ارتباط با ما در

لیست ایرلاین های جمهوری اسلامی ایران قابل رزرو در مستر بلیط

ایرلاین های متفاوتی در ایران مشغول به فعالیت هستند که هر کدام با هدفی معین و عرضه خدمات مناسب نه تنها پروازی ایمن و بی خطر را فراهم کرده است بلکه می کوشند که رضایت مسافران را جلب کنند.

منتشر شده

ایرلاین های متفاوتی در ایران مشغول به فعالیت هستند که هر کدام با هدفی معین و عرضه خدمات مناسب نه تنها پروازی ایمن و بی خطر را فراهم کرده است بلکه می کوشند که رضایت مسافران را جلب کنند. اگر شناخت درستی از این ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی داشته باشید به شما کمک می کند در هنگام خرید بلیط هواپیما انتخاب بهتری داشته باشید. این ایرلاین ها نزدیک به ۴۵ سال است که در ایران فعالیت می کنند و شامل بخش های خصوصی، نظامی و دولتی هستند. تعداد این ایرلاین ها نزدیک به ۱۶ تا هستند که شاید هر کدام از ما تعداد کمی از آن ها را بشناسیم. در این قسمت از مقاله می خواهیم ایرلاین هایی که در مستر بلیط قابل رزرو هستند را به شما معرفی کنیم. پس از آشنایی با این ایرلاین ها اطلاعاتی نیز راجع به ناوگان های هوایی کشور در اختیار شما قرار می دهیم.

معرفی ناوگان هوایی کشور

ماهان: ماهان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی در ایران است که اولین پروازهای آن بین مسیر تهران کرمان آغاز شد. این شرکت در سال ۱۳۷۱ تاسیس گردید که در حال حاضر ۵۲ فروند هواپیما دارد. از این تعداد ۳۶ تا از آن ها فعال هستند که باعث شده ماهان از ایمن ترین شرکت های منطقه خاورمیانه باشد. ماهان دارای کلاس های مختلف پروازی است که در مستر بلیط می توانید بلیط پروازهای آن را مشاهده و خریداری نمایید. فعالیت شرکت ماهان از نوع مسافربری و باربری است و امکانات مخصوصی هم در اختیار مسافران قرار می دهد که همین امر باعث رضایتمندی مسافران از این ایرلاین شده است.

قشم ایر: ایرلاین قشم ایر در سال ۱۳۹۱ تاسیس شد و کار خود را با یک هواپیمای اجاره ای شروع کرد. پس از مدتی توانست ۱۸ پرواز خارجی را پوشش بدهد. قشم ایر تقریبا تمام پروازهای داخلی را پوشش می دهد و به تمام استان های ایران پرواز دارد. قشم ایر از انواع کلاس ها از جمله بیزینس کلاس برخوردار است که پروازهای طولانی را پوشش می دهد.

زاگرس: یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی بزرگ در ایران زاگرس می باشد که کار خود را در سال ۱۳۸۴ با دو فروند شروع کرد. هم اکنون این تعداد به ۲۰ فروند رسیده است. ایرلاین زاگرس به بهترین کیترینگ ها مجهز بوده و همیشه نام این شرکت را در میان بهترین ها خواهید یافت.

ایران ایر: ایران ایر از قدیمی ترین و محبوب ترین ایرلاین های جمهوری اسلامی ایران است که هم اکنون ۴۳ هواپیما دارد که از پیشرفته ترین تکنولوژی ها پیروی می کند. این شرکت دومین ایرلاین برتر ایران است و از شرکت هایی است که از خدمات فرودگاهی کشورهای دیگر پیروری می کند. ایران ایر  خدمات سرویس غذا و کترینگ را به مشتریان خود به بهترین نحو ارائه می دهد و سرویس های غذای آن طبق استانداردهای ویژه آماده می شود.

معرفی مستر بلیط

سامانه و اپلیکیشن مستر بلیط در دسترس است تا بهترین خدمات را در ارائه بلیط هواپیما،‌ اتوبوس و قطار را در راحت ترین و سریع ترین زمان ممکن در اختیار مسافران قرار بدهد. برخلاف شیوه های سنتی فروش بلیط، مستر بلیط تلاش می کند در بستری آنلاین و قابل امن، قابلیت های با کیفیتی همچون انتخاب نوع سفر، امکان لغو و استرداد بلیط و ارائه پروازهای چارتری را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد. فعالیت مستر بلیط در سال ۱۳۹۴ آغاز شده است و از اولین سایت های رزرو آنلاین بلیط هواپیما در آن سالها بود. با توجه به رضایت مشتریان و درخواست مکرر آنها بلیط های قطار و اتوبوس نیز در سامانه ارائه شد و به مرور این مجموعه کامل تر شد. امروزه این روند همچنان ادامه دارد و با اضافه کردن پروازهای خارجی آسان ترین و ارزان ترین سفرها برای مسافران ارائه می شود.

کیفیت شرکت های هواپیمایی

کیفیت شرکت های هواپیمایی را بر اساس قدمت و سابقه شرکت هواپیمایی مورد سنجش واقع نمی شود. به همین خاطر کیفیت هایی که در ادامه می آید بر اساس تکنولوژی مورد استفاده، کیفیت هواپیمای ناوگان و رضایت مشتریان لیست بندی شده است.

