ارتباط با ما در

ارائه راهکارها برای بهبود فضای ورزشگاه‌های فوتبال

اولین جلسه معاونان باشگاه‌های فرهنگی باشگاه‌های لیگ برتری در سازمان لیگ برگزار شد.

منتشر شده

به گزارش جامعه ایرانی؛ اولین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه‌های لیگ برتری امروز با حضور حجت‌الله بهمنی، مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی، محسن شکل آبادی مدیر فرهنگی باشگاه سپاهان، جلال زهرایی نماینده مدیرعامل در امور هواداران باشگاه‌های سپاهان، ساسان سیاح طاهری معاونت فرهنگی باشگاه فولاد خوزستان، عبد الرحیم صفری معاونت فرهنگی صنعت نفت آبادان، عباس قربانعلی زادگان معاون فرهنگی باشگاه سایپا و محمد حسن کرباسی مشاور اجرایی باشگاه استقلال در سالن روابط عمومی سازمان لیگ برگزار شد.

آئین نامه کانون هواداران به باشگاه ها ابلاغ شده است

مدیر روابط عمومی سازمان لیگ در ابتدای این نشست بر لزوم و اهمیت برگزاری نشست‌های فرهنگی تاکید و اظهار کرد: در جهت بهبود فضای فرهنگی فوتبال بهترین و اجرایی ترین راهکار آغاز این مساله از خود باشگاه‌هاست. البته باشگاه‌ها در این شرایط سخت اقتصادی بودجه بسیار محدودی برای امور فرهنگی خود دارند.

وی افزود: به طور جدی مسایل فرهنگی را پیگیر می‌کنیم و در همین راستا در گام اول باشگاه‌ها موظف به معرفی معاونان فرهنگی خود شدند و در گام دوم سازمان لیگ فوتبال ایران آئین نامه کانون هواداران را تدوین و به باشگاه‌ها ابلاغ کرد. در ضمن باشگاه‌ها را مکلف کردیم که همیاران هوادار خود را در هر باشگاه معرفی کنند و کارگروه فرهنگی باشگاه‌ها را نیز فعال خواهیم کرد.

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ تصریح کرد: آئین نامه کانون هواداران نیز ممکن است در اجرا دارای اشکلاتی باشد که به مرور این اشکالات برطرف خواهد شد.

بهمنی تصریح کرد: اگر به قوانین احترام گذاشته شود ۹۰ درصد مسایل فرهنگی حل شده است و کمیته انضباطی از ابتدای فصل اقدام های قانونی و محکمی با متخلفین انجام داده و حتی بازیکنان متخلف با جرایم مالی تنبیه شدند و این مساله خود راه را برای اجرای بهتر مسایل فرهنگی در فوتبال باز می کند.

انجام امور فرهنگی متناسب با روحیه جوانان
عباس قربانعلی زادگان معاون فرهنگی باشگاه سایپا نیز در این جلسه اظهار داشت: جنس فعالیت فرهنگی باشگاه‌ها در فوتبال با فعالیت‌های فرهنگی در بخش‌های دیگر تفاوت دارد. باید در بخش فرهنگی متناسب با روحیه جوانان فعالیت‌هایی در نظر گرفت.

لزوم ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی
محمد حسن کرباسی مشاور اجرایی مدیرعامل باشگاه استقلال هم در این نشست عنوان کرد: باشگاه‌ها عنوان فرهنگی – ورزشی را یدک می‌کشند اما متاسفانه در اکثر باشگاه‌ها توجه به امور فرهنگی بسیار کم است آن هم در حالی که فوتبال در کل دنیا یک پدیده قابل توجه است که تمامی اقشار جامعه با آن عجین هستند. با این حال متاسفانه غیبت برخی از معاونان فرهنگی باشگاه‌های لیگ برتری نشان از کم توجهی به این مقوله مهم در فوتبال است و باید از جناب بهاروند ریاست محترم سازمان لیگ و آقای بهمنی مدیر روابط عمومی وامور فرهنگی سازمان لیگ تشکر کنیم که زمینه برگزاری چنین نشست‌هایی را فراهم می‌کنند.

