ارتباط با ما در

خواب آلودگی بلای جان زوار برگشته از اربعین

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در ۴۸ ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی، عامل ۶۰ درصد تصادفات در محورهای مواصلاتی تردد زوار اربعین بوده است.

منتشر شده

به گزارش جامعه ایرانی؛ سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در تشریح خبر فوق، اظهار داشت: امسال ۹۷ درصد زائران از مرز زمینی و ۳ درصد از طریق هوایی به عتبات عالیات مشرف شده‌اند.

وی در مورد جزئیات سفر زمینی زوار اربعین حسینی افزود: ۵۶ درصد از زوار از مرز مهران، ۲۵ درصد از مرز شلمچه، ۱۱ درصد از مرز چذابه و ۵ درصد از مرز خسروی برای تشرف به عتبات عالیات عازم عراق شده‌اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه امسال بیش از ۶۰ درصد از زائران از خودروی شخصی برای حضور در مرزهای چهارگانه استفاده کرده‌اند، ادامه داد: بیشترین تردد وسائل نقلیه در موج رفت را در مرز مهران شاهد بودیم و هم زمان با آغاز و افزایش موج بازگشت، تردد در این محور، ترافیکی سنگین، نیمه‌سنگین و پر حجم است.

سردار هادیانفر در تشریح وضعیت راه‌ها بیان کرد: ترافیک در محور خسروی ـ کرمانشاه روان و طبیعی است و بار سنگین ترافیکی در این محور نداریم.

وی ادامه داد: در مرز مهران با توجه به افزایش موج بازگشت زوار، ترافیک در مواقعی سنگین و کند است و در برخی بازه‌های زمانی کوتاه به صورت مقطعی محور مهران ـ ایلام یک طرفه می‌شود و با اتخاذ این تصمیم، ترددها در این محور هر چند نیمه سنگین اما روان می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: تاکنون تصمیمی برای یک طرفه شدن مسیر مهران ـ ایلام اتخاذ نشده است، اما اگر بار بازگشت زائران به شهر ایلام سنگین شود این محور یک طرفه شده و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: در ۴۸ ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی که در نهایت منجر به واژگونی و انحراف به چپ شده است، عامل ۶۰ درصد تصادفات بوده است.

سردار هادیانفر تأکید کرد: رانندگان از شتاب و عجله در رانندگی پرهیز و با صبر و حوصله رانندگی کنند و هر ۲ ساعت یکبار ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

وی گفت: توقفگاه‌ها و استراحتگاه‌های موقتی در طول مسیر تردد برای زوار پیش بینی شده و رانندگان در صورت احساس خستگی، حتما پس از استراحت کافی، رانندگی کنند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.