ارتباط با ما در

تراشکاری انواع تفلون ها و پلیمر های صنعتی

امروزه با به روز شدن متریال ها و جنس های مورد استفاده برای ساخت قطعات ، متریال های بسیار زیادی را در دست داریم. منظور اصلی از جنس های به روز شده و جدید، پلیمر های پلاستیکی و صنعتی است که در قالب های میلگرد، ورق و حتی لوله تولید می شوند.

منتشر شده

امروزه با به روز شدن متریال ها و جنس های مورد استفاده برای ساخت قطعات ، متریال های بسیار زیادی را در دست داریم. منظور اصلی از جنس های به روز شده و جدید، پلیمر های پلاستیکی و صنعتی است که در قالب های میلگرد، ورق و حتی لوله تولید می شوند؛ که در این مطلب قصد داریم که رفتار ۴ پلیمر صنعتی زیر تیغ تراشکاری را مورد بررسی و تحقیق قرار دهیم.

رفتار تفلون ها و پلیمر های صنعتی در تراشکاری

بدون شک همه‌ی پلیمرها و پلاستیک های مورد استفاده در تراشکاری و فرزکاری رفتار و مشخصه‌ی یکسانی زیر تیغ و ابزار های تراش ندارند؛ یک جنس، تراش راحت تری دارد و یک جنس هم تراش مشکل تر. دانستن و شناختن این رفتار ها در تراشکاری انواع تفلون ها و پلیمر های صنعتی برای افرادی که تا به حال از این متریال ها استفاده نکردند و قصد استفاده دارند بسیار لازم و حیاتی است.

میلگرد و تخته پلی اتیلن PE

پلی اتیلن یکی از شناخته ترین و پر مصرف ترین متریال های مصرفی است که در قالب های میلگرد ، بوشن و تخته و ورق از مرکز فروش میلگرد و ورق تفلون های صنعتی قابل تهیه است. پلی اتیلن راحت ‌ترین تراش را در بین این ۴ پلیمر صنعتی دارد و اگر بخواهیم نمره‌ی سختی ماشینکاری به پلی اتیلن بدهیم، نمره ۱ از ۴ (۱=آسان‌ترین – ۴=سخت‌ترین) را از آن خود می کند.

میلگرد و لوله پی تی اف ای خالص PTFE

لوله و میلگرد های تفلون پی تی اف خالص یا همان پی تی اف ای سفید رنگ که اکثرا برای ساخت واشرهای نسوز مورد استفاده قرار میگیرد و تا حرارت ۲۶۰ درجه سانتی گرادی مقاومت دارد، بعد از پلی اتیلن راحت ترین تراش را در بین این ۴ پلیمر پراستفاده در تراشکاری را دارد. تفلون پی تی اف ای PTFE نمره ۲ از ۴ را کسب می کند.

فروش لوله پی تی اف ای ptfe

میلگرد ای بی اس ABS

احتمالا ای بی اس را با عنوان تفلون خشکه بشناسید و فقط و فقط به صورت میلگرد و تخته و البته با رنگ کرم تولید می شود نمره و درجه‌ی ماشینکاری‌ای که به ای بی اس تعلق میگیرد ۳ از ۴ است.

میلگرد و ورق  پلی آمید PA 6

این پلیمر ضد سایش، جنسی به استحکام و محکمی فولاد دارد با این تفاوت که در شکل و شمایل پلیمر تولید شده است، نمره‌ی ماشینکاری‌‌‌‌ای که این پلیمر دریافت میکند نمره‌ی ۳ از ۴ است. بهترین جنس های پلی آمید PA 6 از نظر کیفیت و عمر، که در رنگ‌های کرم و مشکی تولید می شوند، تولید آلمان هستند  و به راحتی می توانید از فروشگاه اینترنتی پکیلون تهیه کنید.

قیمت میله گرد پلی آمید ضد سایش

با رفتار مهمترین پلیمرهای مصرفی صنعت، در حین ماشین کاری آشنا شدید، اگر قصد دارید که با دیگر پلیمرهایِی که در صنعت مورد استفاده قرار میگیرند آشنا شوید، حتما به مقالات سایت پکیلون سر بزنید تا از مقاالات به روز بتوانید اطلاعات کامل و جامعی کسب کنید.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.