وی افزود: خیلی از مشکلاتی که گاهی در ورزشگاه‌ها پیش می‌آید با اقدام‌های فرهنگی و پیشگیرانه قابل حل است و حتی گاهی با ۲۰۰ شاخه گل رابطه هواداران دو باشگاه را قبل از یک مسابقه بهبود بخشیده‌ایم. آن هم در حالی که حتی گاهی باشگاه‌ها برای این هزینه اندک فرهنگی هم با مشکلاتی مواجه هستند. لزوم ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در ورزشگاه‌ها از سوی باشگاه‌ها کاملا احساس می‌شود.

استفاده بیشتر از همیاران هوادار در ورزشگاه‌ها
عبدالرحیم صفری نماینده باشگاه صنعت نفت آبادان هم با ابراز تاسف از غیبت برخی معاونان باشگاه در اولین جلسه هم اندیشی عنوان کرد: باشگاه صنعت نفت همیاران هواداران خود را فعال کرده است و در تلاش هستیم که نظم بهتری روی سکوها با استفاده از همین همیار هواداران ایجاد کنیم. البته بحث بیمه و مسایل مربوط به این همیار هواداران نیز باید به طور دقیق پیگیری شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه بودجه فرهنگی باشگاه‌ها بسیار اندک است در حالی که برای تجهیز همیاران هوادار نیز نیاز به لباس متحد الشکل وتجهیزاتی داریم.
صفری همچنین پیشنهاد کرد در برگزاری مراسم فرهنگی مسابقات امکان برگزار مراسم تجلیل و بزرگداشت‌های بومی نیز فراهم شود.

لزوم بومی سازی آئین نامه کانون هواداران
ساسان سیاح طاهری در این جلسه گفت: سال‌هاست در بخش فرهنگی و اجرایی باشگاه فعالیت دارم. باشگاه فولاد نیز در حال گزینش همیاران هوادار خود است و ۱۵۰ نفر را به عنوان همیار هوادار انتخاب خواهیم کرد و آموزش‌های لازم را به آنها می‌دهیم.
وی افزود: آئین نامه کانون هواداران را هم مطالعه کرده‌ام و این آئین نامه نیاز به چکش کاری دارد و برخی موارد آن باید بومی سازی شود.

سیاح طاهری همچنین پیشنهاد کرد در جلسات فرهنگی نماینده‌ای از نیروی انتظامی یا یگان ویژه نیز حضور داشته باشد زیرا گاهی در جریان مسابقات در ورزشگاه‌ها مشکلاتی پیش می‌آید که باید در این زمینه نیز با نیروی انتظامی هماهنگی‌های لازم حتی برای رفتن از یک بخش ورزشگاه به بخش دیگر ایجاد شود.

انجام امور فرهنگی باشگاه‌ها الزام آور شود
جلال زهرایی اظهار کرد: باشگاه سپاهان ۱۲۰ تا ۱۳۰ نفر عوامل اجرایی داشته‌ایم که تاییدیه های لازم را از مراجع ذی‌صلاح اخذ کرده‌اند. با این حال باید به مشوق‌ها آموزش‌های لازم داده شود. ضمن اینکه هر مساله‌ای الزام آور باشد اجرایی نیز خواهد شد. همان طور که در بحث گیت‌ها و فروش بلیت الکترونیک الزام‌ها باعث ایجاد این مساله شد در بخش فرهنگی نیز باید سازمان لیگ برخی موارد را الزام آور کند.

وی افزود: وقتی شاهد فحاشی در ورزشگاه‌ها هستیم این سوال پیش می‌آید که آیا آموزش‌های لازم را به مشوقین داده‌ایم؟ بهتر است که مسائل فرهنگی و مشکلات در همین جلسات به بحث گذاشته شود تا بخواهیم در یک جمع ۴۰ یا ۵۰ هزار نفری این مشکلات را در ورزشگاه حل کنیم.

رابطه نزدیک‌تر مدیران فرهنگی با بازیکنان تیم‌ها
محسن شکل آبادی نیز در این جلسه ضمن تاکید بر برگزاری این نشست‌های هماهنگی اعلام کرد: بهتر است که نماینده فرهنگی باشگاه‌ها رابطه نزدیک‌تری با بازیکنان و مربیان تیم داشته باشند زیرا در آن صورت آموزش و اجرای مسائل فرهنگی به بازیکنان فوتبال نیز راحت‌تر و سهل‌الوصل‌تر خواهد بود.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.