ارتباط با ما در

اظهارات مشاور اسد درباره روابط ایران و سوریه

مشاور رئیس جمهور سوریه با اشاره به روابط تاریخی بین تهران و دمشق، تأکید کرد که روابط ایران و سوریه تحت تأثیر سخن کسانی قرار نخواهد گرفت که به سود صهیونیسم و اسرائیل، به تهران حمله می‌کنند.

منتشر شده

«بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که روابط دمشق با جمهوری اسلامی ایران، راهبردی است.

شعبان تصریح کرد که سوریه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، روابط تاریخی با ایران دارد و این روابط راهبردی بوده و «تحت تأثیر سخن کسانی قرار نخواهد گرفت که به سود صهیونیستم و اسرائیل، به ایران حمله می‌کنند».

وی در جریان یک گفت‌وگوی آزاد که در مرکز فرهنگی «طرطوس» برگزار شد، درباره کمیته قانون اساسی این کشور گفت که این کمیته، «طی سه سال گذشته تشکیل نشد؛ زیرا ما به اصول ملی و تصمیم آزادانه و مستقل خود پایبندیم… و به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم که در قانون اساسی کشور ما مداخله کند. حرف آخر را مردم سوریه می‌زنند نه کشورهای معاند و کسانی که به خاطر این کشورها به میهن خود خیانت کردند».

روزنامه «الوطن» به نقل از شعبان گزارش داد که سوریه با وجود تمام تلاش دشمنان در حمایت از تروریسم و خیانت برخی از مردم خود، توانست تروریسم را از بیشتر خاک خود بیرون براند.

وی با اشاره به رهبری حکیمانه و شجاعانه بشار اسد رئیس جمهور سوریه، درباره کُردهای این کشور تصریح کرد، کُردها بخشی از جامعه سوریه هستند و از میهن خود دفاع می‌کنند، ولی (شبه‌نظامیان) «نیروهای دموکراتیک سوریه» که با آمریکا و کشورهای غربی همکاری می‌نند، «بخش کوچکی از کُردها و عرب‌ها هستند که خود را به شیطان فروختند».

مشاور بشار اسد درباره طرح آمریکا و ترکیه برای ایجاد منطقه موسوم به «امن» در شمال سوریه، اظهار داشت که منطقه امن باید تحت حاکمیت حکومت سوریه باشد و این کشور مانند گذشته، تمامیت ارضی خود را باز پس خواهد گرفت.

شعبان در ادامه اعلام کرد که جولان، یک منطقه سوری مانند سایر مناطق کشور است که باز پس گرفته خواهد داشت.

وی درباره لبنان هم خاطر نشان کرد که «لبنان کشور همسایه‌ای است که آن را دوست داریم، ولی تحت فشارهای زیادی قرار دارد تا روابط خود را با سوریه گسترش ندهد».

مشاور اسد درباره اتحادیه عرب تأکید کرد که زیبنده سوریه نیست که با وضعیت کنونی اتحادیه عرب، به این اتحادیه باز گردد، بلکه زمانی باز خواهد گشت که این اتحادیه به صورت مستقل تصمیم بگیرند، نه اینکه ابزاری برای غرب باشد.

درباره تنش‌ بین ایران با آمریکا انگلیس، شعبان در پایان پیش‌بینی کرد که هیچ جنگی صورت نخواهد گرفت؛ زیرا هزینه آن سنگین است و اختلاف بین این کشورها بدون جنگ حل خواهد شد.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.