، لبه چلنیوم را اطراف پلکسی می چسباند. تمام مراحل از جمله خم کاری، ایجاد قوس و شیار بر روی لبه چلنیوم بر اساس فایل مشخص شده به دستگاه داده می شود. البته این دستگاه فقط برای فونت های انگلیسی مناسب است و در زمان استفاده موجب ایجاد خط و خش روی حروف می شود.

 • مرحله ششم؛ پایان ساخت حروف

بعد از آماده سازی حروف و  لبه چلنیوم، حروف توسط چسب های مخصوص و آهن ربا به پلکسی گلاس چسبانده می شود.

 • مرحله هفتم؛ نورپردازی

نورپردازی حروف برجسته تاثیر بسیاری در زیبایی تابلو تبلیغاتی دارد. نورپردازی حروف برجسته توسط لامپ های LED و SMD صورت می گیرد. تفاوت این دو لامپ این است که لامپ های SMD نسبت به LED دارای مصرف برق کمتر و درخشندگی بیشتر هستند. نحوه قرار گیری لامپ های نورپردازی بر اساس نوع حروف برجسته متفاوت است و معمولا به صورت بلوکی یا موازی روی پی وی سی نصب می شوند. همچنین نورپردازی لبه های حروف برجسته به صورت رینگی یا پانچی صورت می گیرد. در حالت پانچی، لبه ها توسط دستگاه پانچ در فاصله های منظم سوراخ شده و در حالت رینگی لبه ها توسط دستگاه مخصوص به صورت اشکال مختلف هندسی برش می خورند. توجه داشته باشید این دو حالت از نظر نورپردازی فوق العاده هستند و جلوه زیبایی به تابلو می‌بخشند.

 • مرحله هشتم؛ زیر سازی حروف

مرحله زیرسازی حروف برجسته توسط ورق های پی وی سی با ضخامت هشت یا ده میلی متر صورت می گیرد. در این مرحله حروف روی ورق پی وی سی قرار گرفته و سپس دور تا دور آن را خط می کشند. در آخر با اره برقی دور آن را برش میزنند. هم چنین با لامپ های اس ام دی نورپردازی داخل حروف انجام می شود.

 • مرحله نهم؛ نصب لامپ و حروف برجسته

ابتدا سطح پی وی سی را تمیز کرده و لامپ های SMD را در فاصله های سه الی چهار سانتی متری روی آن می چسبانند. در مرحله نصب لامپ ها، رعایت فاصله بین لامپ ها بسیار اهمیت دارد؛ زیرا اگر فاصله بین آن ها زیاد باشد باعث ایجاد نقاط تاریک و روشن در بین حروف شده و مطمئنا در زیبایی و نورپردازی تابلو تاثیرگذار است. در آخر حروف برجسته روی سطوح نصب می شوند.

مراحل نصب تابلو تبلیغاتی

بعد از اشاره به مراحل ساخت حروف برجسته، نوبت آن رسیده که به نصب تابلو تبلیغاتی بپردازیم. در این بخش می خواهیم شما را با مراحل نصب تابلو چلنیوم آشنا کنیم.

 • بعد از مشخص شدن طرح اولیه، ورق پی وی سی را روی آن قرار داده و محکم می کنند.
 • بعد از نصب پی وی سی، نوبت نصب لامپ های اس ام دی است. پی وی سی را سوراخ کرده و سیم های اضافه را به پشت منتقل می کنند. سپس جریان الکتریکی بین لامپ ها را با استفاده از قطب های مثبت و منفی به هم متصل می کنند.
 • در مرحله بعد نورپردازی تست شده و در صورتی که مشکلی وجود نداشت، حروف روی ورق پی وی سی نصب می شوند.
 • برای جذابیت حروف برجسته، محل اتصال دور حروف را با استفاده چلنیوم پوشانده تا نتیجه کار زیباتر شود.

تابلو حروف برجسته

قیمت تابلو حروف برجسته

همان طور که مطالعه کردید حروف برجسته از متریال و روش های مختلفی ساخته می شوند. هم ‍چنین با توجه به متریال به کار رفته در ساخت حروف برجسته، قیمت تابلو متفاوت خواهد بود. عوامل مختلفی در تعیین قیمت تابلو تاثیرگذار هستند که عبارتند از:

 • متر محیط
 • نوع زیرساز
 • نوع حروف برجسته
 • ارتفاع تابلو
 • قاب دار یا بدون قاب بودن تابلو
 • نحوه نورپردازی
 • نوع اس ام دی
 • نوع ورق های کاربردی در تولید تابلو از جمله ورق های پلکسی، پی وی سی و کامپوزیت
 • استفاده از تایمر
 • استفاده از دستگاه خنک کننده
 • نوع ترانس
 • استفاده از لوگو
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن

کلام آخر

تابلو حروف برجسته

اگر تازه کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید یا به دنبال کسب سود بیشتر هستید؛ در قدم اول باید مشتری بیشتری را به سمت خودتان جذب کنید. روش های تبلیغاتی مختلفی وجود دارند که یکی از بهترین و موثرترین آن ها، نصب تابلو در سر درب فروشگاه و مغازه ها است. از آن جا که ساخت حروف برجسته و تابلوها از متریال با کیفیت های مختلف صورت می گیرد.

منبع: سایت تابلو سازی دورال www.doralsign.com

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.