ارتباط با ما در

زنگ خطر صندوق بین المللی پول برای اقتصاد جهانی

صندوق بین المللی پول هشدار داد جنگ تجاری چین و آمریکا رشد اقتصاد جهان را در ۲۰۱۹ به پایین ترین حد از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ می‌رساند.

منتشر شده

به گزارش جامعه ایرانی؛ صندوق بین المللی پول هشدار داد جنگ تجاری چین و آمریکا رشد اقتصاد جهان را در ۲۰۱۹ به پایین ترین حد از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ می‌رساند و اگر درگیری های تجاری حل نشوند، هزینه های مستقیم، آشفتگی بازار، کاهش سرمایه گذاری و افت بهره وری منجر به این خواهد شد که دورنمای اقتصاد جهان به طرز قابل توجهی تیره شود. این صندوق اعلام کرده که طبق آخرین پیش بینی ها از دورنمای اقتصاد جهانی رشد تولید ناخالص داخلی دنیا در سال ۲۰۱۹، ۳ درصد خواهد بود که ۰.۲ درصد کمتر از پیش بینی ۳.۲ درصدی در ماه جولای (تیر-مرداد) است.

پیش بینی رشد منفی اقتصاد ایران در ۲۰۱۹
به موازات آمارهای جهانی، صندوق بین المللی پول، ارزیابی خود از نرخ رشد اقتصاد ایران در سال جاری میلادی را نیز اصلاح کرده و کاهش داده است. این صندوق با اشاره به تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران پیش بینی کرد که رشد اقتصادی کشور ما در سال جاری میلادی به منفی ۹.۵ درصد برسد. این رقم ۳.۵ درصد بیشتر از گزارش قبلی این نهاد بین المللی است. این رقم از پیش بینی منفی ۸.۷ درصدی بانک جهانی برای رشد اقتصادی ایران در سال جاری نیز کمتر است. در بخش دیگر گزارش صندوق بین‌المللی پول، نرخ رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۰ صفر درصد پیش‌بینی شده است که در مقایسه با پیش‌بینی اعلام‌شده در گزارش قبلی ۰.۲ واحد درصد کاهش یافته است.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.