شرکت هواپیمایی کیش ایر: این ایرلاین به این دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است که ناوگان هوایی آن پیشرفته و جدید می باشد. از آنجا که می دانیم نوع و مدل هواپیماها یکی از عوامل مهم در تعیین سطح کیفیت خدمات می باشد،‌ ایرلاین کیش ایر در گذشته از دو فروند هواپیمای مسافربری توپولوف استفاده می کرد، زمانی که استفاده از این نوع هواپیماها ممنوع شد شرکت کیش ایر این دو فروند را از ناوگان هوایی خود حذف کرد و به جای آن از هواپیماهای با کیفیت تر و جدیدتر استفاده کرد.

شرکت هواپیمایی معراج: این شرکت هم در رده بهترین ایرلاین ها قرار دارد. ایرلاین معراج به خوش قول ترین شرکت های هواپیمایی ایران تبدیل شده است، به این دلیل که پروازهای این شرکت با تاخیر خیلی کم صورت می گیرد. ایرلاین معراج از خدمات با کیفیت دیگری مثل سرویس های غذایی و کترینگ، تعمیرات هواپیما و فعالیت گسترده در مقاصد مختلف داخلی و خارجی برخوردار است که همین خدمات باعث جلب و رضایت مشتریان شده است. برای خرید بلیط هواپیما این شرکت می توانید از سامانه و اپلیکیشن مستر بلیط خرید خود را انجام دهید.

شرکت هواپیمایی آسمان: یکی از بزرگترین و بهترین ایرلاین های کشور جمهوری اسلامی ایران، آسمان است که از ادغام چهار شرکت هواپیمایی کوچک به وجود آمده است. ناوگان هوایی مجهز و گسترش و رشد توانایی های فنی-عملیاتی پرسنل آن موجب شهرت این شرکت شده است. آسمان، ۳۳ فروند هواپیمایی دارد که به مقاصد داخلی و خارجی پرواز می کنند. از دلایل دیگری که باعث شده این شرکت در لیست بهترین ایرلاین ها قرار بگیرد گسترش تعداد مسافران، توسعه پروازها، فعالیت در زمینه آموزش به نیروهای حرفه ای و تجهیز کردن هواپیما بوده است.

معرفی ناوگان ها

ناوگان های هوایی موجود در ایران از هواپیماهای متنوعی برخورد دار هستند، از آنها که سن بیشتری دارند تا جدیدترین آنها در این ناوگان ها مورد استفاده قرار می گیرند. به جز هواپیماهای مسافربری در این ناوگان ها هواپیماهای باربری نیز وجود دارند. هدف اصلی ما این است در قسمت پایانی مقاله به معرفی برخی از جدیدترین هواپیماهای مسافربری که در ناوگان ها استفاده می شوند بپردازیم.

ایرباس A320

یکی از بهترین هواپیماها در دنیا ایرباس A320است که جزء پرفروشترین هواپیماها به شمار می رود و از این منظر در رتبه دوم قرار گرفته است. نمونه هایی از این نوع هواپیما در شرکت های هواپیمایی ایران دیده می شود که بازه عمر آن ها عمدتا به ۳۰ سال می رسد. ایرلاین های ایران ایر و آسمان از خریداران این نوع هواپیما هستند.

ایرباس A340-600

یکی جدیدترین هواپیماهای جدید وارد شده به ایران هواپیمای A340 است که در رده هواپیماهای مسافربری عظیم و چهار موتوره می باشد. این نوع هواپیما توانایی حمل مسافر با ظرفیت ۳۵۰ نفر و کلاس های آن اکونومی، بیزینس و فرست کلاس هستند. هدف طراحی این نوع هواپیما این بود که توانایی جا به جایی مسافر در تعداد بالا را داشته باشد که در سال ۱۹۹۱ در سه مدل ۳۰۰، ۵۰۰، و ۶۰۰ این هدف اجرایی شد. ایرلاین ها ایرباس، ماهان، آسمان و معراج از استفاده کنندگان این هواپیما در ایران می باشند.

ATR 72

این هواپیماها از طراحی بهینه و موتورهای قوی برخوردار هستند و مدل های بعدی آن نیز پیشرفته تر و بهینه تر شدند. سری ۲۱۰ این هواپیما موتور آن در مواجه با هوای گرم و ارتفاعات بالاتر بهینه سازی شد. ایرلاین آسمان از اولین شرکت هایی است که از این نوع هواپیماها استفاده می کند. تعدادی هواپیمای ATR 72 سری ۲۰۰ و ۵۰۰ در ناوگان هوایی آسمان وجود دارد.

بوئینگ ۷۳۷

این بوئینگ ۱۰۰ تا ۲۰۰ در مدت ۵۰ سال فعالیت خود توانسته در رده پر فروش ترین هواپیماها در دنیا قرار بگیرد. از آنجا که سری ۷۳۷ در طراحی و ساخت بدنه خود توانست حتی هزینه های اقتصادی را کاهش دهد در سری های بعدی ۳۰۰ تا ۳۴۰ نیز همین روند را ادامه داد. از اولین خریداران این نوع هواپیما در ایران شرکت ایران ایر بود. در حال حاضر ایرلاین های آسمان، کیش، کارون، سپهر، آتا و کاسپین از این نوع هواپیما در ناوگان خود استفاده می کنند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.