ارتباط با ما در

بررسی عوامل افزایش سرقت در شیراز و راه های کاهش آن

جرم، جنایت و سرقت در همه جای دنیا وجود دارد و تنها میزان این جرم‌ها در مناطق مختلف، متفاوت است. تورم، بیکاری و فقر از عوامل تأثیرگذار بر کاهش یا افزایش ارتکاب جرم به‌شمار می‌روند.

منتشر شده

آمار سرقت در شیراز موضوعی است که در مقاله امروز قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم. جرم، جنایت و سرقت در همه جای دنیا وجود دارد و تنها میزان این جرم‌ها در مناطق مختلف، متفاوت است. تورم، بیکاری و فقر از عوامل تأثیرگذار بر کاهش یا افزایش ارتکاب جرم به‌شمار می‌روند.

از همین رو استفاده از سیستم های حفاظتی برای امکان مختلف مثل دوربین مداربسته، دزدگیر اماکن، درب ضد سرقت، نرده های فلزی و…. به صورت چشمگیری بیشتر شده و اهمتی تجهیزات حفاظتی و نظارت تصویر امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است.

دراین‌ افزایش چشمگیر سرقت در شیراز نباید از نقشی که خانواده در کنترل، اصلاح و تربیت فرزندان دارد، غافل شویم. خانواده، به‌عنوان رکن اصلی پرورش و رشد فرزندان وظیفه سنگین و حساسی را در قبال تربیت سالم آن‌ها ایفا می‌کند و باید بستر مناسبی را برای رشد آن‌ها فراهم کند.

باتوجه به اینکه نرخ بیکاری و مشکلات اقتصادی در ایران، به‌طور چشمگیری افزایش یافته است، خانواده‌ها با مشکلات عدیده‌ای برای تأمین مخارج زندگی مواجه شدند. این فشارها، افراد را وادار به انجام جرم‌هایی نظیر سرقت، زورگیری و کلاهبرداری می‌کنند. هر چند این دلایل نمی‌توانند انجام امور غیرقانونی را توجیه کنند. البته، در برخورد با این جرائم، باید علل و ریشه ارتکاب آن نیز مورد ملاحظه قرار گیرد.

تامین امنیت در شیراز

افزایش سرقت در شیراز نسبت به سال‌های اخیر

معاون عملیات انتظامی فارس، طی مصاحبه‌ای بیان کرد که در ۴ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، آمار سرقت در شیراز و کشفیات حاصل از آن، ۲۲ درصد رشد کرده است. با پیگیری‌های نیروی انتظامی، سرقت از طلافروشی و بانک‌ها، صفر بوده و نسبت‌به سال قبل، کاهش ۱۰۰ درصدی داشته است. همچنین تحرکات اشرار و اراذل اوباش نیز ۸۶ درصد کاهش یافته است.

پلیس بارها در رسانه ها اعلام کرده است که استفاده از دوربین های مدار بسته و سیستم های حفاظتی مخصوصا در شهر های بزرگ مثل شیراز و تهران نباید نادیده گرفته شود چرا که هم به بازدارندگی ارتکاب جرم و هم به پیگیری و تسریع در رسیدگی به پرونده کمک شایانی خواهد کرد.

دلایل افزایش سرقت

در شیراز نیز مانند سایر شهرها، رابطه مستقیم و مثبتی بین رشد آمار سرقت و جرائم غیرقانونی، افزایش جمعیت، فقر، نرخ بیکاری، تورم، تغییر هرم سنی و جوانی جمعیت وجود دارد. از سوی دیگر، رعایت‌نکردن نکات ایمنی توسط مردم و کاهش کنترل‌ها در جامعه نیز از عوامل افزایش میزان سرقت در جامعه محسوب می‌شوند. از آنجایی‌که تقریباً در جامعه ایران، عمده‌ترین و شایع‌ترین نوع بزهکاری، سرقت محسوب می‌شود، این مسئله باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

بنابراین دست‌اندرکاران این حوزه باید نحوه برخورد صحیح با این معضل را شناسایی کنند و با فرستان مجرمان به کانون‌های اصلاح و تربیت، آن‌ها را به جامعه بازگردانند. شاید برای شما و یا اطرافیان شما پیش آمده باشد که هنگام حضور در مکان‌های عمومی، در یک چشم برهم زدن، اموالی را که با رنج و سختی به دست آوردید را از شما ربوده‌اند.

بنابراین ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط می‌بایست، تمهیدات لازم را دراین‌خصوص اجرا و امنیت را در جامعه برقرار کنند. با اجرایی کردن این تدابیر، قطعاً آمار سرقت در شیراز و سطح استان به‌میزان قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت.

تامین امنیت در شیراز با استفاده از دوربین مداربسته

راهکارهای افزایش تأمین امنیت

در مورد خانواده و وظایفی که در قبال فرزندان دارد، در بخش قبل صحبت کردیم. خانواده از طریق کنترل و آموزش صحیح، می‌تواند نقش بسزایی بر رفتار فرزندان در جامعه داشته باشد؛ زیرا رفتارهای نابه‌هنجار در دوران کودکی می‌توانند زمینه‌ساز بزهکاری و سرپیچی از قوانین در آینده باشند و امنیت جامعه را به‌خطر اندازند.

