ارتباط با ما در

۶ تا از بهترین بازی های دورهمی-کارتی

بازی های فکری یکی از بهترین سرگرمی های این روزهای نوجوانان و بزرگسالان می‌باشد که برای ساعت‌های طولانی آن‌ها را سرگرم می‌کند.

منتشر شده

بازی های فکری یکی از بهترین سرگرمی های این روزهای نوجوانان و بزرگسالان می‌باشد که برای ساعت‌های طولانی آن‌ها را سرگرم می‌کند. در این بین بازی های کارتی نسبت به سایر بازی های فکری و بردگیم‌ها طرفداران بیشتری دارند که در دسته بازی‌های دورهمی قرار می‌گیرند. بازی های کارتی سرگرمی فوق العاده‌ای برای مهمانی های خانوادگی و دوستانه هستند و به طور معمول در ابعاد کوچکتری نسبت به سایر بازی‌ها عرضه می‌شوند، لذا همراه داشتن آن‌ها در شرایط و موقعیت‌های مختلف ممکن است.

 

بازی‌های دورهمی و کارتی

 

بازی های فکری کارتی در انواع ژانر بازی ارائه می‌شوند، اما جذاب‌ترین آنها بازی هایی با تم نقش مخفی، معمایی، اقتصادی و جنایی می‌باشند. در بازی فکری کارتی همواره هیجان در تمامی مراحل بازی وجود داشته و بازیکنان شاهد اتفاقات غیر منتظره در بازی هستند. از جمله مهم ترین مکانیزم های بازی کارتی می توان به جمع آوری کارت، انتخاب کارت، حذف رقیب، سرعت عمل، ذهن خوانی و پیش بینی، تصمیم گیری و ریسک پذیری، نقش مخفی و … اشاره کرد. تعداد و تنوع بازی های دورهمی و کارتی بسیار است در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از پرطرفدارترین آن‌ها بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

محبوب‌ترین بازی های کارتی و دورهمی

 

۱. ستیز

ستیز یک بازی کارتی استراتژیک فوق العاده سرگرم کننده می‌باشد. بازی فکری کارتی ستیز قوانین و روش بازی ساده‌ای دارد و در عین حال جذاب و قدرت تکرارپذیری بالایی دارد. در ستیز هدف بازیکنان از بین بردن دیگر فرمانداران و پادشاهی بر کل سرزمین می‌باشد.

در بازی فکری ستیز روند بازی حول محور کارت‌ها و استراتژی بازیکنان پیش می‌رود. هر یک از کارت‌ها شخصیت‌های خاصی دارند که دارای نیروهای منحصر به فرد می‌باشند. هر یک از کارت‌ها قدرت خاصی دارند که در برابر برخی از کارت‌ها توان مقابله را دارند و در برابر برخی از کارت‌ها مغلوب می‌شوند. داشتن استراتژی صحیح در چیدمان کارت‌ها از شروط اساسی برای پیروزی در این بازی می‌باشد. بازی کارتی ستیز برای ردۀ سنی ۱۲ سال به بالا و تعداد بازیکن ۲ تا ۴ نفر طراحی شده است.

۲. اولون

بازی فکری اولون یکی دیگر از بهترین بازی های کارتی دورهمی می‌باشد که دارای ژانر نقش مخفی و جاسوسی است. در این بردگیم دورهمی بازیکنان در دو گروه نیک و شر به تقابل با یکدیگر می‌پردازند. در این بازی دورهمی سپاه نیکی برای پیروزی باید ۳ ماموریتی را که به آن‌ها محول شده است را با موفقیت به اتمام برسانند. در مقابل سپاه شر باید مانع انجام ماموریت‌های گروه نیک شوند و یا یکی از شخصیت‌های داستان به نام مرلین را به قتل برسانند تا پیروز این نبرد شوند.

مکانیزم‌‌های اصلی بازی اولون پنهان نگه داشتن هویت‌ها و در عین حال تعامل و همکاری اعضای هر یک از دو سپاه می‌باشند. داشتن حافظه قوی، تفکر و استدلال منطقی از دیگر توانمندی‌های لازم برای بازی در این بوردگیم دورهمی می‌باشد. این بازی کارتی فکری جذاب برای ردۀ سنی ۱۳ سال به بالا و برای ۵ تا ۱۰ بازیکن طراحی شده است.

۳. زیرخاکی

بازی فکری زیرخاکی یکی از محبوب‌ترین بازی های کارتی بین نوجوانان می‌باشد. در این بازی هیجان انگیز قدرت ریسک‌پذیری و تصمیم‌گیری بازیکنان به چالش کشیده می‌شود. هدف در بازی فکری زیرخاکی جمع‌آوری بیشترین تعداد کارت‌های ارزشمند می‌باشد.

