ارتباط با ما در

کاتالوگ دیجیتال ابزاری بزرگ برای تبلیغات کسب و کار

طراحی کاتالوگ دیجیتال با توجه به استراتژی هر سازمان و با توجه به بازار هدف مجموعه طراحی و به مشتریان عرضه می شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رشد فناوری، راهکارهای بهتر و جذاب تری به منظور تبلیغات و معرفی کالا و خدمات بوجود آمده است که یکی از مهم ترین این راهکارها ، کاتالوگ دیجیتال می باشد.

منتشر شده

کاتالوگ دیجیتال چیست ؟

طراحی کاتالوگ دیجیتال با توجه به استراتژی هر سازمان و با توجه به بازار هدف مجموعه طراحی و به مشتریان عرضه می شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رشد فناوری، راهکارهای بهتر و جذاب تری به منظور تبلیغات و معرفی کالا و خدمات بوجود آمده است که یکی از مهم ترین این راهکارها ، کاتالوگ دیجیتال می باشد. کاتالوگ  ابزاری است که از سالیان گذشته تا امروز مورد استفاده تمامی شرکت ها ، تولید کنندگان و … به منظور معرفی کالا یا خدمات تولیدی بوده است. کاتالوگ دیجیتال از ادغام کاتالوگ چاپی با تکنولوژی های روز دنیای فناوری اطلاعات بوجود آمده و یکی از بهترین راهکار های پرزنت و معرفی محصول می باشد. مهم ترین فاکتور در طراحی و تولید کاتالوگ دیجیتال می توان به  صرفه جویی در هزینه های طراحی و چاپ اشاره کرد.

افزایش قیمت کاتالوگ های چاپی 

با افزایش قیمت چاپ، رنگ ، نیروی انسانی و… هزینه ایجاد کاتالوگ هم افزایش می یابد. طبق آمار حدود ۲۵ درصد کاتالوگ های چاپی به دلایل مختلف معدوم و غیر قابل استفاده می شود و فقط حدود ۳۰ درصد از کاتالوگ ها به مشتری هدف می رسد و این یعنی پرداخت هزینه های طراحی ، چاپ، لیتوگرافی ، ارسال و … فقط برای ۳۰ درصد کاتالوگ ها.

کاتالوگ دیجیتال داچه

در کنار تمامی موارد ذکر شده در بالا نباید خطای انسانی در طراحی و تایپ محتویات کاتالوگ را نیز فراموش نمود که پس از چاپ و ارسال به مشتری غلط املایی ، اشتباه قیمت و مشخصات و … وجود دارد که اصلا قابل برگشت نیست و باید در نسخه های بعدی و صرف هزینه مجدد اصلاح شود.

ویژگی های کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ دیجیتال به عنوان یک ابزار تعاملی بسیاری از مشکلات کاتالوگ چاپی را برطرف نموده است. در ادامه به برخی از ویژگی های مهم کاتالوگ دیجیتال می پردازیم

 • صرفه جویی در هزینه ها : کاتالوگ دیجیتال با قیمت حدود ۴۰ درصد یک کاتالوگ چاپی طراحی و تولید می شود.
 • عدم محدودیت در ارسال : محدودیتی در ارسال کاتالوگ دیجیتال وجود ندارد.
 • ویرایش کاتالوگ : امکان ویرایش کاتالوگ دیجیتال به صورت لحظه ای و بدون محدودیت وجود دارد.
 • روش های ارسال متعدد : روش های فراوانی برای ارسال کاتالوگ دیجیتال وجود دارد از قبیل ارسال لینک در شبکه ای اجتماعی ، qrcode، ارسال پیامک ، NFC, …
 • استفاده از فیلم و موسیقی و تیزر : امکان استفاده از تیزرهای تبلیغاتی ، موسیقی و انواع پادکست صوتی در کاتالوگ دیجیتال وجود دارد.
 • فروش مستقیم کالا : کاتالوگ دیجیتال می تواند به صورت مستقیم کالای شما را معرفی و بدون نیاز به وب سایت به درگاه اینترنتی متصل نموده و یا سفارش شما را ثبت نماید.
 • عدم نیاز به دانلود و نصب : مشتریان شما نیاز به نصب و دانلود کاتالوگ نداشته و به راحتی می توانند کاتالوگ شما را در گوشی و رایانه شخصی خود مشاهده کنند.
 • مشاهده آخرین نسخه کاتالوگ : یکی از مهمترین ویژگی های کاتالوگ دیجیتال، مشاهده آخرین نسخه کاتالوگ توسط مشتریان می باشد.
 • امکان ایجاد کاتالوگ آفلاین :در صورت تمایل مشتری امکان ارائه کاتالوگ آفلاین به صورت فایل دانلودی وجود دارد.
 • نصب در گوشی و رایانه مشتری : یکی از مهم ترین امکانات کاتالوگ دیجیتال، ایجاد آیکن اتصال مستقیم در گوشی و رایانه شخصی بوده و در صورت تمایل، مشتری می تواند آن را در گوشی خود قرار دهد.
 • ساخت اپلیکیشن اختصاصی : در صورت تمایل می توان اپلیکیشن اختصاصی Android و iOS برای کاتالوگ دیجیتال ایجاد نمود

