ارتباط با ما در

نشریه اکسپرس:

شناسایی سن قلب راهی برای مقابله با بیماری‌های قلبی

پیشنهاد می‌شود که تغییراتی در سبک زندگی افراد شکل بگیرد تا سن قلب شان کاهش یابد، از جمله پائین آوردن وزن، ترک سیگار، ورزش و کنار گذاشتن مصرف الکل.

منتشر شده

جامعه ایرانی– افزایش شدید میزان مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی متخصصان را به سمت ابداع روش‌هایی برای آزمایش سلامت قلب سوق داده است.

به گزارش جامعه ایرانی به نقل از نشریه اکسپرس، سکته، حملات قلبی و سایر انواع بیماری‌های قلبی و عروقی عامل اصلی مرگ مردان و دومین عامل مرگ زنان است. یک چهارم مرگ‌ها در سنین زیر ۷۵ سال اتفاق می‌افتد و کارشناسان می‌گویند ۸۰ درصد این مرگ‌ها با تغییر ساده سبک زندگی قابل‌پیشگیری است.

دکتر هیلاری جونز گفت: «روزانه ۵۰ مرگ قابل‌پیشگیری در افراد زیر ۷۵ سال رخ می‌دهد و این بسیار جدی است. مهم است که مردم از شرایط قلبی خود آگاه باشند و گام‌هایی را در جهت کاهش خطر سکته یا حمله قلبی بردارند.»

وی در ادامه افزود: «بیماری چاقی، رژیم غذایی ناسالم، عدم ورزش کردن و فشار خون بالا از جمله عوامل خطرآفرین مهم برای بیماری‌های قلبی عروقی هستند، اما تمامی این مسائل به دست انسان قابل‌ تغییر هستند و همین حالا اقدام به تغییر آن‌ها کنید.»

دو میلیون نفر این آزمایش را انجام داده‌اند و از هر پنج نفر چهار نفر سن قلب بالاتری نسبت به سن خود داشتند و همین مسئله آن‌ها را در معرض خطر قابل‌توجهی قرار می‌داد. این آزمایش تعدادی سؤال درباره سلامت جسمی و سبک زندگی افراد مطرح می‌کند و برآورد فوری خود از سن قلب شان را ارائه می‌کند و همچنین پیش‌بینی می‌کند که خطر حمله قلبی یا سکته در سنی مشخص به سراغ آن‌ها می‌آید.

پیشنهاد می‌شود که تغییراتی در سبک زندگی افراد شکل بگیرد تا سن قلب شان کاهش یابد، از جمله پائین آوردن وزن، ترک سیگار، ورزش و کنار گذاشتن مصرف الکل.

یک سوم کسانی که در این آزمایش شرکت کردند قلب شان پنج سال یا بیشتر، بالاتر از سن واقعی‌شان بود، درحالی‌که ۱۴ درصد دست‌کم سنی بالاتر از ۱۰ سال داشتند. کلسترول بالا و فشار خون بالا می‌تواند به سن قلب بیفزاید و بیماری قلبی یا سکته را تا سه برابر محتمل‌تر کند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.