پس خانواده می‌تواند مسئولیت پررنگی در افزایش امنیت داشته باشد. قدم بعدی به سازمان‌های اجرایی بازمی‌گردد که با نصب دوربین‌های مداربسته در مکان‌های عمومی، می‌توانند در کاهش جرائم مؤثر واقع شوند و مجرمین را به دام قانون بیندازند.

نقش دوربین مداربسته در جلوگیری از سرقت و پیگیری مجرم در شیراز

امروز به هر مکان عمومی، خیابان، فروشگاه و مغازه‌ای که سر بزنید دوربین‌های مداربسته‌ای که در محل نصب شدند را مشاهده می‌کنید. این دوربین‌ها در به دام انداختن سارقان و مجرمان نقش مهمی دارند و برخلاف سال‌های قبل، در بسیاری از موارد می‌توانند به کمک مأموران بیایند و مجرمان را تسلیم کنند. مسئله اصلی اینجاست که آیا این سازوکارها به‌تنهایی قادرند جنبه پیشگیرانه داشته باشند و آمار سرقت در شیراز را کاهش دهند؟

شاید بتوان با نصب چند دوربین در اماکن سطح شهر از وقوع جرائم جلوگیری کرد اما آیا این دوربین‌ها منافاتی با حفظ حریم خصوصی شهروندان ندارند؟ در صورت استفاده غیرمجاز و یا سوءاستفاده از دوربین‌ها تکلیف چیست؟ چه قوانینی بر شیوه استفاده از آن‌ها دلالت و نظارت خواهد داشت؟ این موارد مسائلی هستند که، لازم است حتماً در این‌باره مورد بررسی قرار گیرند.

اکثر سارقین هنگامی که قصد دارند مکانی را مورد سرقت قرار دهند، یک‌بار محل مورد نظر را بررسی می‌کنند. با نصب دوربین‌های مداربسته در منزل شما، هم تصاویر دزدها در دوربین ثبت می‌شوند و هم آن‌ها متوجه مجهز بودن مکان به دوربین مداربسته می‌شوند. ازآنجایی‌که سارقین دوست ندارند تصویر آن‌ها در جایی ثبت شود، ممکن است قید محل موردنظر را بزنند.

پیشگیری از جرم با استفاده از دوربین مداربسته در شیراز

فروشگاه معتبر دوربین مداربسته در شیراز

فروشگاه آیس پلاس، به‌عنوان یک فروشگاه معتبر و قدرتمند در زمینه مشاوره و فروش دوربین‌ مداربسته در شیراز آماده خدمت‌رسانی به همشهریان عزیز است. با اعتماد به آیس پلاس و همکاری با این مجموعه، می‌توان در کاهش آمار سرقت در شیراز سهیم بود. این مجموعه ضمن ارائه کالاهای اصل، خدمات پس از فروش و حفظ ارتباط با مشتریان، در جلب رضایت و اعتماد آن‌ها موفق عمل کرده است.

علاوه بر مطالب آموزشی مفیدی که در سایت فروشگاه آیس پلاس (iceplus.ir) موجود است، شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با مشاوران متعهد مجموعه گفت‌وگو کنید. اگر تجربه نصب دزدگیر در منزل خود را دارید، حتماً متوجه شده‌اید که سیستم آن‌ها خطاهای بسیاری دارد و در بعضی مواقع، به‌اشتباه آژیر می‌زند. هنگامی که مدتی از نصب این دزدگیرها بگذرد، آژیرهای اشتباه آن برای ما عادی می‌شود و ممکن است به آلارم‌های آن توجه نکنیم.

اگر همراه دزدگیر، نسبت به نصب دوربین مداربسته نیز اقدام کنیم، در مواقعی که دزدگیر آژیر می‌کشد، می‌توانیم بلافاصله توسط اینترنت و به‌وسیله تلفن همراه خود، وضعیت منزل را مشاهده کنیم. در این شرایط اگر سرقتی در حال وقوع بود، بلافاصله اقدامات لازم را در برخورد با سارقان انجام خواهیم داد.

فروشگاه دوربین مداربسته در شیراز

مطلب نهایی در مورد کاهش سرقت در شیراز با استفاده از سیستم های حفاظتی-نظارتی

آمار سرقت در شیراز  و راهکار های مقابله با آن از جمله دوربین های مداربسته امنیتی موضوعی بود که در مقاله امروز به‌طور کامل به آن پرداختیم. سلامت یک جامعه در گرو برقراری امنیت و کاهش بزهکاری‌های اجتماعی است. به‌طور کلی، جامعه‌ای در پیشگیری از وقوع جرائم موفق می‌شود که فرهنگ‌سازی‌های لازم در این زمینه را در مدارس به خانواده‌ها و دانش‌آموزان آموزش دهد.

مجرمانی که در سنین پایین مرتکب جرم می‌شوند، می‌توانند با مشاوره‌های صحیح و برخوردهای مناسب دوباره به بطن جامعه بازگردند. شاید این برخوردها همیشه جواب ندهند، اما حداقل مانند سرکوب‌گری نتیجه عکس نخواهد داد.

فروشگاه آیس پلاس یک فروشگاه معتبر دوربین مداربسته و تجهیزات نظارتی در شیراز می باشد که با سالها تجربه و تخصص به فروشگاهی مورد اعتماد و مقبولیت در شیراز و جنوب کشور تبدیل شده است.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.