ارتباط با ما در

رودست منطقه‌ای ایران به ترامپ؛

دستاورد ۳۰ میلیون دلاری، سوغات سفر روحانی به ترکیه

سفر روحانی به ترکیه در تداوم سفرهای اخیر مقامات ارشد ایرانی به کشورهای همسایه بود. تحریم‌های شدید مالی آمریکا و تلاش ترامپ برای ایجاد فشار به ایران و کشاندن دولت روحانی پای میز مذاکره با پیش شرط‌های خودش، همچنان رویایی دست نیافتنی برای این تاجر آمریکایی است.

منتشر شده

جامعه ایرانی– سفر حسن روحانی به ترکیه و ملاقات روز گذشته او که ساعاتی قبل به پایان رسید یکی از سفرهای مهم دیپلماتیک اخیر رئیس دولت بوده است.

رئیس جمهور حسن روحانی همان طور که از هفته قبل اعلام شده بود به آنکارا رفت و بعد از دیدار با رجب طیب اردوغان ساعاتی قبل با استقبال اسحاق جهانگیری در هوای بارانی تهران از هواپیمای ایرباس ۳۲۰ آسمان پیاده شد، درحالی که مصمم تر از گذشته به مبارزه با تحریم و فشارهای ظالمانه دولت دونالد ترامپ علیه مردم ایران فکر می کند.

سفر روحانی به ترکیه در تداوم سفرهای اخیر مقامات ارشد ایرانی به کشورهای همسایه بود. تحریم‌های شدید مالی آمریکا و تلاش ترامپ برای ایجاد فشار به ایران و کشاندن دولت روحانی پای میز مذاکره با پیش شرط‌های خودش، همچنان رویایی دست نیافتنی برای این تاجر آمریکایی است.

درحالی که تلاش‌های دولت ایران و کشورهای اروپایی برای ایجاد ساز و کار مطمئن مالی به جای سوئیفت ادامه دارد، همزمان با سفر روحانی به ترکیه، عراقی ها از مجوز جدید برای تداوم تجارت با ایران سخن گفتند و روحانی هم با همتای ترک خود درباره تجارت ۳۰ میلیارد دلاری مذاکره کرد.

این حجم مبادله بین دو کشور همسایه با توجه به اینکه ترکیه دروازه میان ایران و اروپاست، می‌تواند به حادثه ای تلخ برای ترامپ بدل شود. اردوغان پس از دیدار با روحانی از این گفت که در مقابل تحریم های ظالمانه آمریکا، ایران را تنها نمی گذارد.

البته طرف های ترک که نشان دادند علاقه زیادی به افزایش فعالیت‌های اقتصادی با ایران دارند، می توانند با افزایش چشمگیر مراودات مالی با ایران، خود را به یکی از شرکای بزرگ اقتصادی ایران بدل کنند و جای کشورهایی چون کره و ژاپن را بگیرند.

روحانی و همکارانش در دولت در راستای سیاست همکاری های منطقه ای در هفته های گذشته به طور جدی ملاقات هایی در ترکیه، آذربایجان و قطر داشتند و مذاکرات با هند هم بر سر تاسیس بانکی ایرانی ادامه دارد تا مراودات مالی میان دو کشور جدی تر از گذشته نزدیک پیگیری شود و به حالت طبیعی چند ماه قبلش برگردد.

 

آخرین اخبار

مصطفی ترک همدانی

دادگاه تجدیدنظر هنگامه شهیدی برگزار نشد

از 30 دیماه

آغاز پیش فروش بلیت‌­های جشنواره فیلم فجر

دادستان آلمان مدعی شد

بازداشت جاسوس ایران در ارتش آلمان

با اعتبار 1450 میلیارد تومانی

بسته حمایتی کارگران واریز شد

در دیدار با سفیر ایران در بیروت

درخواست حریری از روحانی

آشنایی با روحانی خلع لباس شده

آقا میری؛ روحانی تلگرامی کیست؟ + عکس

ترکان خبر داد:

افشای علت کلافگی جهانگیری از ریاست جمهوری

مصوبه دولت بر زمین ماند

ایراد بنی اسرائیلی همتی به واردات خودرو خارجی

بهزاد نبوی: سوال اینجاست چرا تا این حد روی شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» کار می‌کنند؟

بهرام پارسایی:

نظر کمیسیون اصل ۹۰ درباره افزایش قیمت‌ خودرو؛غیر قانونی است!

توئیت قدوسی از مافیای گوشت و سقوط هواپیمای ارتش

واکنش به مصاحبه جنجالی موسوی خوئینی‌ها

هاشمی رفسنجانی: مگر امام اجازه‌ای خلاف قانون می‌داد؟

پیش بینی سلیمی‌نمین از قطعیت فتنه‌ ۹۸

در نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

هزینه‌ جشنواره فیلم فجر زیر تیغ سازمان بازرسی کل

حناپی

پولی شدن تردد از تونل‌ها در حد کارشناسی است

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.