ارتباط با ما در

نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت:

۵ هزار میلیارد برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته‌ایم

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان را در سال جاری اجرا می‌کنیم، گفت: دولت حدود پنج هزار میلیارد تومان برای این منظور کنار گذاشته است.

منتشر شده

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان، گفت: از فروردین ماه آن بخشی از افزایش حقوق‌ها که به صورت ثابت یعنی ۴۰۰ هزار تومان بود، به همه دستگاه‌ها ابلاغ کردیم و منابع آن را هم به خزانه تخصیص دادیم و خوشبختانه اجرا هم شد.

وی ادامه داد: البته چند دستگاه در این زمینه تعلل داشتند که بخشنامه ویژه‌ای از سوی سازمان برنامه و بودجه به همه آن دستگاه‌ها ابلاغ شد که این حقوق را به کارکنان بپردازند و تا جایی که بنده خبر دارم این اتفاق افتاد.

نوبخت با بیان اینکه افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان بیش از ۴۰۰ هزار تومان است و به همین جهت به همه دستگاه‌ها ابلاغ شد تا آنها بتوانند احکام کارگزینی‌شان را داشته باشند، اظهار داشت: ما این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و شاغلان دولت است به خزانه خواهیم داد، منتها مشروط به این است که دستگاه‌ها بتوانند دقیقاً میزان این افزایش را با توجه به اینکه ضرایب مختلفی برای گروه‌های حقوقی مختلف وجود دارد، طی احکامی به انجام رسانند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: همه رقم مربوط به افزایش حقوق کارکنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان این ماه به خزانه پرداخت می‌شود اما دستگاه‌ها هم باید بجنبند و تلاش بیشتری کنند.

نوبخت با بیان اینکه ما اقدام دیگری برای بازنشستگان انجام دادیم، گفت: ما مصوبه‌ای از مجلس دریافت کردیم تا بتوانیم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را هم برای امسال انجام دهیم که همه ضرایب این همسان‌سازی را تهیه کرده و آن را اجرایی خواهیم کرد.

نوبخت تاکید کرد: اقدامی دیگر برای بازنشستگان این است که همسان سازی را برای آنان در سال جاری انجام دهیم و امیدواریم با انجام این اقدام که دولت برایش حدود پنج هزار میلیارد تومان کنار گذاشته است از این ماه اجرایی شود.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.