ارتباط با ما در

سازمان ملل اعلام کرد:

۱۰۰ هزار نفر آواره در حمله ترکیه به شمال شرق سوریه

سازمان ملل از آواره شدن بیش از هزاران نفر در شمال شرقی سوریه به دلیل حملات ترکیه به شبه‌ نظامیان کرد این منطقه خبر داد .به گزارش این سازمان بسیاری از آوارگان در مدارس شهرهای “تل تمر” و “حسکه” ساکن شده‌اند.

منتشر شده

به گزارش جامعه ایرانی؛ هواپیماهای جنگی و ‌توپخانه ترکیه تا روز جمعه و برای سومین روز پیاپی مناطق مرزی شمال شرقی سوریه را بمباران کردند و به همین دلیل هزاران نفر خانه خود را رها و فرار کرده اند.

 

خانواده کردی در حال فرار از خانه خود در شهر راس‌العین در شمال سوریه/ عکس: یورواکتیو

سازمان ملل: 100 هزار نفر آواره در حمله ترکیه به سوریه

به گزارش تایم، این اقدام ترکیه باعث آواره شدن ده‌ها هزار نفر از مردم این منطقه شده است. کابوسی مکرر که با بستن عجولانه ساک‌ها، ترافیک و بسته شدن بزرگراه‌ها شروع شده و با تصور سرنوشتی مبهم پایان می‌یابد.

تایم نوشت: خانواده‌هایی که در چند سال گذشته به دلیل حمله “داعش” فرار کرده‌اند، اینک به دلیل حملات ترکیه به “جنگاوران کرد” فرار می‌کنند. کرد‌هایی که در شکست گروه‌های افراطی نقش داشتند.  ایالات متحده آمریکا که “دست در دست” با کردهای سوریه کار می‌کرد، اینک پای خود را پس کشیده و متحدان خود را رها کرده است.

تایم در گزارش خود تشریح کرد: غیرنظامیان مجددا آواره شده و در حال فرار هستند اما این بار جای کمتری برای رفتن آوارگان وجود دارد. مرزهای شمالی با ترکیه بسته شده‌اند. کمپ‌های آوارگان در حال حاضر گنجایش ندارد و احتمال هرج و مرج در بخش‌های سرکوب نشده داعش به عنوان نیروی دشمن وجود دارد.

“فیلیپو گرندی” کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در این باره گفت: صدها هزار غیر نظامی در شمال سوریه در معرض آسیب جدی هستند. وی اضافه کرد: غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی نباید تحت اهداف جنگی قرار بگیرند.

رویترز در این باره نوشت: از زمان آغاز حملات ترکیه به شمال سوریه، خودروها و کامیون‌های زیادی در جاده‌ها دیده می‌شوند. خانواده‌ها به سختی وسایل و لوازم قابل حمل خود را در کیسه‌های پلاستیکی بسته بندی کرده‌اند و با خود جابه‌جا می‌کنند.

هم‌زمان گروه‌های حقوق‌بشری از کشته شدن دست کم ۱۱ غیرنظامی در جریان این حملات خبر داده‌اند.

خبرگزاری سی‌بی‌اس نیوز آمریکا نیز به نقل از سازمان ملل تعداد آوارگان کنونی منطقه را بیش از ۷۰ هزار عنوان کرد.

بسیاری از آوارگان در مدارس شهرهای “حسکه” و “تل‌تمر” ساکن شده‌اند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

سازمان ملل: 100 هزار نفر آواره در حمله ترکیه به شمال شرق سوریه

سی‌بی‌اس با تشریح وضعیت کنونی شهر کُردنشین “قامشلی” در بخش شمالی سوریه نوشت: دو شب پیش این شهر مورد حملات خمپاره ای قرار گرفت و به دلیل برخورد سه خمپاره در این شهر یک نفر کشته و ۲ نفر به شدت زخمی شدند.

قامشلی در نزدیکی مرز ترکیه واقع شده و مرکز اداری کردهای سوریه محسوب می‌شود. فاصله کم و اهمیت این شهر به معنای آسیب پذیری بیشتر در برابر حملات است.

این نوع از حملات به قامشلی باعث خروج گسترده مردم از شهر و بسته شدن خیابان های منتهی به جنوب برای دسترسی به مناطق امن‌تر شده است.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.