ارتباط با ما در

شرایط واگذاری «فرزند خوانده» به دختران مجرد

واگذاری “فرزند خوانده” به دختران و زنان بدون شوهر دارای حداقل ۳۰ سال امکان پذیر است و متقاضیان با داشتن شرایط لازم دیگر، می‌توانند برای داشتن فرزند خوانده “دختر” اقدام کنند.

منتشر شده

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان روز چهارشنبه در این باره گفت: واجدان شرایط واگذاری “فزرندخوانده” در سه دسته تقسم بندی می‌شود که اولویت نخست برای زوج‌هایی است که حداقل پنج سال از تاریخ ازدواج آنان گذشته باشد و صاحب فرزند نشده باشند، مشروط بر اینکه یکی از زو جین بالای ۳۰ سال باشد.

سلمان حسینی افزود: اولویت دوم واگذاری مختص والدینی است که دارای فررزند هستند، مشروط بر اینکه حداقل یکی از زوجین دارای ۳۰ سال به بالا باشد و اولویت سوم به دختران و زنان بدون شوهر اختصاص دارد که به این گروه البته فقط فزرندخوانده “دختر” واگذار می‌شود.

وی اظهار داشت: دفتری به نام شبه خانواد در بهزیستی وجود دارد که موارد مربوط به نگهداری از فرزندان بی سرپرست، بد سرپرست و نیز موارد مربوط به فرزندخواندگی را انجام می‌دهد.

حسینی با بیان اینکه قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در سال ۹۲ تصویب و آیین نامه اجرایی آن در سال ۹۴ ابلاغ شده است، گفت: براساس ماده پنج این قانون افراد واجد شرایط می‌توانند سرپرستی کودکان و نوجوانان بی سرپرست را عهده دار شوند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: تقید به انجام واجبات و ترک محرمات، عدم محکومیت جزایی، تمکن مالی، سلامت جسمی و روانی، توانایی عملی برای نگهداری و تربیت فرزند، نداشتن اعتیاد به مواد مخدر، الکل و روانگردان ها، صلاحیت اخلاقی و عدم ابتلا به بیماری‌های واگیر و صعب العلاج و همچنین اعتقاد به یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی از شرایط متقاضیان درخواست “فرزندخوانده” است.

وی ادامه داد: در ارتباط با واگذاری فرزندخوانده برای متقاضیان، یک دوره واگذاری ۶ ماهه آزمایشی با دستور حکم قضایی انجام می‌شود که در این مدت بر اساس تعهد محضری لازم است یک سوم اموال به نام “فرزند خوانده” شود.

حسینی یادآور شد: پس از دوره آزمایشی، قطعی شدن واگذاری به صورت رسمی انجام می‌شود و نیز در وصیت نامه سرپرستان باید قید شود که پس از فوت، یک سوم اموال چه به صورت منقول و غیر منقول به “فرزندخوانده” داده شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: درخواست کنندگان “فرزندخوانده” می‌توانند به اداره‌های بهزیستی مراجعه کنند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.