مزایای کاتالوگ دیجیتال نسبت به کاتالوگ چاپی

کاتالوگ دیجیتال داچه

کاتالوگ دیجیتال مزیت ها و برتری های بسیاری نسبت که کاتالوگ چاپی دارد. البته نباید کتمان نمود که تلفیق کاتالوگ چاپی در کنار دیجیتال می تواند تاثیر بسیار زیادی را ایجاد نماید.

 • هزینه طراحی : طراحی کاتالوگ چاپی به دلیل اهمیت کیفیت و رزولوشن تصاویر در طراحی ، گرانتر و در برخی موارد تا ۳ برابر کاتالوگ دیجیتال می باشد.
 • هزینه چاپ و تولید : بعد از پروسه طراحی، هزینه های لیتوگرافی ، چاپ ، صحافی ، بسته بندی و … برای تعداد محدودی کاتالوگ وجود دارد
 • هزینه ارسال : هزینه ارسال کاتالوگ به مشتری هدف نیز یکی از بزرگترین مشکلات برای کاتالوگ چاپی است و باعث محدود شدن بازار هدف می باشد
 • هزینه انبارداری : یکی از هرینه های دیده نشده در کاتالوگ های چاپی محل نگهداری و خرابی کاتالوگ ها در حین حمل و نقل و … می باشد که معمولا منظور نمی گردد.

این در حالی است که کاتالوگ دیجیتال هزینه های چاپ، بسته بندی، لیتوگرافی، انبارداری، اشتباه چاپی و … را نداشته و هیچ محدودیتی در تعداد ارسال به مشتری ندارد.

کاتالوگ مارکتینگ 

کاتالوگ مارکتینگ یکی از بهترین و جدید ترین روش های بازاریابی می باشد. در این روش مشتری بدون نیاز به شما، فقط با کاتالوگ دیجیتال شما به صورت آنلاین پرزنت شده و در صورت نیاز می تواند به سایت شما متصل شده و یا مستقیما اقدام به خرید نماید.

 • سایت یا کاتالوگ دیجیتال: در پاسخ به این سوال که سایت بهتر است یا کاتالوگ دیجیتال باید به این عنوان اشاره نمود که وب سایت به صورت یک پایگاه داده بوده و مشتری می تواند اطلاعات تکمیلی خود را مشاهده نماید. این در حالی است که در کاتالوگ دیجیتال شما نیازی به زیاده گویی و معرفی همه بخش ها نداشته و مشتری را به سمت محصول نهایی و محصول مورد نظر سوق می دهید.

برای داشتن کاتالوگ دیجیتال نیازی به داشتن وب سایت نیست و کاتالوگ میتواند به صورت مستقل وجود داشته باشد.

 • ابزار قوی در سئو سایت :  یکی از مهم ترین و بزرگ ترین ویژگی کاتالوگ دیجیتال، امکان اتصال آن به سرچ کنسول های مختلف بوده و می تواند به صورت ارگانیک در موتورهای جستجو رشد کرده و باعث رشد وب سایت شود. کاتالوگ دیجیتال یکی از بهترین ابزارهای سئو ارگانیک وب سایت می باشد.

خدمات ویژه نمایشگاه بین المللی

کاتالوگ دیجیتال داچه

نمایشگاه کاتالوگ دیجیتال داچه در سال ۱۴۰۱ اقدام به ارائه خدمات تخصصی ویژه نمایشگاه بین المللی تهران نمود. برخی از ویژگی های خدمات نمایشگاه شامل : تخفیف نمایشگاهی، طراحی اختصاصی، مشاوره رایگان در تولید و کاتالوگ مارکتینگ و … را می توان اشاره کرد.

خدمات ویژه شرکت های دانش بنیان

یکی از مهم ترین بخش های هر کشور، شرکت های دانش بنیان می باشد. داچه در این راستا اقدامات و خدمات حمایتی ویژه ای را برای شرکت های نوپا و دانش بنیان ارایه نموده و تمام توان خود را برای معرفی این شرکت ها به بازارهای هدف می نماید. برای مشاهده اطلاعات تکمیلی می توانید به وب سایت داچه مراجعه نموده و یا با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۲۳۲۵ تماس حاصل فرمایید.

مبنع : داچه

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.