ارتباط با ما در

یک وکیل پایه یک دادگستری:

شکست توطئه‌های دشمن در گرو الگوگیری از سبک و سیره شهداست

یک وکیل پایه یک دادگستری گفت: آموزه‌های دوران دفاع مقدس و الگوگیری ما از سبک مدیریتی و سبک زندگی فرماندهان، رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی قطعا در پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی تاثیرگذار و عامل مهمی در شکست نقشه‌های شوم استکبار جهانی است.

منتشر شده

سیدمهدی رضوی وکیل پایه یک دادگستری، دوران هشت سال دفاع مقدس را یکی از بی‌نظیر‌ترین دوران‌ پس از پیروزی انقلاب اسلامی توصیف کرد و با بیان اینکه آموزه‌های دوران دفاع مقدس و الگوگیری ما از سبک مدیریتی و سبک زندگی فرماندهان، رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی قطعا در پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی تاثیرگذار و عامل مهمی در شکست نقشه‌های شوم استکبار جهانی است، اظهار داشت: وحدت و همدلی مردم در طول دوران جنگ تحمیلی در عقب راندن دشمن نقش کلیدی داشت؛ نگاه اعتقادی مردم توام با رهنمود‌های حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر دفاع از کشور، ضرورت مقاومت و حفظ و ارتقای وحدت آن‌ها با مسوولان و رزمندگان را دوچندان کرده بود. در برخی از کشور‌ها وقتی جنگی درمی‌گیرد، شاید مردم با نگاه ملی، نگاه وطن‌پرستی و نژادپرستی در میدان نبرد حاضر شوند، اما در کشور ما و در دوران هشت سال دفاع مقدس مردم صرفا به واسطه اعتقاد و باور قلبی دفاع در مقابل دشمنان قرآن و اسلام و با نگاه دینی در مقابل استکبار ایستادند و باور قلبی به وعده‌های خداوند مبنی بر پیروزی حق علیه باطل، با ظلم و کفر و ستم مبارزه کرد.

وی با بیان اینکه ملت ما هیچگاه اهل جنگ، درگیری و خشونت نبوده، اما هنگام مواجه با هرگونه خطرات و تهدیدات دشمن مقتدرانه برای دفاع از کشور مرد میدان خواهند بود، افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس همه پای کار آمده بودند، زن و مرد، پیر و جوان، هر کس به هر طریقی که می‌توانست در مقابل دشمن سینه سپر می‌کرد؛ چراکه پیر جماران دفاع از وجب به وجب خاک این سرزمین که به یومن پیروزی انقلاب اسلامی متبرک شده بود را از واجبات می‌دانست.

این یادگار دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: از اولین روز آغاز جنگ و آن هنگامی که نیرو‌های رژیم بعث عراق وارد چذابه شد، من نیز مانند سایر رزمندگان دیگر در خوزستان حضور داشتم و به یاد دارم که مردم اعم از زن و مرد، پیر و جوان در سوسنگرد، دهلاویه، حمیدیه و خرمشهر چگونه و با چه اراده‌ای در مقابل دشمن مجهز به انواع تسلیحات نظامی از این سرزمین دفاع می‌کردند. اگر تعداد شهدای مناطق مرزی و به خصوص خوزستان را مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم متوجه خواهیم شد که بیشترین شهدای این مناطق مرزی، بانوان هستند. همین مسئله مهم نشان می‌دهد که تفکر بسیجی و اندیشه دینی تا چه میزان در ملت و به خصوص در بانوان متجلی بود.

دکتر رضوی، مقاومت و ایستادگی، سخت‌کوشی، همت و غیرت مردم و عشق آن‌ها به وطن و ارزش‌ها و آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی را مهمترین رمز پیروزی کشورمان در جنگ تحمیلی دانست و با بیان اینکه ما در دوران هشت سال دفاع مقدس تنها با رژیم بعث عراق در جنگ نبودیم، تصریح کرد: در حقیقت صدام نیابتا جنگ را بر عهده گرفته بود و ۳۶ کشور شرقی و غربی از حامیان تراز اول رژیم بعث عراق رو در روی ما بودند؛ لذا حمایت و پشتیبانی ابرقدرت‌های جهان از صدام به قدری گسترده بود که به صراحت می‌توان گفت که اگر صدام از این حمایت‌ها بی‌بهره بود، هرگز به خود جرات رویارویی با ایران را نمی‌داد. نیروی انسانی و آموزش آنها، تجهیزات پیشرفته نظامی، کمک‌های میلیارد دلاری و کمک‌هایی از این قبیل، امکانات و اختیاراتی بود که ابرقدرت‌های جهان و در راس آن‌ها آمریکا، انگلیس و فرانسه در اختیار صدام قرار داده بودند تا رژیم بعث عراق بتواند در کمترین زمان سپری شده در این جنگ نابرابر، ایران را به زانو درآورده و نابود کند.

وی ادامه داد: پس جنگ تحمیلی صرفا جنگ ایران و عراق نبود، بلکه تهاجم بلوک غرب و شرق به واسطه اسم و رسم صدام به کشورمان بود. ولی آنچه که باعث شد آن‌ها با تمام امکانات و اختیارات نتوانند پیروز میدان باشند و در حقیقت این شکست سنگین را پذیرفتند، مقاومت ملت و باور به قدرت و توانایی هایشان برای عقب راندن دشمن بود؛ لذا هر جا که دشمن وارد خاک ما می‌شد، ضمن اینکه کشته‌های فراوانی می‌داد، از آن مناطق خارج می‌شد.

این مقام مسوول با بیان اینکه عملکرد ملت ما در دوران هشت سال دفاع مقدس علاوه بر متحمل کردن شکست و ناکامی به دشمنان، به آن‌ها آموخت که ایران کشوری نیست که به راحتی بتوان بر آن تسلط پیدا کرد، افزود: فرهنگ و آموزه‌های دوران هشت سال دفاع مقدس مختص به آن دوران نیست؛ لذا در این برهه از زمان که آمریکا و متحدانش همچون گذشته‌ها سر ناسازگاری با ملت و کشور ما برداشته‌اند، به کار بستن آموزه‌های دوران هشت سال دفاع مقدس و الگوگیری از هر آنچه که ما را جنگ تحمیلی نابرابر به پیروزی رساند، قطعا امروز هم منجر به تکرار تاریخ و شکست و عقب نشینی دشمنانی خواهد شد که این بار فرهنگ، ارزش و باور‌های اعتقادی و همچنین اقتصاد ما را مورد هدف قرار دهند.

دکتر رضوی با توجه به این نکته که صدام و حامیانش در جنگ تحمیلی با تمام قدرت کوشیدند تا انقلاب اسلامی نوپای ما را نابود کرده و بر ملت ما چیره شوند، گفت: مهم‌ترین مسئله‌ای که ما را در مقابل غرب و شرق پیروز و آن‌ها را ذلیل و رسول کرد، تجهیزات نظامی و جنگی نبود، که اگر این‌ها عوامل پیروزی بودند قطعا رژیم بعث عراق به تمام اهداف و آرزوهایش دست پیدا می‌کرد؛ چراکه مجهزترین سلاح‌های جنگی در اختیار آن‌ها بود. نه تنها به عقیده بنده بلکه باور و یقین تمام کسانی که دوران هشت سال دفاع مقدس را درک کرده‌اند، این است که مقاومت و ایستادگی ملت تنها علت شکست دشمنانِ تا بن دندان مسلح بود.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.