 

انواع بازی‌های فکری کارتی

 

در این بازی هر بازیکن در نوبت خودش باید از روی دسته کارت‌های زیرخاکی یک کارت را بردارد و به سمت رو بر روی میز قرار دهد. بازیکن تا هر زمان که مایل بود می‌تواند به برداشتن کارت‌ها ادامه دهد اما اگر کارتی رو شود که همانندش را در دست داشته باشد باید تمام کارت‌های رو شده را بسوزاند. روند این بازی فکری کارتی به شدت تحت تاثیر شانس و ریسک پذیری بازیکنان می‌باشد. این بازی کارتی جذاب برای ردۀ سنی ۱۲ سال به بالا و تعداد بازیکنان ۲ تا ۴ نفر طراحی و عرضه شده است.

۴. تبانی

بازی فکری تبانی یک بازی کارتی مهیج می‌باشد که داستان یک سرقت و درگیری‌های بعد از آن را بین سارقین روایت می‌کند. در این بازی فکری کارتی مهیح بازیکنان در در نقش تبهکاران و شخصیت‌های منفی مشهور ایفای نقش می‌کنند که بعد از یک سرقت بزرگ، به قصد تقسیم اموال دزدی دورهم جمع شده‌اند اما غافل از اینکه هر بازیکن قصد کشتن دیگری و تصاحب سهم بیشتری را دارد. بازی مهیج تبانی برای ردۀ سنی بالای ۱۳ سال و برای ۴ تا ۸ بازیکن طراحی شده است. برای بُرد در این بازی کارتی باید توانایی بالایی در مذاکرات و تعامل با سایر بازیکنان را داشته باشید.

۵. استوژیت

پایه و اساس بازی فکری استوژیت داستان سرایی و قصه پردازی می‌باشد، در این بازی مهیج بازیکنان با مجموعه‌ای از کارت‌ها با تصویرگری های خاص، عجیب و مفهومی سروکار دارند. در بازی کارتی مهیج استوژیت بازیکنان باید برای هر یک از کارت‌هایی که در اختیار دارند با استفاده از جملات، ضرب المثل، یک بیت شعر، یک عبارت یا اسم خاص تصویر روی کارت را به صورت نه خیلی واضح و نه خیلی گُنگ و دور از انتظار سایر بازیکنان توصیف کنند.

 

بازی استوژیت - بازی کارتی

 

سایر بازیکنان باید از بین کارت‌هایی که در اختیار دارند، کارتی که بیشترین شباهت را به کارت قصه گو دارد، وسط بازی قرار دهند. بازی استوژیت یک بازی فکری کارتی جذاب برای ردۀ سنی ۸ سال به بالا و برای ۲ تا ۸ نفر بازیکن طراحی شده است.

 

۶. کاستل

بازی فکری کاستل یکی از خاص‌ترین بازی های کارتی می‌باشد که در عین سادگی جذابیت فوق العاده‌ای دارد، قوانین و روش بازی کارتی کاستل نسبتا ساده می‌باشد با این حال دارای جزئیاتی می‌باشد که برای بهتر انجام شدن بازی باید در نظر گرفته شوند.

در کاستل بازیکنان با سه دسته از کارت‌های آقای کله کدو، جناب کهنه پیچ و استاد گور به گور سر و کار دارند که طبق قوانین بازی باید مجموعه‌ای از کارت‌ها را جمع آوری کنند و بیشترین امتیاز را کسب کنند. این بازی کارتی برای بازیکنان بالای ۸ سال و تعداد ۲ تا ۶ نفر طراحی و عرضه شده است. اگر علاقه‌مند به بازی‌ های رومیزی با ژانر و سبک‌های مختلف هستید کلیک کنید: انواع بازی های فکری

 

این دسته از بازی های فکری فضای به شدت مهیجی را به وجود می آورند و حس‌های متفاوتی نظیر هیجان، استرس و ریسک را همزمان به بازیکنان القا می کنند ضمن آنکه برخی از بازی های کارتی به شدت طنز بوده و لحظات شاد و مفرحی را ایجاد می‌کنند. در این مطلب به معرفی چند بازی کارتی محبوب بین بزرگسالان و نوجوانان پرداختیم، ویژگی و مشخصات، ژانر هر یک از آن‌ها را به اختصار توضیح دادیم.

تعداد بازی های کارتی عرضه شده بسیار است که معرفی آن‌ها در این متن نمی‌گنجد، این مطلب به طور مختصر درباره بازی‌های فکری کارتی صحبت کرده است. برای مطالعه کامل این مطلب، دریافت جزئیات بیشتر و آشنایی با انواع بازی کارتی به این صفحه از سایت فروشگاه بازی فکری رایاد مراجعه فرمایید.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.