ارتباط با ما در

کلید ابوترابی‌فرد برای حل مشکلات کشور

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه علم باید مبنای تصمیم‌گیری در کشور باشد گفت: اگر مدیران بر مبنای علمی تصمیم بگیرند در فاصله کوتاهی مشکلات کشور برطرف می‌شود.

منتشر شده

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ابوترابی‌فر عصر امروز در اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به اینکه کتاب نقش محوری در رشد و پیشرفت حیات انسان ایفا می‌کند اظهار داشت: اینکه دانش بشر متراکم و انباشته شده و با سرعت مسیر تکامل و تعالی را طی می‌کند دستاورد کتاب است‌.

وی افزود: نخستین آیه‌ای که بر پیامبر اکرم(ص) نازل شده ناظر به قرائت و خواندن است که نشان می‌دهد دین اسلام با قرائت و خواندن، پیام خود را برای بشر آورده است.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: در کل عالم هستی تنها موجودی که قدرت نوشتن دارد انسان است که خداوند این مقام را به انسان داده است تا به واسطه قلمش شاگرد خداوند شود و چه افتخاری بالاتر از اینکه امروز معجزه پیامبر اسلام(ص) کتاب قرآن و دانش و علم است

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه اُنس با کتاب افتخار مسلمانان است گفت: اگر میزان خواندن قرآن محاسبه شود سطح مطالعه در کشورهای اسلامی به میزان قابل توجهی ارتقا پیدا می‌کند که با مطالعه قرآن با قلم و نوشتن می‌توان ارتباط و اُنس پیدا کرد.

وی سپس با اشاره به اینکه جامعه اسلامی شایسته این است که مطالعه کتاب برای افزایش دانش و معرفت در اولویت قرار گیرد عنوان کرد: مهم‌ترین رسالت دانش این است که بدون علم سخن نگوییم، تصمیم نگیریم و اقدامی نکنیم و در منزلت علم همین بس که حرکتی بدون علم نداشته باشیم که هر اقدامی بر مبنای علم قطعاً به نتیجه مناسب می‌رسد.

امام جمعه موقت تهران در پایان خاطرنشان کرد: اگر مدیران بر مبنای علمی تصمیم بگیرند در فاصله کوتاهی مشکلات کشور برطرف می‌شود؛ از اینرو دانش‌اندوزی نه برای کتاب نوشتن و مدرک گرفتن بلکه برای تصمیم‌گیری بر مبنای علم است بنابرابن باید با کتاب و قرآن برای ارتقا علم و معرفت مأنوس شد.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.