ارتباط با ما در

گفته‌های عراقچی در خاک عراق

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: ما مدیون خون شهدا به خصوص مدافعان حرم هستیم و اربعین به حرکتی تبدیل شده است که ارتش ۲۰ میلیونی به همراه دارد.

منتشر شده

به گزارش جامعه ایرانی؛ سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در جمع عزارادان اربعین حسینی در موکب وزارت امورخارجه در کربلا، با بیان اینکه خدا را شاکر هستیم که زیارت اربعین را روزی عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) کرد اظهار داشت: وزارت امور خارجه دومین دستگاه در کشور است که بیشترین شهید به تناسب جمعیت را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

عراقچی با اشاره به فضیلت های روز اربعین گفت: اربعین به یک حرکت و جنبش تبدیل شده است که با خود ارتش بیست میلیونی به همراه دارد.

وی ضمن یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی گفت : این حرکت عظیم به برکت خون شهدا و عزیزان جانبازی هست که برای باز شدن این مسیر از جان خود گذشتند.

و ی در ادامه تاکید کرد :اکنون جمهوری اسلامی ایران در اوج قدرت و اقتدار قرار دارد لذا ما مدیون خون شهدا به خصوص مدافعان حرم و این دست رشادت ها هستیم.

عراقچی در پایان خاطر نشان کرد :از زوار اباعبدالله الحسین علیه اسلام درخواست دارم برای ما هم که در سنگرهای سیاست خارجی کار می کنیم و این ادامه جنگ و مبارزه حق علیه باطل است دعا کنید.

همچنین در این مراسم که به مناسبت یادبود شهدای وزارت خارجه و مدافعان حرم با همت و هماهنگی امور ایثارگران این وزارت خانه در کربلای معلی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسمی عضو مجلس خبرگان رهبری، برخی معاونین و مدیران وزارت امورخارجه جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مرکز بسیج وزارت امورخارجه و دیگر اقشار مردم حضور داشتند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.