ارتباط با ما در

معرفی لوله زهکش در صنعت لوله

با توجه به اینکه بارندگی های شدید و نفوذپذیری خاک در بسیاری از مناطق منجر به وقوع سیلاب و یا تجمع آب اضافی در سطح و زیرزمین میگردد؛ بهره گیری از سیستم زهکشی مناسب می تواند امری تاثیرگذار در کاهش آسیب های ناشی از این پدیده باشد.

منتشر شده

لوله زهکش

لوله زهکش چیست و چرا یکی از پرکاربردترین لوله های حال حاضر دنیاست؟ امروزه صنعت لوله و اتصالات جایگاه نسبی خود را در جهان پیدا نموده است. به گونه ای که بدون وجود این صنعت امکان پیشرفت و اجرایی نمودن بسیاری از پروژه ها در عرصه های ساختمانی، کشاورزی و آب رسانی ممکن نمی باشد. در این میان مجموعه صنعت لوله sanatlooleh.com یکی از مجموعه های معتبر است که با هدف گسترش و تسهیل استفاده از محصولات نوین اقدام به ارائه لوله و اتصالات و شیرآلات صنعتی، کشاورزی و ساختمانی و اقلام مربوطه مستقیم از شرکت های تولید کننده معتبر و استاندارد در بخش صنایع لوله در ایران نموده است.در این بخش از سایت sanatlooleh.com به معرفی یکی از مهم ترین محصولات این عرصه با عنوان لوله زهکش می پردازیم که دارای نقش بسیار مهمی در بخش کشاورزی و آب رسانی می باشند.

 

 کارکرد لوله زهکش در صنعت لوله
کارکرد لوله زهکش در صنعت لوله

با توجه به اینکه بارندگی های شدید و نفوذپذیری خاک در بسیاری از مناطق منجر به وقوع سیلاب و یا تجمع آب اضافی در سطح و زیرزمین میگردد؛ بهره گیری از سیستم زهکشی مناسب می تواند امری تاثیرگذار در کاهش آسیب های ناشی از این پدیده باشد. کاربرد اصلی لوله زهکش ، استفاده از این اتصالات با هدف خارج نمودن آب اضافی جمع شده در زیر زمین می باشد. اگرچه آب های زیرزمینی به طور طبیعی پس از مدتی جذب و خارج می گردند اما این امر در بسیاری موارد نیازمند تسریع است چرا که وجود این آب های ثانویه و خیس ماندن طولانی مدت خاک می تواند موجب فرسایش خاک، از بین رفتن مواد مفید موجود در خاک و یا از بین رفتن محصولات کشاورزی گردد. سیستم زهکشی غالبا زیرزمینی بوده و به دنبال ایجاد توازن میان آب و اکسیژن موجود در خاک است.

مزایای استفاده از لوله های خوب زهکش

• این نوع لوله ها می توانند با هدایت و جمع آوری آب های سطحی در باغ، زمین بازی ، اطراف خانه و .. از بروز سیلاب و فرسایش خاک ، از بین رفتن پوشش گیاهی و محصولات زراعی و تجمع حشرات در مجاورت آب های راکد جلوگیری نمایند.
• لوله های زهکش میزان رطوبت آب را در سطح مطلوبی حفظ نموده و مانع از گل آلود شدن خاک در زمین های زراعی و باغات می گردند.
• سیلاب ها معمولا امکان انتقال آلودگی های سمی را به همراه دارند. لذا استفاده از سیستم زهکشی مانع از بالا آمدن سطح آب در اراضی و آلوده شدن خاک توسط مواد سمی و ارگانیسم های بیماری زا می گردند.
• با استفاده از لوله زهکش می توان جریان آب در سراشیبی ها و تپه ها را مدیریت نمود و همچنین گسترش نمک و سایر املاح مضر در خاک را کاهش داد.

 

انواع پرکاربرد لوله های زهکش

انواع پرکاربرد این نوع لوله ها

امروزه انواع لوله زهکش از پرکاربردترین محصولات صنعت لوله می باشند که هرکدام کارکرد خاص خود را دارند. برخی از پرمصرف ترین آن ها عبارتند از:

• لوله مشبک زهکش

این مدل یکی از بهترین نوع لوله های مشبک زهکش در صنعت لوله برای استفاده در فضاهای زیرزمینی با بدنه خرطومی شکل است. لوله های مشبک زهکش به دلیل دارا بودن پوشش مصنوعی از نوعPP با هر نوع خاک سازگار بوده و قدرت جمع آوری و طول عمر زیادی دارد.

• لوله های پی وی سی زهکش

در بین انواع لوله زهکش  این مدل با توجه به تحمل وزن تا ۱۶ کیلو نیوتن، یکی از پرطرفدار ترین ها لوله ها در صنعت لوله می باشد. لوله های پی وی سی زهکش انواع ساده، مشبک و نیمه مشبک دارد و بدنه آن مقاومت بسیاری را در برابر حجم بسیار زیاد آب از خود نشان می دهد.

• لوله پلی اتیلن زهکش

از این مدل در صنعت لوله غالبا برای زهکشی در بخش فاضلاب استفاده می شود که دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی می باشد.

• لوله های کاروگیت دوجداره زهکش

این مدل دوجداره و از نوعPVCU می باشد که دارای مقاومت قابل توجهی در برابر موادشیمیایی و املاح ناسالم موجود در آب های اضافی است.

ضرورت انتخاب لوله زهکش مناسب

مجموعه صنعت لوله sanatlooleh.com در تلاش است تا با معرفی و ارائه خدمات مربوط به سیستم های زهکشی معتبر مزایای این سیستم را به حداکثر رسانده و معایب ان را کاهش دهد. لوله های زهکش نیاز به مراقبت مداوم دارد و شما همواره باید اطمینان حاصل نمایید که لوله های زیرزمینی بر اثر انباشت رسوبات و یا ریشه درختان دچار انسداد نشده باشند. هم چنین باید از لوله زهکش استفاده کنید که بتواند سنگینی بار عبوری از سطح زمین را تحمل نموده و دچار شکست نشود. ما در مجموعه صنعت لوله sanatlooleh.com با بیش از ۱۰ سال سابقه در این عرصه در تلاش هستیم تا بتوانیم راهنمای مناسبی برای انتخاب شما باشیم.
صنعت لوله sanatlooleh.com در کنار شماست تا با انتخاب لوله مناسب زهکش خرید بی نقصی را تجربه کنید.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.