ارتباط با ما در

معرفی انواع مربا به همراه دستور پخت مربای گیلاس

مربای گیلاس جز مربا های خیلی خوش طعم و خوشمزه هست. این مربا لذیذ و خوش رنگ رابه آسانی می شود در فصل تابستان که این میوه قابل دسترس است تهیه کنید.

منتشر شده

دردنیای امروز در فروشگاه های سطح شهر انواع مربا وجوددارد مربا یکی ازعنصرهای اساسی صبحانه به حساب می آید همچنین در شیرینی و دسر هم خیلی مورداستفاده قرارمی گیرد.پخت شکروهرنوع ازشکرهامربا تهیه می شود. وبطورطبیعی درظرف در دار بسته بندی ونگهداری می شود و میتوانددر طی مدتی طولانی سالم بماندوتغییرمزه ندهد. از اهداف تهیه مربا موردحرارت قراردادن میوه های فصل درجهت بالابردن دوام آنها در روزهای غیرفصل شان می باشد.

در مراحل تهیه انواع مربا، قطعه های میوه قابل مشاهده درون شهدی شیرین رامیبینیم. بااین حال اگر درطول مراحل تهیه، میوه ها را خوب پخته، آنها را به خوبی هم بزنند، به انها مخلوط آب وشکراضافه کنندو به صورت خمیرمانند تهیه کنند، آن زمان است که می شود بگوییم جای مربا، مارمالاد تهیه کرده ایم. به بیانی آسان تر، مارمالاد به مربا یی گفته می شودکه حالت خمیری شکل دارند که اصلادرون آن قطعه های میوه درونش موجودنیست. ولی دراصل برای تهیه مارمالاد هم نیازبه میوه ها می باشد.از اغلب میوه ها وبعضی صیفی‌جات  مثل، توت فرنگی، آلبالو ، سیب، بهارنارنج، شقاقل، آلو، پوست پرتقال، کدو، هویج، زرشک، خلال نارنج، پوست پسته، و بالنگ ….می شودبه تهیه ی مربا پرداخت. دراینجایک نوع طریقه تهیه مربا به شماعزیزان آموزش می دهیم.

طریقه تهیه مربای گیلاس

مربای گیلاس جز مربا های خیلی خوش طعم و خوشمزه هست. این مربا لذیذ و خوش رنگ رابه آسانی می شود در فصل تابستان که این میوه قابل دسترس است تهیه کنید. اکنون پخت این مربا رابه شماعزیزان آموزش می دهیم.

مواد لازم :

  • یک کیلوگرم گیلاس
  • هفت لیوان سرپر شکر
  • چند قطره اسانس وانیل
  • دوقاشق غذاخوری گلاب
  • یک چهارم قاشق چای خوری پودر هل سبز

طرز تهیه

جهت تهیه کردن مربا ی گیلاس قبل ازهرچیز چوب گیلاس را کنده و سپس آن را خوب شستشودهید و بعد بوسیله هسته گیر هسته های آن را ازآن خارج کنید. پودر هل سبز و شکر را باهم ترکیب کنید.ظرف مناسب و درب داری را کاربگذارید وسپس در آن یک لایه گیلاس و یک لایه شکر بریزید و درمرحله پایانی گلاب را برروی آن بریزید و در ظرف را روی آن قراردهید وطی ۱۲ ساعت آنرادرون یخچال بگذارید تا آب بیندازند. پس از گذشت مدت بیان شده قابلمه ای را روی حرارت ملایم قراردهید و ترکیب شکروگیلاس و.. رادرون قابلمه بریزید ، اجازه دهید مربا به آرامی بجوشد و غلظت آن بالابرود وبعد وانیل را به آن اضافه کرده وبهم بزنید ، مربا را بعد از حاضر شدن از روی حرارت وردارید و اجازه دهیدکاملا سرد بشود وبعد درون شیشه تمیزی ریخته وبعدآن را دردمایی بالاونسبتاخنک قراردهید.

منبع: https://english.khabaronline.ir/news/193208/Best-Jams-You-Should-Try-At-least-Once

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.