ارتباط با ما در

واکنش وزارت شهرسازی به تیتر”مردم خانه بخرند”

روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی با ارسال جوابیه‌ای به خبر “وزیر مسکن: قیمت مسکن روند نزولی گرفته است/ مردم خانه بخرند” واکنش نشان داد.

منتشر شده

متن جوابیه به شرح ذیل است:
برای تنویر افکار عمومی و آگاهی مخاطبان گرامی از سخنان وزیر راه و شهرسازی در حاشیه “کلنگ ساخت فاز سوم پارک فن‌اوری پردیس” در روز شنبه نهم شهریورماه ۱۳۹۸، بخش هایی از این سخنان که از فایل صوتی پیاده شده است، در پی می آید.

رکود یا رونق در بخش مسکن متاثر از شرایط اقتصاد کلان و موضوع فرابخشی جامعه کشور است. ما با یک برنامه تهاجمی مواجه شدیم که موجب تغییرات نرخ ارز و روند نزولی ارزش پول ملی شد که با تمهیداتی که اتخاذ شد، روند کاهش ارزش پول ملی کنترل و مهار شد. امروز شاهد رکود هستیم چون پول‌هایی که صرف خرید مسکن و زمین می‌شد و موجب رونق کاذب شده بود و حباب ایجاد کرده بود، متوقف شد. امیدوار هستم که به یک نقطه تعادلی برسد تا کسانی که قادر به خرید مسکن هستند و دنبال تأمین خانه هستند ان شاءالله در شرایط آرامی که به وجود آمده، خانه مناسب برای خودشان تامین کنند.

جامعه هدف ما عمدتا قشر حقوق بگیر و درآمد ثابت هستند که برنامه ۴۰۰هزار واحد در کنار تکمیل مسکن مهر داریم که این کار عملیاتی است. عملیات ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی پیش از این شروع شده بود‌ و در هفته دولت نیز با حضور رئیس‌جمهور عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد جدید را آغاز کردیم و امیدواریم این روند اقدامات به یک جریان پایدار تولید مسکن برای جامعه هدف منتهی شود و امید به خانه‌دار شدن را در دل این بخش از جامعه روز افزون کند.

در پایان به مخاطبان گرامی یادآوری می‌شود که پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به آدرس NEWS.MRUD.IR روزانه محتواهای صحیح و موثق در خصوص طرح های مسکن، جزئیات آنها و دیگر موارد را منتشر می کند و شهروندان برای اطلاع از اطلاعات صحیح می توانند به این پایگاه خبری مراجعه کنند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.