ارتباط با ما در

رودست منطقه‌ای ایران به ترامپ؛

دستاورد ۳۰ میلیون دلاری، سوغات سفر روحانی به ترکیه

سفر روحانی به ترکیه در تداوم سفرهای اخیر مقامات ارشد ایرانی به کشورهای همسایه بود. تحریم‌های شدید مالی آمریکا و تلاش ترامپ برای ایجاد فشار به ایران و کشاندن دولت روحانی پای میز مذاکره با پیش شرط‌های خودش، همچنان رویایی دست نیافتنی برای این تاجر آمریکایی است.

منتشر شده

جامعه ایرانی– سفر حسن روحانی به ترکیه و ملاقات روز گذشته او که ساعاتی قبل به پایان رسید یکی از سفرهای مهم دیپلماتیک اخیر رئیس دولت بوده است.

رئیس جمهور حسن روحانی همان طور که از هفته قبل اعلام شده بود به آنکارا رفت و بعد از دیدار با رجب طیب اردوغان ساعاتی قبل با استقبال اسحاق جهانگیری در هوای بارانی تهران از هواپیمای ایرباس ۳۲۰ آسمان پیاده شد، درحالی که مصمم تر از گذشته به مبارزه با تحریم و فشارهای ظالمانه دولت دونالد ترامپ علیه مردم ایران فکر می کند.

سفر روحانی به ترکیه در تداوم سفرهای اخیر مقامات ارشد ایرانی به کشورهای همسایه بود. تحریم‌های شدید مالی آمریکا و تلاش ترامپ برای ایجاد فشار به ایران و کشاندن دولت روحانی پای میز مذاکره با پیش شرط‌های خودش، همچنان رویایی دست نیافتنی برای این تاجر آمریکایی است.

درحالی که تلاش‌های دولت ایران و کشورهای اروپایی برای ایجاد ساز و کار مطمئن مالی به جای سوئیفت ادامه دارد، همزمان با سفر روحانی به ترکیه، عراقی ها از مجوز جدید برای تداوم تجارت با ایران سخن گفتند و روحانی هم با همتای ترک خود درباره تجارت ۳۰ میلیارد دلاری مذاکره کرد.

این حجم مبادله بین دو کشور همسایه با توجه به اینکه ترکیه دروازه میان ایران و اروپاست، می‌تواند به حادثه ای تلخ برای ترامپ بدل شود. اردوغان پس از دیدار با روحانی از این گفت که در مقابل تحریم های ظالمانه آمریکا، ایران را تنها نمی گذارد.

البته طرف های ترک که نشان دادند علاقه زیادی به افزایش فعالیت‌های اقتصادی با ایران دارند، می توانند با افزایش چشمگیر مراودات مالی با ایران، خود را به یکی از شرکای بزرگ اقتصادی ایران بدل کنند و جای کشورهایی چون کره و ژاپن را بگیرند.

روحانی و همکارانش در دولت در راستای سیاست همکاری های منطقه ای در هفته های گذشته به طور جدی ملاقات هایی در ترکیه، آذربایجان و قطر داشتند و مذاکرات با هند هم بر سر تاسیس بانکی ایرانی ادامه دارد تا مراودات مالی میان دو کشور جدی تر از گذشته نزدیک پیگیری شود و به حالت طبیعی چند ماه قبلش برگردد.

 

آخرین اخبار

از فردا انجام می شود؛

سفر عراقچی به سه کشور عمان، کویت و قطر

مدیرعامل تأمین اجتماعی باید جامعه کارگری و بازنشستگی را بشناسد

دردسرهای سرقت با کارت بانکی/ روایت یک مال باخته

جنبش ضدآیفونی چینی ها آغاز شد/ نگرانی اپل از کاهش سود

در معاملات بازار آزاد تهران؛

قیمت سکه امروز چهارم خرداد۹۸ به ۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید

یورو نیوز خبر داد؛

پمپئو برای مذاکره درباره ایران به اروپا برمی‌گردد

رکورد «منفی» که لیگ هجدهم برجای گذاشت/ خشکسالی به گل‌های لیگ رسید

تصمیم جدید برای واردکنندگان/ واردات بدون انتقال ارز همچنان ممنوع

معاون توانیر:

تابستان امسال خاموشی برق در کشور نخواهیم داشت

یک جهانگرد هرمزگانی با شتر به دور دنیا می‌رود

دارویی تلخ برای نگاهداشت حافظه جمعی ایرانیان

کمک بازار برای بازشدن گیت ناصرخسرو/محدودیت بازدید از شمس العماره

فرانسوی‌ها دیگر علاقه چندانی به مطالعه ادبیات ندارند

شب گردی در تهران؛ از افطار تا سحر

شروط عجیب هم‌خانگی در سایت‌های آگهی

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.