ارتباط با ما در

کوئل الکتریکی

از کاربری‌های کویل الکتریکی می‌توان در هواساز ها، داکت ها اشاره کرد. بدنه کویل از جنس گالوانیزه میباشد ولی فین‌های آن ازمتریال آلومینیوم یا مس هستند.

منتشر شده

کویل الکتریکی یک مدل مبدل حرارتی است که جریان الکتریکی برق را به انرژی گرمایشی تبدیل می‌کند، به علت اینکه کویل برقی با جریان متناوب برق ۳ فاز عمل می‌کنند مناسب مکان‌های مسکونی نمی‌باشند. عایق گرمایی مناسب، کاهش مصرف انرژی، راندمان بالا ازرایج ترین نقاط قوت این سیستم‌ها است. به دلیل فضای آزاد، ارتفاع بسیار مسطح در کارخانه‌های بزرگ، گرم کردن محیط عمل سختی خواهد بود. ولیکن تلاش فراوان مهندسین کویل DX، این محصول را بومی سازی کرده است. این نوع دستگاه با جریان الکتریسته، المنت های موجود درآن وظیفه تولید گرما را برعهده دارد.

از کاربری‌های کویل الکتریکی می‌توان در هواساز ها، داکت ها اشاره کرد. بدنه کویل از جنس گالوانیزه میباشد ولی فین‌های آن ازمتریال آلومینیوم یا مس هستند. دستگاه کارکرد تابلو برق کویل الکتریکی به طور تک مرحله‌ای یا چند مرحله‌ای می‌باشد. در اندازه؛ ظرفیت‌های متفاوت این نوع از محصولات، بنا به درخواست مصرف کننده با تراکم، جنس فین، ضخامت ورق و سایر ویژگی‌های مختلف طراحی، تولید می‌گردد.

مزایا معایب کویل الکتریکی

  • کاهش مصرف انرژی
  • دارای هزینه کم‌تر به نسبت هواساز
  • راندمان وکارکرد بالا همچنین طول عمر مناسب
  • گرمادهی عالی
  • از معایب آن مصرف برق ۳ فاز
  • عدم کاربرد در آپارتمان یا محیط مسکونی
  • نداشتن محافظ بدنه

شیر برقی چیست

همان‌طور که ا نام این قطعه مشخص است یک شیر کنترل کننده جریان سیال الکترومکانیک است که از راه نیروی الکتریکی عمل می‌کند. اجزائی که آن را شکل می‌دهند از کویل الکتریکی، هسته، بدنه شیر، سلونوئید، ورودی شیر، خروجی، میله فلزی، قاب و فنر تشکی شده‌اند. یکی‌از اجزای شیر برقی که چندی پیش آن را نام بردیم بویین یا سلونوئید است که ازترکیبات اصلی شیر برقی میباشد. ازیک کویل الکتریکی، هسته فرومغناطیسی متحرک که در مرکز، ساخته شده است. ازاین قطعه بیشتر در شرایطی استفاده می‌گردد که بخواهیم با شیرهای دستی آن را عوض کنیم، چون توانایی مهم آن‌ها کنترل از راه دور با استفاده ازریموت می‌باشد.

وضعیت این سیستم در حالت بسته طوری است که پیستون بوسیله‌ی فنر، روی دهانه قرار گرفته، ازجریان سیال جلوگیری می‌کند. به محض اینکه کویل الکتریکی درون بویین یا سلونوئید به جریان برق متصل می‌گردد، میدان مغناطیسی ایجاد شده در کویل الکتریکی موجب بالا بردن پیستون بوسیله‌ی فنر شده و راه برای حرکت آب باز می‌شود.

آشنایی با فن کویل الکتریکی زمینی

شرکت کویل ساز DX این دستگاه را به طور زمینی پیاده سازی کرده، در حقیقت کویل الکتریکی و بلوور ازاجزای اصلی آن‌ها تأمین سرمایش و گرمایش مکان مورد نظر به بهترین شکل ممکن است. برای عملی ساختن این فرایند باید آب سرد ازراه فن ازدرون این قطعات گذر و آب گرم مصرفی از اجزای اصلی دستگاه عبور می‌کند و موجب گرم شدن هوای محیط می‌شود. فن کویل برقی بوسیله‌ی مدار لوله کشی آب سرد، گرم مورد نیاز را فراهم می‌نماید، در حقیقت تهویه آب سرد با دستگاهایی مانند چیلر تامین می‌گردد. تهویه آب گرم با موتورخانه ویا پکیج صورت می‌گیرد.

تشرکت کویل dx این سیستم را طوری طراحی کرده‌اند که قابلیت تامین سرمایش، گرمایش محیط را بدون توقف برای مصرف کنندگان تهیه می‌کند. همچنین فرایند فوق از راه پرتاب باد بوسیله‌ی بلوور انجام می‌پذیرد. فن کویل الکتریکی با بهره‌گیری از سیستم هواساز، هوای مکش را تامین،  تنظیمات حرارتی را با ترموستات اجرا می‌کند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.