ارتباط با ما در

PBN (پی بی ان) یا شبکه خصوصی بک لینک چیست؟

PBN شبکه‌ای از سایت ها است که برای ایجاد لینک و در نتیجه انتقال اعتبار به یک ‌سایت واحد به منظور دستکاری رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می‌شود.

منتشر شده

به گزارش تهران لرن وب سایت آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ، ممکن است قبلاً در مورد شبکه های وبلاگ خصوصی یا همان PBN شنیده باشید، اما ممکن است مطمئن نباشید که چه هستند یا چرا استفاده می شوند. بزارید اینجوری بگم PBN شبکه‌ای از سایت ها است که برای ایجاد لینک و در نتیجه انتقال اعتبار به یک ‌سایت واحد به منظور دستکاری رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می‌شود. در حالی که این نوع طرح ها معمولاً سال ها پیش مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما ما تصمیم داریم در این مقاله به صورت کامل توضیح دهیم که پی بی ان چیست و شما را با روش شناسایی و جلوگیری از آن ها آشنا کنیم.

pbn چیست

PBN چیست؟

همانطور که گفته شد پی بی ان سال ها پیش استفاده می شد و اکنون فقط یک تکنیک کلاه سیاه خالص است و باید به هر قیمتی از آن‌ دوری کرد، زیرا می‌تواند منجر به از دست دادن رتبه سایت شما یا حتی جریمه سایت شما شود. گوگل سال ها است که با PBN ها مبارزه می‌کند و کسب و کارهایی که از این تاکتیک کلاه سیاه استفاده می کنند را جریمه می کند و این باعث شده است که کار برای سئوکاران کلاه سیاه سخت تر و سخت تر شود تا PBN را با موفقیت انجام دهند اما شاید سوال برایتان پیش آمده باشد که PBN ها چگونه کار می کنند که در ادامه به آن می پردازیم.

PBN ها چگونه کار می کنند؟

درک نحوه عملکرد یک PBN با درک اساسی اهمیت بک لینک ها و قدرت شروع می شود. در اصطلاح اولیه، بک لینک پیوندی از یک سایت دیگر به سایت شما است. بک لینک ها زمانی به صورت ارگانیک ساخته می شوند که سایت شما محتوای اساسی یا معتبر ارائه می دهد به طوری که سایت دیگری در اصل، سایت شما را از طریق یک لینک به عنوان منبع معرفی می کند. این پیوند به موتور های جستجو نشان می دهد که سایت شما در موضوع مورد نظر معتبر است، که به طور مثبت بر توانایی سایت شما برای رتبه بندی بالا برای جستجو های مرتبط با آن موضوع تأثیر می گذارد. هر چه تعداد پیوند ها بیشتر باشد، اعتبار سایت شما بیشتر است به همین دلیل برخی از افراد از PBN استفاده می کنند و لینک های غیر واقعی می سازند تا به اصطلاح گوگل را دور بزنند.
پی بی ان ها یا با خرید مجموعه ای از نام های دامنه منقضی شده که قبلاً دارای اعتبار بوده اند، یا با خرید و ثبت دامنه های مختلف به طور همزمان و ایجاد اعتبار آنها عمل می کنند. هنگامی که شبکه ایجاد شد دامنه ها برای ارسال محتوای اصلی که شامل لینک هایی است که به وب سایت اصلی داده می شود یا ساده تر بگویم دادن تعدادی لینک از سایت های لینکدونی به سایت اصلی

معایب PBN

آری PBN برای ارتقاء سایت مناسب است اما این تا زمانی است که از خطرات ناشی از آن را ندانید بزارید ساده بگم اگر گوگل شما را بگیرد، کل این استراتژی بازاریابی می تواند به سرعت به یک فاجعه بزرگ تبدیل شود تا به حدی که مجبور شوید با سایت خود برای همیشه خدا حافظی کنید. بله درست متوجه شدید: گوگل از PBN متنفر است و عمداً سعی می کند افرادی را که از PBN استفاده می کنند را جریمه کند.

نحوه شناسایی PBN ها

همانطور که موتورهای جستجو به توسعه روش کارآمد و کامل تر برای شناسایی شیوه های سئو کلاه سیاه ادامه می دهند، استراتژی های سئو کلاه سیاه هم پیچیده تر می شود. انجام تکالیف در هنگام تعامل با سایت های دیگر و دریافت و دادن بک لینک بسیار مهم است. برای اینکه متوجه شوید از سایتی که دارید لینک می گیرید PBN است یا نه به نکته های زیر توجه کنید.

  • پروفایل لینک: نمایه لینک ترکیبی از لینک هایی است که به یک سایت یا صفحه اشاره می کنند.
  •  میزبانی: سایت هایی که همه از یک IP سرچشمه می گیرند ممکن است پی بی ان باشند.
  • طراحی سایت: نگهداری چندین سایت کار بسیار دشواری است، بنابراین سایت هایی که تنوع یا کیفیت منحصر به فرد را نشان نمی دهند ممکن است PBN باشند
  • بدون مطالب جدید: اگر سایتی دیدین که محتوا جدیدی ندارد و یک سری لینک از یک مقاله به یک سایت دیگر داده است بدانید این سایت معتبر نیست و ممکن است پی بی ان باشد و فقط برای لینک دادن استفاده می شود.

چگونه می توانید از سایت خود در برابر PBN ها محافظت کنید؟

اگر تصمیم دارید با یک مشاور یا شرکت سئو کار کنید که خدمات ساخت لینک سازی را ارائه می دهد، مطمئن شوید که اقدامات لازم را برای ارائه و اجرای روش های سئو کلاه سفید انجام می دهند و در تبادل لینک یا معاملات لینک با اشخاصی که می گویند (اگر به من لینک بدهید به شما لینک می دهم) یا سایت های دیگر شرکت نکنید.

چه زمانی از PBN استفاده کنیم؟

من نمی توانم به این سوال پاسخ دهم زیرا این شما هستید که تصمیم می گیرد کاملا ایمن و طبق قوانین گوگل سئو سایت خودتان را انجام دهید یا فردی ریسک پذیرید و به راحتی خطر می کنید برای سئو سایت خودتان اما چیزی که مشخص است یک تکنیک کلاه سیاه است و من پیشنهاد میکنم زمانی از آن استفاده کنید که فقط سایت خودتان را برای مدت زمان کوتاهی می خواهید و اهمیت رقابتی را برایتان ندارد و برای مدتی کوتاه می خواهید در نتایج موتور های جستجو قرار بگیرید.

نتیجه گیری

همانطور که توضیح دادم، PBN ها می توانند به سئوی سایت شما کمک کنند و می توانند این کار را سریع انجام دهند. اما در تمام مدتی که از آنها استفاده می کنید، با خطر ناخوشایندی مواجه می شوید که پتانسیل رتبه بندی وب سایت خود را در یک لحظه از بین می برید. و بهترین گزینه برای ساخت بک لینک این است که در طول زمان با وبلاگ نویسی مهمان، نوشتن توصیفات، ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری، استفاده از پلتفرم های اجتماعی خود و ایجاد یک مخاطب وفادار، بک لینک های خود را ایجاد کنید. اگرچه ممکن است با استفاده از این استراتژی‌ ارتقاء رتبه سایت شما طول بکشد اما مطمئن خواهید بود که توسط گوگل جریمه نخواهید شد.

برگرفته از مقاله pbn چیست وب سایت تهران لرن

https://tehranlearn.com/what-is-pbn

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.